Skocz do zawartości
Kowal44

Materac ortopedyczny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono!

Koledzy, mam problemy z bólem pleców, męczę się już jakieś 10 lat, zdążyłem się przyzwyczaić, ale ostatnio naparza coraz mocniej. :kwasny Najgorzej jak rano wstanę, więc doszedłem do wniosku, że potrzebuje jakiegoś konkretnego materaca? Tylko jaki, nie znam się na tym kompletnie, więc proszę o jakiekolwiek opinie w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche za mlody jestes na schorzenia kregoslupa - chyba ze od 14 roku zycia tyrales na budowie.

Przede wszystkim idz do lekarza, zeby wiedziec skad ten bol. I kup sobie dobry materac i poduszke - niestety za takie trzeba bulnac przynajmniej patola.

 

PS. mowa o zwyklym, a nie ortopedycznym materacu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troche za mlody jestes na schorzenia kregoslupa

 

w obecnych czasach staje się to już normą, dwoje moich znajomych w wieku 20-24 lata miało już przeprowadzane operacje na kręgosłupie, wycinane były potocznie zwane dyski. Żadne z nich nie pracował ciężko fizycznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja szybko urosłem, mam 190 wzrostu, co na pewno nie sprzyja, lekarz stwierdził, że mam bóle przeciążeniowe, robię fizycznie, dziennie się nadźwigam, staram się na prostych plecach, ale nie zawsze się udaje.

niestety za takie trzeba bulnac przynajmniej patola

jestem wstanie wybulić patola czy trochę więcej, choćby tylko po to, żeby rano nie wstawać jak stary dziad :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca pracuje w firmie, która zajmuje się sprzedażą pościeli wełnianej i w naszym asortymencie są materace z wkładem z włókna sylikonowego. Spotykam się z ludźmi (klijentami), którzy już takie mają i mówią, że dużo lepiej im się teraz śpi i bóle są mniejsze. Ja niestety też mam problemy z kręgosłupem, ale narazie nie stać mnie na jego zakup, więc nie powiem Ci czy rzeczywiście pomaga. Jakbyś chciał się czegoś więcej dowiedzieć pisz pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to masz problem z kręgosłupem,czy też może z mięśniami kręgosłupa? Bo w drugim przypadku są odpowiednie ćwiczenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie, wiec reki uciac sobie nie dam, ale "sylikon" nie brzmi mi zbyt naturalnie, a natura, to podstawa dobrego spania.

 

Kowal, przede wszystkim idz do lekarza, zeby dowiedziec sie, co jest przyczyna schorzen - niedobry materac czy praca czy choroba.

Jesli nie choroba, to materace stricte lecznicze (ortopedyczne) darowalbym sobie, a wybral sie do dobrego sklepu z materacami, i wyprobowal kilka modeli.

Mi na przyklad zdecydowanie lepiej spi sie na twardym materacu.

Dobre, nieduze sklepy maja te przewage nad np Ikea, ze sprzedawca o materacach wie wiecej niz ten z Ikei i moze Ci cos doradzic. Pamietaj, zeby porzadnie "wylezec" taki materac przed zakupem, bo nie kupujesz pary majtek, tylko materac, na ktorym bedziesz lezec tysiace godzin.

Ikea reklamuje ostatnio,ze maja darmowe porady fizjoterapeuty, ale jakos nie specjalnie wierze w poziom wyedukowania ich specjlaisty - ale jak kto chce.

No i nie zapomnij o poduszcze - bo moze i ona jest sprawczynia dolegliwosci. Sa specjlane profilowane ,coby kregoslup odpoczywal w spokoju, niezaleznie od polozenia lepetyny;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie znam sie, wiec reki uciac sobie nie dam, ale "sylikon" nie brzmi mi zbyt naturalnie, a natura, to podstawa dobrego spania.
Właśnie cały zestaw jest z naturalnej wełny a sylikon jest wykorzystywany nawet do produkcji bypass`ów więc jest neutralny dla człowieka:)
No i nie zapomnij o poduszcze - bo moze i ona jest sprawczynia dolegliwosci. Sa specjlane profilowane ,coby kregoslup odpoczywal w spokoju, niezaleznie od polozenia lepetyny
Poduszka też jest ważna, aby właśnie podpierała tylko głowę a nie jeszcze plecy albo barki jak to niektórzy lubią:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamietaj, zeby porzadnie "wylezec" taki materac przed zakupem

no właśnie ten co mam to przed zakupem był super, mam go 3 lata, wybuliłem sporo kasy za niego, a teraz żeby dobrze pospać muszę go codziennie obracać

A to masz problem z kręgosłupem,czy też może z mięśniami kręgosłupa? Bo w drugim przypadku są odpowiednie ćwiczenia...

wg lekarza mięśnie pleców mam ćwiczyć, ale jak mi dał te ulotkę z tymi ćwiczeniami to wymiękłem :D Ćwiczę jak mnie boli :) Ogólnie dużo się ruszam co pomaga, ale np. piłkę musiałem sobie odpuścić na jakiś czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbi89480

Nie tylko pleców ale i brzucha, skup sie na brzuchu, skoro pracujesz fizycznie plecy masz moce, więc zajmij sie brzuchem. Czasem jest tak że jest dysproporcja między siłą mm pleców i brzucha. Rób brzuszki, nawet pompki wzmacniają bruch więc też warto. Ktoś słusznie wyżej zauważył że powinieneś się najpierw zorientowąc czy problem leży w mięśniach czy w samych kościach, że tak sie wyraże. Jeżeli masz zwyrodnienia na kręgach (czyli narośla powstałe wskutek przeciążeń) moga one powdować ucisk na nerwy wychodzące między kręgami co będzie powodowało ból i promieniowanie do kończyn. Wtedy stosuje sie tzw leczenie zachowawcze, czyli w skrócie, robić wszystko tak, żeby jak najmniej obciążać kręgoslup.

 

Radziłbym pójśc na jakieś zabiegi, w których będzie masaż ( jakis konkretny a nie głaskanie) i wspomniane już ćwiczenia. Lepiej niech Cie ktoś poprawdzi z tymi ćwiczeniami to będzie pewność że robisz dobrze i poprawnie.

 

Jednak przedewszystkim musisz mieć dobre rozpoznanie, czy coś mechanicznie siada czy mięśniowo. pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego norbi89480 wiesz dałeś mi do myślenia, chyba najwyższy czas wziąć się za siebie :D

Jednak przedewszystkim musisz mieć dobre rozpoznanie, czy coś mechanicznie siada czy mięśniowo.

Byłem u naprawdę dobrego lekarza i stwierdził, że mięśniowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam szanowne grono!

Koledzy, mam problemy z bólem pleców, męczę się już jakieś 10 lat, zdążyłem się przyzwyczaić, ale ostatnio naparza coraz mocniej. :kwasny Najgorzej jak rano wstanę, więc doszedłem do wniosku, że potrzebuje jakiegoś konkretnego materaca? Tylko jaki, nie znam się na tym kompletnie, więc proszę o jakiekolwiek opinie w temacie.

 

przez okolo 3 lata miałem materac na sprężynach, nie najtwardszy, nie najmiękcejszy, problemy z plecami byly oczuwalne, tak samo jak komfort spania. zakupilem materac Materac Super Deluxe z cloudsmemoryfoam (ceny jakies kosmiczne, osobiście kupowałem przez grupon i wyszło 250funtow z dostawa) i muszę powiedzieć, ze plecy nie bolą, wstaje bardziej wypoczęty.

jak najbardziej po około roku czasu użytkowania tego materaca, mogę z czystym sumieniem polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie tylko pleców ale i brzucha, skup sie na brzuchu, skoro pracujesz fizycznie plecy masz moce, więc zajmij sie brzuchem. Czasem jest tak że jest dysproporcja między siłą mm pleców i brzucha. Rób brzuszki, nawet pompki wzmacniają bruch więc też warto. Ktoś słusznie wyżej zauważył że powinieneś się najpierw zorientowąc czy problem leży w mięśniach czy w samych kościach, że tak sie wyraże. Jeżeli masz zwyrodnienia na kręgach (czyli narośla powstałe wskutek przeciążeń) moga one powdować ucisk na nerwy wychodzące między kręgami co będzie powodowało ból i promieniowanie do kończyn. Wtedy stosuje sie tzw leczenie zachowawcze, czyli w skrócie, robić wszystko tak, żeby jak najmniej obciążać kręgoslup.

 

Radziłbym pójśc na jakieś zabiegi, w których będzie masaż ( jakis konkretny a nie głaskanie) i wspomniane już ćwiczenia. Lepiej niech Cie ktoś poprawdzi z tymi ćwiczeniami to będzie pewność że robisz dobrze i poprawnie.

 

Jednak przedewszystkim musisz mieć dobre rozpoznanie, czy coś mechanicznie siada czy mięśniowo. pzdr!

 

widzę że 5 lat picia, tfuuu studiów nie poszło na marne :D

 

Ten mondzioł coś o tym może wiedzieć bo w końcu magisterkę z tego bronił :]

 

Coś ktoś tu pisał że ma problem z zasypianiem, polecam się najebać - ja zawsze po tym śpię jak niemowlak :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra a ja poszukuję materaca po prostu do spania... i jest tyle tego, mnóstwo informacji każdy swoje zachwala, czy ktoś może mi serio wymienić wady i zalety w miarę popularnych materacy? Jakoś najwięcej informacji znalazłem o sprężynowych kieszeniowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Kupiłem łóżko z BRW ale materac musze dokupić osobno i jak zobaczyłem ceny u "nich" to mi szczena opadła

Ponad 2 tys zł

Czy możecie polecic cos o wiele tańszego i w miare dobrego

Potrzebuje materac po prostu do spania o wym 160 x 200

np taki za prawie 600 zeta nie byłby dobrym materacem

http://allegro.pl/materace-materac-washington-7stref-160x200-tanio-i2455309076.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzxxxccc

Jeśli masz problemy z kręgosłupem radziłbym Ci zakup materace termoelastycznego, który pod wpływem ciepła ludzkiego ciała dopasowuje się do naszej sylwetki lub materac lateksowy, głównie chodzi o to by taki materac był twardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosław

materacy jest dużo typów, jedne lepsze drugie gorsze, ja znam jeszcze jeden typ materacy które mogą pomóc i oferują je chyba tylko na stronie tego sklepu

zawsze można przynajmiej spróbować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności