Skocz do zawartości
maxdg

spalanie w avb w normie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam passata od niedawna i to moja pierwsza zima z nim. Chciałbym się dowiedzieć od innych użytkowników silnika avb czy przy obecnej temperaturze spalanie aż tak podwyższa się w nim - mi pokazuje komputer na tym dłuższym dystansie średnie 7,6 a spalanie na krótkim dystansie jakieś astronomiczne liczby około 8 do 9 zwykle. Spalanie na stacji sprawdzałem wynosi: 7,4.

warunki to 60 % miasto

40 % trasa

Komputer na trasie prędkość 80-120 pokazuje średnie na krotkim dystansie (1) 7,2 i ciezko raczej mi to obniżyć.

Edytowane przez maxdg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opisałeś w jakich warunkach jeździsz ile % miasto i ile % trasa. Jak długie dystanse itd.. Według mnie wszystko jest OK!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według mnie wszystko jest OK!

jak dla mnie nie :P mój pali maksymalnie 6.5litra (co prawda nie mam komputera ale wiem ile tankuje i ile na tym jeżdżę)

40% miasto

60% trasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możemy tak bez końca.

Ten samochód może palić 8.5l/km a drugiemu kierowcy ta sama sztuka 6.5l/100km. 7,4 nie jest złym wynikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zimie to standard.

100% miasta mam średnio 8,5L. Trasa ok. 7L

Dzisiaj na dystansie 40km zszedłem do 6,3L ale warunki nie pozwalały na większe szaleństwo. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W zimie to standard.

100% miasta mam średnio 8,5L. Trasa ok. 7L

Dzisiaj na dystansie 40km zszedłem do 6,3L ale warunki nie pozwalały na większe szaleństwo. :)

Pozdro.

ale ty mówisz o wsakazaniach z komputera? czy spalanie sprawdzone na stacji te 6,3 i 8,5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale ty mówisz o wsakazaniach z komputera? czy spalanie sprawdzone na stacji te 6,3 i 8,5?

Tak, wskazania z kompa.

Ale są prawidłowe, wiele razy je kontrolowałem przy tym samym dystrybutorze lejąc jak zawsze do pełna. :)

 

mój pali maksymalnie 6.5litra
A ile minimalnie? :lol3

 

 

Pozdro.

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety vipereeek on może mieć takie spalanie, umnie w rodzinie jest jeszcze jeden vw z silnikiem avb i takie niskie wartości tam są też nawet jak się go ostro traktuje. Różnica jest jedynie w roczniku tamten jest z 2001 i że jest sedan - noi jeszcze jedna istotna ma inny sterownik silnika.

Edytowane przez maxdg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety vipereeek on może mieć takie spalanie... nawet jak się go ostro traktuje...

A co ty. :P

Chyba że latem, wtedy to i ja mam średnie spalanie ok. 6L, rekord 5,7L (450 km trasy na wczasy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam passata od niedawna i to moja pierwsza zima z nim. Chciałbym się dowiedzieć od innych użytkowników silnika avb czy przy obecnej temperaturze spalanie aż tak podwyższa się w nim - mi pokazuje komputer na tym dłuższym dystansie średnie 7,6 a spalanie na krótkim dystansie jakieś astronomiczne liczby około 8 do 9 zwykle. Spalanie na stacji sprawdzałem wynosi: 7,4.

warunki to 60 % miasto

40 % trasa

Komputer na trasie prędkość 80-120 pokazuje średnie na krotkim dystansie (1) 7,2 i ciezko raczej mi to obniżyć.

 

Takie spalanie średnie w tych warunkach jest normalne. A spróbuj na dłuższym dystansie i jakie spalanie Ci wyjdzie. Mi ostatnio komputer pokazywał jak były mrozy po -19 -23C to komputer pokazywał 6.5-6.8 przy prędkości 100-110km/h a jak mrozy zelżały to spalanie spadło do poziomu 5.3-5.6l/100km przy tej samej prędkości. Dodam że auto jeździ codziennie na tej samej trasie 70km. W mieście komputer pokazuje mi od 6-10L na krótkim dystansie w zależności od pory dnia, ale średnio w mieście pali ok 8L. A spalanie liczone podczas tankowania również może być nie do końca prawdą bo pistolet na stacji różnie potrafi odbić i wynik przez to może być zafałszowany. Dodatkowo różnice wynikające w spalaniu mogą wynikać z tego że każdy mieszka w różnych miastach o innym natężeniu ruchu oraz zgrania sygnalizacji świetlnej. U mnie w mieście jest ona tak kiepsko ustawiona że praktycznie co światła to trzeba stać rzadko kiedy się trafi żeby przejechać kilka skrzyżowań na zielonym świetle. A potem wychodzi takie wysokie spalanie jak co chwilę trzeba rozpędzać auto. Także na ten temat sporo można pisać. A powiedz jeszcze jakie spalanie pokazuje Ci na biegu jałowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spalanie na biegu jałowym jak silnik ma 90 stopni skacze z 0,7 na 0,8 przy włączonych swiatłach i ogrzewaniu - a ustawienie wałka rozrządu na wartości 0,6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A powiedz jeszcze jakie spalanie pokazuje Ci na biegu jałowym?

Mi przy rozgrzanym silniku 0,5L (latem czasami pokazuje na chwilę 0,4L) a tobie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam na postoju 0,6l, jak pojeżdże po Krakowie to 7,5-8,5 l/100km nie robi na mnie wrażenia (niestety taka jazda po mieście(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez big_jasiu Zobacz posta

mój pali maksymalnie 6.5litra

A ile minimalnie?

obstawiam że do 3 pewno zeszedł :P

 

a co do zimy to raczej uzyskasz takie wyniki

100% miasta mam średnio 8,5L. Trasa ok. 7L
a jak chcesz jeszcze sprawdzić spalanie średnie to możesz np posłużyć się portalem Motostat i tyle
spalanie na biegu jałowym jak silnik ma 90 stopni skacze z 0,7 na 0,8 przy włączonych swiatłach i ogrzewaniu
ja mam podobnie a w sumie to przy nawiewie to będzie brał trochę więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj AVB pali w miescie 8-9, a w trasie 6-7 i wg mnie wszystko jest ok. Na postoju 0,7 l/h.

Rekord to mialem 5,5 litra w trasie ale to przy naprawde męczącej delikatnej jezdzie - a tak jezdzic nie mam zamiaru ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do pracy ma 2,5 km więc jazda "w około komina". Jako, że nie mam kompa to spalanie liczę po litrach na dystrybutorze. Wychodzi 9-10l/100km. Koników troszkę więcej niż w serii więc tak ma być i już. Ostatnio zrobiłem trasę ponad 200 km i w dodatku z "zamarzniętym" serwem, więc non stop z lekko hamującym samochodem, wyszło 7l/100km. Z moich obserwacji po 3 latach jeżdżenia pasiorem AVB apetyt w zimie 9l czy 10l w mieście to norma. Latem zaś 7l-8l. W trasie czasami da się lekko zejść poniżej 6l/100km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak chcesz jeszcze sprawdzić spalanie średnie to możesz np posłużyć się portalem Motostat i tyle
Rekord to mialem 5,5 litra w trasie ale to przy naprawde męczącej delikatnej jezdzie - a tak jezdzic nie mam zamiaru
Z moich obserwacji po 3 latach jeżdżenia pasiorem AVB apetyt w zimie 9l czy 10l w mieście to norma. Latem zaś 7l-8l. W trasie czasami da się lekko zejść poniżej 6l/100km.

Dobrze prawią. Polać Im. :564:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

passat jak wiele innych aut spalanie uzależnia od stylu (czyt. nogi) jazdy. w mieście mój łyka 8-9 l bez najmniejszego oporu, poza miastem 7- 7.5 to norma, choć przy wypadzie w bieszczady i spokojnej jeździe komp pokazał 6 l.

zauważyłem również różnicę w spalaniu, choć nie wielką zależną od jakości paliwa. jazda na on-ie słabszej jakości, paliwa w zbiorniku ubywa szybciej, jazda na paliwach premium - paliwa starcza na troszkę więcej.

również ekonomię zauważyłem po montażu DRL, na postoju dawnej było 0.7 do 0.8, przy LED-ach jest 0.5 do 0.6. gdzie 0.6 teraz w zimie, w ciepłe dni przy rozgrzanym silniku nawet raz pojawiło się 0.4 - ale to już perwersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie na jałowym po rozgrzaniu przy światłach, nawiewie tylnej szybie radiu(wzmak, sub plus 8głośników) 0.8l/h czasami 0.7l/h latam przeważnie pokazuje 0.7L/h jak wyłącze klime to 0.6L/h niekiedy 0.5l/h .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności