Skocz do zawartości
christodevillo

Webasto fabryczne - czy jest pilot?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich - nasze auto to passat 2.0Tdi CR z 2010 z nowym bialym wyswietlaczem. Jest zalozone fabryczne ogrzewanie/klima gdzie zegar jest ustawiany na FIS - sa dwie opcje: ogrzewanie oraz nawiew/klima (bodajze na upaly w lecie) oraz trzy czasy ustawien. Pytanie jest takie: czy do takiego Webasto jest jeszcze pilot? Jak to sprawdzic czy byl originalnie pilot? Dealer wpierw mowil ze byl a potem ze nie i sam nie wiem jaka wersje fabrycznego Webasto mamy zalozone w aucie.

 

dziekuje z gory za odpowiedzi.

 

Wojtek

Edytowane przez christodevillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Webasto mogę się mylić ale były dwa rodzaje z ustawieniem czasowym w mfa albo sterowane z pilota się mogę nie miec taxi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam takie to chyba pseudo webasto ustawiane na FIS-ie i nie mam pilota, da sie dorobic pilot czy raczej odpada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie. Pytanie czy jest telestart - czyli odbiornik do pilota w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to sprawdzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zobaczyc jak jest zakodowane webasto,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do każdego Webasto które było seryjnie montowane w B6 (Thermo Top V) standardem było też sterowanie z pilota? Czemu pytam. Otóż w passacie taty dopiero po zakupie dowiedzieliśmy sie jak znaleźliśmy w bagażniku drugi akumulator i odnaleźliśmy co oznacza przycisk na climatronicu, że ma on oryginalne Webasto, tyle, że nie działające. Po podpieciu komputera wyszło na jaw, że wine za to ponosi czujnik G189 (ponoć częsta przypadłość w tym Webasto), no i tak sie zastanawiamy czy może też sprzedający nie dał nam pilota do tego bo wiedział, że nie działa i wolał nic nie mówić, że passat ma wogóle Webasto czy były wersje które da sie tylko zaprogramować na MFA i uruchomić przyciskiem na climatronicu? Widziałem na allegro sterowniki z pilotem do tego Webasto tylko może wie ktoś gdzie taki sterownik sie powinien znaleść żeby sprawdzić czy mamy go zainstalowanego i wystarczy dokupić sam pilot? Ewentualnie czy podpinając się VCDS'em w jakiejś grupie można sprawdzić czy takowy sterownik jest widziany przez komputer?

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

w bagazniku po prawej stronie za otwieranym schowkiem powinien byc sterownik telestartu. ja tez nie mailem pilota w zestawie i dokupilem pozniej.

 

link do tego jak u mnie to wyglada, programowanie pilota jesli masz sterownik do niego to minuta powiedzmy.

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/132981-Niebieski-Highline-Variant-2-0-TDI-4motion?p=1871038&viewfull=1#post1871038

 

kod z wyposazenia to

 

Auxiliary heating [9M9] : Parking heater with radio remote control

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wiem, że odpowiadam na pytanie ze znacznym opóźnieniem czasowym, jednak dopiero od niedawna jestem posiadaczem paska.

W swoim passacie posiadam fabryczne ogrzewanie postojowe i mam do niego również fabrycznego pilota z logo vw.

Jak będę miał chwilkę to zrobię zdjęcie i wrzucę na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu składałem swojego od gołej blachy a też mam vebasto z pilotem, dołożyłem sobie jeszcze elektryczną nagrzewnicę 1K0963235E bo nie chciałem męczyć vebasta na krótkich odcinkach zimą ale mniejsza o to. Po lewej w bagażniku jest aku a po prawej za wygłuszeniem mam plastikowe "rusztowanie" na którym jest mocowany telestart, pod nim moduł kamery i zawieszenia. Od telestartu idzie antena do tej na dachu żeby odbierało lepiej z pilota. Antenę na dachu mam na 3 złącza, GPS, telefon, vebasto. Radio bierze z anten na szybie. Mam w liczniku możliwość przestawiania czy ma grzać czy chłodzić ( włączać przewietrzanie ) bo klimy samo nie załączy, to nie hybryda że sprężarka klimy jest elektryczna i na zgaszonym aucie leci zimne. Gdzieś na necie jest opis jak z pilota można nawet przestawiać czy ma grzać czy tylko wentylować. Na tą chwilę mam ustawione wentylowanie, jak jestem w pracy i auto stoi na słońcu to pół godziny przed końcem włączę pilotem wentylację (jest ustawiona na 30 minut na fisie), oczywiście mogę zaprogramować że co dzień się będzie włączać z fisa ale nie co dzień w słońcu auto stoi. Na zimę jest przestawione na grzanie, jak rano wstanę i widzę za oknem tęgi mróz to też wciskam pilota i wchodzę do ciepłego. Jak jest tylko chłodno to po wejściu do auta i odpaleniu mogę nacisnąć przycisk na klimatroniku żeby je włączyć ale po co jak po chwili leci już ciepłe powietrze z tej elektrycznej nagrzewnicy. I tak przez 3 lub 4 kilometry do pracy vebasto by nie nagrzało aż tak i już musiało by się wygaszać. Chcę oszczędzać piecyk na poważne zimy. Oryginalnie jest tak że jak tylko spadnie poniżej 5 stopni na zewnątrz to już się załącza samo bez naszej zgody (jest tak oryginalnie i nie świeci się na klimatroniku przycisk a naciśnięcie go zapali tylko kontrolkę w nim, naciśnięcie ponowne kontrolkę w nim zgasi ale nadal vebasto będzie działało dopóki silnik nie osiągnie 80 stopni). Ja mam założony mały przełącznik który w obwód czujnika temperatury zewnętrznej (tego w zderzaku) dorzuca kilka kiloomów i podnosi odczyt temp zewnętrznej i veb już się nie załącza samo i co chwilę. Oczywiście jak silnik już się nagrzeje to można sobie pstryknąć i już się ma oryginalną temperaturę jaka jest na zewnątrz. To taka mała podpowiedź dla tych którzy też chcą oszczędzać piec bo mają jak ja kilka km do np. pracy lub chcą oszczędzić paliwo. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto zdjęcie mojego pilota.

 

20150908_170756.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności