Skocz do zawartości
stempel72

Błąd 00285 ABS Wheel Speed Sensor Front Right (G45)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wiem, że trochę odkopię temat ale wymieniałem przedwczoraj przegub lewy w moim pasku i po wymianie zaczął wyświetlać błąd ABS. Sprawdziłem VAGiem i pokazywał ten sam błąd co w temacie tylko koła lewego. Czy możliwe jest, że uszkodziłem czujnik przegubem czy też szybciej, że go zabrudziłem? W czwartek muszę przejechać samochodem 300km a ABS załącza mi się w jakichś dziwnych momentach. Czy jest jakaś możliwość wyłączenia go chwilowo VAGiem? Dziś i jutro pracuję po 12 godzin więc nie mam możliwości sprawdzenia czy coś sknociłem. Prosze bardzo o pomoc i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sie nie znam na tych rzeczach dobrze ale o ile mi wiadomo to jesli czujnik wykazuje blad to wowczas swieci sie kontrolka ABS i po prostu ABS nie dziala i tyle; przerabialem to kiedys dawno temu w swoim pasku B4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze sie nie znam na tych rzeczach dobrze ale o ile mi wiadomo to jesli czujnik wykazuje blad to wowczas swieci sie kontrolka ABS i po prostu ABS nie dziala i tyle

No tak tylko nie napisałem, że wczoraj jeszcze świeciła a dzisiaj podczas jazdy zgasła mojej żonie i zaczęły się te cuda dziać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karas804 musisz wymienić czujnik obrotów koła (ABS)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymieniałem przedwczoraj przegub lewy w moim pasku i po wymianie zaczął wyświetlać błąd ABS.
skręć kołami tak byś mógł dostać się do tego czujnika, poruszaj nim i dociśnij, być może się tylko poruszył i zmienił swoje położenie, częsta przypadłość przy wymianie przegubu.

Przegub założyłeś jakiś najbliższy oryginałowi, czy może jakieś badziewie ?? to też może być przyczyna (czujnik nie może czytać z "wianuszka" i wskazuje błąd).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przegub założyłeś jakiś najbliższy oryginałowi, czy może jakieś badziewie ?? to też może być przyczyna (czujnik nie może czytać z "wianuszka" i wskazuje błąd).

Witam

Przegub kupiłem w motoryzacyjnym(w Irlandii) i w sumie to nawet nie pytałem czy mają jakiś wybór w producentach - kosztował 45 euro. Uciekłem dzisiaj z pracy na godzinkę i sprawdziłem: Czujnik jest faktycznie uszkodzony ale luźny jest też pierścień od ABS na przegubie i czasami się po prostu nie obraca. Spróbuję go wyciągnąć i oddać do reklamacji - chyba, że okaże się to moją winą to wtedy lipa :( Napiszę jak w sklepach podchodzą do tego Irlandczycy, hehe.

Pozdrawiam i dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

u mnie podobna awaria tylko ze mi sie urwal przegub i gdy wymieniłem go na nowy (LOBRO) zaczeła mi sie swiecic kontrolka abs ale czasami sie nie swieci a jak sie nie swieci to tak jak kolega opisuje warjuje

przy delikatnym wcisnieciu pedalu przy małej predkosci załacza sie tzn. delikatnie pod nga sobie pryka

i moje pytanie brzmi jak wyjąc ten czujnik nie uszkadzajac go bo patrzac na niego nie widze jakis zatrzasków srubek trzymajacych, a morze go smarem zaj.... albo kto wie co ja mogłem narobic

czy moze mnie czeka wymianana nowy

prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
morze go smarem zaj.... albo kto wie co ja mogłem narobic

Na początek przeczyść ten czujnik od strony przegubu, bo może tylko jest brudny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. mam wyjac znowu ten przegub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co przegub? Sam czujnik wyjmij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze własnie jakos go nie moge wyjąc juz prubowalem na wszystkie sposoby

chyba jedyna metoda to destrukcja tego czujnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam też problem z czujnikiem w moim B5

00285 - ABS Wheel Speed Sensor: Front Right (G45)

30-00 - Open or Short to B+ce (J393)

49-10 - Unknown Error Elaboration – Intermittent

Gdzie znajdune się złącze przewodu wychodzącego z czujnika???, Chciałbym go sprawdzić miernikiem, ale nie wiem jak dostać się do złączki, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawy przód. Musisz zdjąć koło i będzie ze zwrotnicy wychodził kabel z taką karbowaną osłoną. "Idź" po kablu w górę i znajdziesz wtyczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to jest na zewnątrz nadkola ? Ja widziałem oryginalny czujnik z przewodem ok 1 m., u siebie mogę to sprawdzić, tylko na podwórku i na lewarku, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o co pytasz? CO jest na zewnątrz nadkola, bo nie kumam. O przewód pytasz? Widać - jak ze zwrotnicy wychodzi kabel. Dalej jest on zamocowany gumką w metalowym uchwycie (za tarczą hamulcową). No i po przewodzie idziesz dalej w górę. Przewód wchodzi pod nadkole, więc za dużo nie zobaczysz, bez demontażu osłony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wiem, że jak nie zdemontuję nadkola to nie dojdę do złączki. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czujnik ABS z przewodem w komplecie to jest na tylną oś :D To tak w kwestii wyjaśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jet taki czujnik. ABS CZUJNIK PRZÓD VW PASSAT B5

984651_400.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - tak to komplet wygląda :D Ale na przód to się kupuje sam czujnik - bez kabla. Na Alledrogo te czujniki Siemensa są po około 20-30 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na Alledrogo te czujniki Siemensa są po około 20-30 zeta

 

Nie wiem czy zle szukam, ale samych czujnikow po 20-30 zł nie widze na aledrogo. Wszystko z kablami. Mozecie spojrzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności