Skocz do zawartości
maszmol

Tuning Passat 2001 AVF - mam problem ! Mod na 140KM - 420Nm.

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy muszę się poradzić! Otóż zmodowałem oprogramowanie sterownika ( nowa mapa paliwowa ).Auto fabrycznie posiadało 96kW czyli 130KM.

Po modzie jest teraz soft z silnika 101KM z podniesioną mocą do 140KM a moment obrotowy wzrósł do 420 Nm.

No różnica znaczna bo auto zbiera się teraz od prawie 1400obr. co pozytywnie wpłynęło na przyśpieszenie i dynamikę.Auto ciągnie nawet na 6-ym biegu o dziwo!?

Spadło spalanie ,gdzie w mieście teraz mieszczę się w 6,7 - 6,9l a na trasie 6,1 - 6,3l teraz w tym zimnie na odcinkach do 30km przy jeżdzie bez nacisku na oszczędzanie! Przy dalszej jeżdzie myślę że spalanie spadnie poniżej 6l/100km. Na wolnych obrotach 0,5l przy wyłączonych odbiornikach a 0,7l przy włączonym co się da!

Ale aby nie było tak pięknie jest i problem!!!

VAG-COM co jakiś czas pokazywał "błąd wysterowania turbiny"i wtedy auto jechało jak muł,co po wszelkich oględzinach wskazywało na "map sensor o symbolu 0 281 002 401 (taki był fabrycznie od początku przed modem)"podmieniłem na taki sam od kolegi i to samo a po zmianie na map sensor o symbolu 0 281 002 399 a wsadzony on jest od Audi A3 105KM wszystko gra!Być może problem tkwi właśnie z tego powodu iż nie współgra on z nową mapą?

Mój mechanik- tuner kazał mi kupić "map sensor od silnika 105KM",podmienić i powinno być OK!

Moje pytanie do Was to - jaki ma mieć symbol ten map sensor bo nie mogę znależć a jest ich tak dużo...

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie!Może ktoś przerabiał podobny problem...

Edytowane przez maszmol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początek to zmień swojego mechanika/tunera, bo widać,że nie grzeszy swoją wiedzą w temacie, a takie kombinacje mogą się niekorzystnie skończyć dla Twojego silnika.

 

nie można stosować zamiennie softów z różnych wersji silnikowych, ponieważ silniki różnią się osprzętem, a takie zmiany powodują niepoprawną jego pracę (tak jest teraz w Twoim przypadku), nie wspominając już, gdy soft został dodatkowo zmodyfikowany.

 

nie wiem skąd bierzesz te liczby, ale 420Nm/140KM jest nierealne...no chyba,że maks moc masz w ~2500br/min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm może 140/320 ? :) coś za piękne żeby było prawdziwe @maszmol , na prawdę ciężko uwierzyć w te dane co podajesz ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie dane podaje mechanik.Mierzył też doładowanie i było max 1.2 a raz prawie 2bar.Wtedy auto śmiga.Albo ma muła.

Poprawiam się za swój błąd-doładowanie na tym sofcie osiąga około 1,4bar ale można wyciągnąć nawet te 2bar ale nie było by to bezpieczne!

Rozmawiałem dziś z nim o tym.

Reszta parametrów bez zmian 140KM/420Nm.

Edytowane przez maszmol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam też że wszystko to by było ok ale to zamulenie.Powiem że auto nigdy wcześniej nie paliło tak mało.A może to ma jeszcze jakiś związek np z N75 albo samą turbiną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie dane podaje mechanik

posiada ten mechanik hamownie czy te dane z gwiazd wyczytał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prędzej czy później jazda na niededykowanym sofcie wyjdzie na kondycji silnika, co do tego nie ma wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raz prawie 2bar
ladnie :padaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmień tego mechanika jak najszybciej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmień tego mechanika jak najszybciej :D

 

Pewnie masz racje.A z tego co widzę w Twoim opisie on sam ma ten sam wirus co Ty 168/364.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ogóle skąd taki pomysł żeby wgrywać taki soft :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w ogóle skąd taki pomysł żeby wgrywać taki soft :hmm

 

Pomysł wyszedł od mechanika.Ja oddałem auto po to tylko aby wgrać nową mapę do sterownika bo stara mapa zaczęła się sypać i zaczęły się problemy ze spalaniem zbyt dużo palił.Kiepsko odpalał na ciepłym jak i na zimnym.I znacznie odbiegały parametry od oryginału.Stąd opinia o nowej mapie a ze w okolicy jest to jedyny człowiek który zajmuje się chip tuningiem robi też mapy do VW.Auto oddałem a on zaproponował taką mapę.Zgodziłem się.Po odebraniu auta nie mogłem go poznać nigdy tak nie jeździło i nigdy tak mało nie paliło.Wszystko było by ok gdyby nie występował ten efekt zamulenia z czym właśnie nie możemy sobie dać rady.Może turbina nie wydala a może zawór N75 nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pewnie zanim nie wrócisz do zdrowej serii to nikt nie będzie w stanie powiedzieć, ten Twój soft może robić większy galimatias niż pozornie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może turbina nie wydala
a raz prawie 2bar

 

szybko wracaj do orginalnej mapy

bo inaczej szybko zainwestujesz w nową turbine (oby tylko)

 

wiesz ile to jest 2 bary ?

 

Ja w turbinie z audi brd mam ustawione na 1.57 bara i mam 188 koni

 

przy dwóch barach nawet sporadycznie w overbooscie twoja turbina długo nie pociągnie

 

i dlaczego taka duża różnica 1.2 bara i 2.0 bary ??

(nierealne dla mnie te 2 bary a 1.2 to mniej niż seria chyba)

winą jest zły soft !! wywal go bo będzie kosztownie

ale jedź do prawdziwego fachowca nie do kowala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
soft z silnika 101KM z podniesioną mocą do 140KM a moment obrotowy wzrósł do 420 Nm.

No różnica znaczna bo auto zbiera się teraz od prawie 1400obr.

 

masz może wykres ? jak sie ma dwumas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

140 KM i 420 Nm? Grubooo ... daj namiar do mechaniora moze tez sie tam udam :D

 

 

Ps . niedlugo bedziesz mogl sie pozegnac ze sprzeglem :) przez to ze tak super auto Ci sie zbiera od dolu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
140 KM i 420 Nm? Grubooo ... daj namiar do mechaniora moze tez sie tam udam

 

może zbierajmy zapisy na grupowy chiptuning :D

 

zapewne wrażenia z jazdy kolega ma bezcenne tylko ciekawe jak długo passsssek to wytrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie dane podaje mechanik.Mierzył też doładowanie i było max 1.4 a przy mule max 0,8.Wtedy auto śmiga na 1,4bar.Albo ma muła na 0,8bar.

Poprawiam się za swój błąd-doładowanie na tym sofcie osiąga około 1,4bar ale można wyciągnąć nawet te 2bar lecz nie było by to bezpieczne!

Rozmawiałem dziś z nim o tym.

Reszta parametrów bez zmian 140KM/420Nm.

 

Dodaję sprostowanie do mojego wcześniejszego postu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodaję sprostowanie do mojego wcześniejszego postu.

 

Ciśnienie doładowania sprawdzał manometrem czy diagnostycznie przez OBD? Jeżeli w wartościach mierzonych jest 1.4b doładowania na programie pod czujnik 250kPa a w rzeczywistości na rurze siedzi 300kPa to czary-mary i mamy ~1.9b doładowania :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego akurat nie wiem,aż tak bardzo nie zagłębiałem się ale zapytam i dam znać.

Jeżeli natomiast chodzi o map sensor o którym wcześniej opisywałem to nie ma on nic wspólnego z niedoładowaniem chwilowym w moim przypadku-wszystkie zachowują się tak samo.W tej chwili wydaje się że to zmienna geometria się przycina i w tedy jest muł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności