Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy wie ktoś może czy da się podłączyć moduł TV 8E0 035 593 do MFD2 DVD ?

 

moduły są tanie ale nie wiem czy da sie tym jakoś sterować z poziomu MFD2, nie widzę tam żadnych opcji do tego choć po google przewijają sie takie informacjie z jikiś golfów z MFD2

 

prosze i info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sadza77

witam!

nie wiem czy sie nie mylę, ale z tego co się dowiedziałem, nie da się podłączyć bezpośrednio do navi tunera tv. musisz skorzystać z adaptera multimedialnego. ja kupiłem taki w celu podłączenia kamery cofania, ale można tez podłączyc dowolne inne urządzenie, np. odtwarzacz dvd czy tuner. powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz sie. To jest własnie PLUS org tunerów. Jednak nie kombinował bym z tunerem od Audi. Moze gdyby to był tuner do MFD, gdzie RNS w tamtych czasach od Audi był niemal taki sam, ale MFD2 nie ma w zasadzie nic podobnego do siebie w Audi, dlatego obsługa , czy nawet CAN moze byc inny. Druga sprawa, do tunera TV masz inne anteny -0 w zasadzie moduły anten przy szybacj które sa na FM/TV. Nie lepiej zainwestowac w DVB-t ?

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat żeby nie zakładać nowego. Pytanie moje brzmi : czy w ogóle się da a jeśli tak to co trzeba zrobić , kupić itp żeby podłączyć i odbierać cyfrową TV na wyświetlaczu MFD2 DVD ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekamy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten adapter się podłącza zamiast zmieniarki cd, czy obok? Adapter powinien być "CAN" czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pisac aby pisac wystarczy wejsc na aledrogo i wszystko bedzie jasne widac wszystko na obrazku

podlacza sie pod gnazdo tunera i nie ma zadnego cana

Edytowane przez marekkoczta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze napiszę, info o CAN wziąłem z tego wątku: http://forum.vw-passat.pl/threads/43240-MFD2-DVD-wersja-C-czy-do-podlaczenia-dvd-potrzebuje-adaptera - z ciekawości czemu adapter nie może być na CAN? MFD2 DVD z tyłu ma oddzielne wejście wideo? Nie rozbierałem tej navi więc nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra reasumując, aby oglądać TV na MFD2 DVD potrzebuję:

taki adapter:

http://allegro.pl/adapter-dvd-do-navi-mfd2-rns2-skoda-vw-i2386224148.html

Tv Free

http://allegro.pl/tv-free-podczas-jazdy-navi-mfd2-rns2-golf-v-i-inne-i2388426961.html

oraz tuner TV (najlepiej z dekoderem DVB-T, np. taki: http://www.xsonic.pl/cyfrowy-tuner-samochodowy-dvbt-naviheaven-mpeg4-p-3615.html)

 

Ktoś mi napisze jeszcze czy wejścia - wyjścia będą do siebie pasować, oraz gdzie ten ten adpater z TV Free podłącza się do MFD2 DVD? Zdjęcie tyłu MFD2 pożyczone z netu.

dafota.2.vsp1339484202f.jpg.smnavi.jpg&th=5725

 

3 "czincze" z adaptera rozumiem podłączam do tunera TV, a ten kabel zakończony dużą wtyczką do TV Free, a TV Free do Navi, to wszystko do siebie pasuje? Z adaptera wychodzą jeszcze 2 cienkie kabelki (czerwony i czarny, gdzie je podłączyć). Nie przeszkadza, że mam fabryczną zmieniarkę na CD?

 

Czy w takim zestawie można jeszcze DVD podpiąć, jeśli tak, to gdzie (może poprzez tuner TV jeśli ma taką funkcję, bo wejście w adapterze jest zajęcie pod przez tuner)?

 

Gdzie to wszystko upchnąć, wraz z ewentualnym odtwarzaczem DVD?

 

Oczywiście, te linki to tylko przykładowe, wiem że poszczególne urządzenia można dostać taniej.

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że adapter multimedialny jest na 3 "czincze" audio L+R i Video, więc tuner tv musi mieć wyjście na czincze, ewentualnie muszę mieć przejściówkę z czinczy na wyjście audio-video znajdujące się w tunerze?

 

Tunery tv muszą być jakieś specjalne, wymóg mpeg4, to na pewno, ale np. musi mieć antenę albo coś? :P

a no i oczywiscie tuner musi miec zasilanie 12v

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam, niech ktoś coś napisze, zanim zakupie niepotrzebne części :D Zasilanie tunera dvb-t trzeba wpiąć gdzieś w bezpieczniki, czy można pociągnąć z Navi MFD2 DVD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności