Skocz do zawartości
Jotes

Wymiana klocków hamulcowych; dolewanie denaturatu do benzyny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do Was 2 pytania:

1. Czy trzeba nasmarować prowadnice klocków hamulcowych i prowadnice zacisków w czasie wymiany klocków przednich i czym to zrobić?

2. Czy można na zimę wlać denaturat do benzyny w celu rozpuszczania ewentualnie pojawiającej się wody w zbiorniku paliwa czy też lepiej dolać specjalne dodatki do benzyny (do których zresztą nie jestem aż tak mocno przekonany)?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowadnice smarujemy smarem grafitowym.

Ja ma taki smar "Anti Seize". Wytrzymałość temperaturowa do 1200°C a więc zupełnie wystarczająca.

Denaturat ... Myślę, że nie zaszkodzi ;) . Na silnik napewno nie zaszkodzi a i przez katalizator para również sie przedostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Ad. 1. Oczyścić zacisk i jarzmo a potem nasmarować prowadnice smarem miedziowym (rdzawy kolor)

 

Ad. 2. Denaturatu to lepiej nie stosuj. Jakieś dedykowane preparaty napewno lepiej sie sprawdzą. Zalecąłbym Castrola TBE 0,5L za około 33zł.

 

 

JAFO, grafitowe smary mają mniejszą wytrzymałość cieplną niż miedziowe. ANTI-SEIZE w zależności od producenta jest raz smarem miedziowym (Kent) a raz grafitowym (Loctite) :):ok:

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bigkamil

ja bym wlał denaturat napewno pomoże usunąć wode. Silnikowi i katalizatorowi też nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

denaturat może zaszkodzić fakt wodę wyciągnie ale nie łączy się z benzynką no chyba że na pełen zbiornik wlejesz jakieś 150 200 ml.ale większa ilość jak zassie pompa i poda do wtrysków może coś szlag trafić wiem bo oglądałem program na tvn turbo dlatego taki mądry jestem sam lałem do malucha ale maluch wiadomo wszystko przepali ale raz bym gaźnik załatwił :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smar grafitowy to taki smar jak do przegubów napędowych? Mam jeszcze trochę takiego smaru. A jeśli chodzi o denaturat, to chyba nie będę go wlewał do benzyny. Wolę raczej zachować ostrożność. Mam teraz pełny bak benzyny i raczej nic nie będę wlewał. Może nie nazbiera się tam aż tak dużo wody. A wtryskiwacze też nie powinny się zapiekać, bo przecież uruchamiam silnik na benzynie i trochę jadę na benzynie, zanim się przełączy na gaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer z denaturatem byl dobry kilka ladnych lat temu, teraz to sam denaturat podobno rozcienczaja woda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności