Skocz do zawartości
B_O_N_K

Samoistne opuszczanie się szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wychodzę z autka, wysiadam, zamykam samochód, idę do domu... Po jakimś czasie (kilka godzin) wyglądam a tam stoi mój samochód z opuszczonymi wszystkimi szybami - tak jak się dzieje podczas opuszczania szyb z kluczyka ale centralny ciągle zamknięty.

 

O co chodzi i jak sobie z tym poradzić?

 

Który bezpiecznik odpowiada za domykanie/odmykanie szyb? Próbowałem 6, 14, 38 i nic - po wyjęciu dowolnego z nich (a nawet wszystkich jednocześnie) szyby dalej można domykać lub otwierać z kluczyka.

 

Chciałbym to jakoś szybko zablokować bo nie chcę zastać po nocy zamoczonego, pustego lub w ogóle nie zastać samochodu.

 

Macie jakieś pomysły oprócz odłączenia akumulatora?

 

Szukałem na forum ale nic w tym temacie pomocnego nie znalazłem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a probowales odlaczac akumulator i podłączyc wtedy modul komfortu powinien sie zresetowac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nic nie da bo pierwsza akcja z szybami wystąpiła na koniec grudnia. Tydzień temu troszkę spawałem przy tłumikach więc odłączyłem akumulator na jakąś dobrą godzinę. A dziś znów akcja z szybami.

 

Teraz stoi z odłączonym akumulatorem bo strach tak zostawiać.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze możesz w każdych drzwiach powyciągać wtyczki od podnośników ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tym sposobem wyłączę jednocześnie centralny zamek. Gdyby nie ten fakt to już bym pewnie to robił - szyb i tak praktycznie nigdy nie używam :) Z resztą podejrzewam że wystarczyłoby odłączyć wtyczkę w drzwiach kierowcy i już domykanie szyb zostałoby wyłączone. Chyba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może odłącz po prostu wtyczkę od tego mechanizmu domykania...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też pozbawi mnie centralnego zamka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sposobem było by wykręcenie silnika zamka, wyciągnięcie szczotek i wkręcenie go ponownie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Spróbuję się podpiąć pod ten post.U mnie z kolei w VW b5 1.9Tdi nie opuszcza się szyba od pasażera.Po zdjęciu tapicerki są 2 wtyczki.1(mniejsza) jest podłączona do przycisku w w tapicerce i tam jest prąd.2(większa) jest podłączona do mechanizmu opuszczania szyba i tam nie ma prądu,co świadczy że gdzieś w przewodach idących pod wykładziną prądu nie ma.Moje pytanie czy jest możliwość poprowadzenia osobno kabelka z prądem do tej wtyczki i czy wtedy mechanizm opuszczania szyby będzie działał?Dzięki za info i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniel11988

B_O_N_K ja tez tak mam ale ja kupilem moduły domykania i otwierania drzwi wiec moze tez masz cois takiego tylko nie wiesz;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to dzieje się z winy popękanych lutów na płytce wewnątrz zamka. Pomoże wymontowanie zamków i ponowne ich przelutowanie (bo nie wiadomo o który konkretnie chodzi). Zamiast odłączać akumulator wystarczy wyjąć bezpiecznik przeciążeniowy - znajduje się pod deską rozdzielczą przy przekaźnikach - (pod największym przekaźnikiem od pracy przerywanej wycieraczek) jest metalowy w kształcie prostokąta i ma na zielono pomalowany łepek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego mialem to samo w borze...do wymiany modul komfortu

 

zimne luty na module...podmienilem modul komfortu na taki sam z allegro i nic sie juz nie opuszczalo..

Edytowane przez klasycznymaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem. Szyba pasażera sama otwiera się podczas jazdy. Zauważyłem że dzieje się to podczas wstrząsu na dziurach i przy hamowaniu. Wyczytałem gdzieś na forum że sygnał sterujący załanczany jest przez masę. Podejrzewam że gdzieś jest przetarty kabelek i styka się z masą. Kurcze nie mogę znaleźć schematu od sterowania szybami. wiecie gdzie takie są?

Edytowane przez cypoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi :)

 

Na razie wypnę ten zielony, metalowy bezpiecznik a jak zrobi się nieco cieplej to będę walczył z tym dalej :)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pasku bylo podobnie ale rozebralem wkladke i mialem uszkodzony taki precik ;p kupilem zestaw rep i wszystko smiga a zamek dziala 3x lepiej niz wczesniej. Wkladka byla juz cala popekana i dzialac w calosci dzialala ale czasem sygnalizowala otwarcie szyb pomimo zamknietego centralnego po wymianie ustalo.

 

Link do zestawu :

http://allegro.pl/vw-passat-b5-97-04-wkladka-zamka-zestaw-naprawczy-i2066871014.html

 

A i trzeba miec zwinne paluszki, ja sie chwile poszarpalem zanim udalo mi sie zlozyc :P

Edytowane przez chmurex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z szybami, tylko, że u mnie otwierał się przy okazji centralny. Może komuś to się przyda. Dwa dni miałem odłączony akumulator i mechaniczne zamykałem samochód. Przyczyna była prosta, uszkodzony mikrowłącznik zamka centralnego w klapie bagażnika, ten który odpowiada za zamknięcie pojazdu z kluczyka w klapie. VAG tak pokazywał. Odłączyłem więc tą kostkę i było OK. Sam mikrowłącznik w serwisie kosztuje około 80 zł., jest to część wymienna.

Edytowane przez Alexx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość free
Miałem podobny problem z szybami, tylko, że u mnie otwierał się przy okazji centralny. Może komuś to się przyda. Dwa dni miałem odłączony akumulator i mechaniczne zamykałem samochód. Przyczyna była prosta, uszkodzony mikrowłącznik zamka centralnego w klapie bagażnika, ten który odpowiada za zamknięcie pojazdu z kluczyka w klapie. VAG tak pokazywał. Odłączyłem więc tą kostkę i było OK. Sam mikrowłącznik w serwisie kosztuje około 80 zł., jest to część wymienna.

 

alexx mam dokladnie ten sam problem w seacie leonie o4 rok 130 koni ta kostke co odlaczyles opisujac to w klapie.?

 

---------- Dodano o 01:49 ---------- Poprzednia wiadomość o 01:38 ----------

 

sory ze tak podpiąłem się pod temat Passat,ale Leony na podobnej zasadzie działają i podobne wady maja.dodam tez ze mam ten problem już od tygodnia i już szukałem wszędzie dosłownie przyczyny. sprawdzałem z elektrykiem zamki płytki sterowania szyb,moduł komfortu,bezpieczniki,dosłownie już ręce opadają. ostatnio tez zauważyłem ze pojawił się problem z lusterkami kiedy steruje na panelu w górę oba lecą mi w dół. gdy pojawił się problem z szybami i otwieraniem się centralnego odpinałem klemę z akumulatora na noc i rankiem po podłączeniu lusterka(szkło)zjechały w dol i już nie mogę ich podnieść,czy to możne być powiązane z tym problemem szyb i centralnego.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności