Skocz do zawartości
Sierko2

Skoda Octavia II czy Audi A4 B6 - co kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

I chyba zacznę się już na poważnie rozglądać za Octavią. Czy to będzie hatchback czy kombi to zobaczymy co się godnego znajdzie.

A może ktoś się orientuje w kosztach eksploatacji Octavi II a Superbie II z silnikami 1.8 Tsi 160KM bo mimo wszystko ciągnie mnie do tego Superba. Octavia bardziej kojarzy mi się z panem pod 40-kę i rodziną? Ja jednak chciałbym jeszcze auto z pazurem.

 

Ale jeżeli komuś jeszcze przyjdzie do głowy jakieś fajne auto to piszcie. Sam do końca nie jestem jeszcze zdecydowany.

Edytowane przez Sierko2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audi a3 Sportback. Tez bardzo przyjemny samochod, fajne wykonczenie. Cene tez trzyma jak to Audi;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak będę szukał między Octavią II FL a Superbem II z silnikami 1.8 tsi. Zobaczę co się trafi. Chciałbym tylko wiedzieć jaka jest różnica w kosztach utrzymania i eksploatacji tych dwóch samochodów. Może ktoś ma jakieś doświadczenia albo słyszał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawy nie powinny byc drozsze niz obecnego passata, moze nawet tansze. W obu samochodach masz podobne zawieszenie, uklad hamulcowy tez. Tylne zawieszenie wielowachaczowe w obu przypadkach. Reszta zalezy jakie szczescie bedziesz mial przy kupnie samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli koszty będą podobne. Ale za to cena samego samochodu będzie się różnić. Octavię chyba znajdzie się trochę taniej niż Superba.

 

A co myślicie o Toyocie Avensis II w benzynie? Tylko jaki silnik benzynowy do takiego auta, a interesuje mnie kombi. Spodobała mi się również Mazda 6 II ale podobno lubi rdzę więc odpada. A mój budżet niestety uległ zmianie i na auto mogę przeznaczyć max 35 tys. zł.

Edytowane przez Sierko2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Chyba cie pocieszę, gdyż znajomy w 2009r zakupił sobie Octavię 2 z motorem 1.8 TSI. W zeszłym tygodniu pytał mnie o silnik, myślałem że jakiegoś trupa kupił. A tu okazuje się, że szuka silnika do Octavii. Nakulał od 2009r do teraz 44700 km. Był w serwisie i usłyszał że nie są to udane silniki. Koszt nowego silnika w servisie to 24000 zł. Chce kupić używany silnik i będzie ją gonił.

Ja wolę dziadkiem Paskiem śmigać. A Ty podejmuj ryzykowne decyzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dolnoślązak

O silnikach TSI można sobie poczytać na necie... do mnie także one nie przemawiają. Stąd też ojciec zamiast Golfa z TSI kupił Focusa i jak na razie 4 lata jeździ bez żadnej awarii. Podobnie z nowoczesnym dieslem co nic już nie ma wspólnego ze starymi. Więc albo starsze w dobrym stanie i pewnym silnikiem albo ryzyko w nowe technologie ;)

 

PS Tak swoją drogą dziwią mnie porównania Passata do A4, to tak jak by przystawiać Paska do Jetty/ Bory. Przecież A4 jest zwyczajnie mniejsze. Jak już do równałbym do A6 co jest Passatem tyle ze w innej budzie ;)

Edytowane przez Dolnoślązak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie nie pocieszyliście. Ale Mój budżet znowu zmalał :/ Teraz Mogę wydać na auto max 30 tys zł. I zaczynam rozglądać się za czymś mniejszym. Jednak chciałbym auto w benzynie. Silnik w miarę ekonomiczny i jak trzeba będzie wyprzedzić to nie będzie problemu. W większości poruszam się po mieście. I tak się zastanawiam nad:

 

- Toyota Avensis II

- Toyota Auris II

- Ford Focus MK3

- Volvo V50

- Renault Megane III

- Renault Laguna III

- Renault Fluence

 

Tylko przy Renault obawiam się dużego spadku wartości. Co myślicie o tych autach?

Edytowane przez Sierko2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dolnoślązak

Zamieniasz bo masz w swoim coś do zrobienia... liczysz że w "nowym" używanym mieć nie będziesz? ;)

 

Najrozsądniejszy z powyższych wydaje się Focus... choć to klasa niżej od Passata. Za 30k to już za Mondeo Mk4 można się rozglądać jak np ten:http://otomoto.pl/ford-mondeo-mk4-1-6-benzyna-125-koni-krajowy-C34482634.html czy http://otomoto.pl/ford-mondeo-mk4-2-0-145km-climatronic-skory-super-stan-C34129217.html

 

 

Edytowane przez Dolnoślązak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie Jetta?

 

Fluence bardzo mi się ostatnio spodobało i chodziło mi po głowie, zrezygnowałem bo jeszcze są za drogie dla mnie.

Renault jeśli jest od początku dbane i serwisowane jeździ bardzo dobrze. Mam przykład laguna 2 - śmiga bez problemu od 10lat.

 

Auris tez jest bardzo ciekawym autem, z tym ze naprawy Japończyków potrafią byc sporo droższe od francuzow. Ale to też nie reguła. Nie sugeruj się marka auta, tylko pochodzeniem, przebiegiem i stanem auta. Każde jeśli jest zadbane będzie śmigać bez problemu. A kupując zajechane "bezawaryjne" auto będziesz musiał sporo dokładać.

 

Francuza kupisz taniej i taniej sprzedasz. Coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volvo jest także na Reno. Nie wiem jak w tych modelach ale w V40 jest wadą koło zmiennych faz rozrządu które kosztuje ponad 800 zł a wymiana tylko w servisie bo mechanicy nie podejmują się takich wyzwań. Poza tym nowe auta są produkowane pod servis a nie pod użytkownika :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego Passat już sprzedałem i muszę kupić coś innego. Chciałbym auto w miarę komfortowe o dobrych warunkach jezdnych.

A jakie silniki benzynowe polecacie? Oczywiście najmniej awaryjne, ekonomiczne (max do 8-9 l/100 km) i jak trzeba przycisnąć to mają tego powera.

Edytowane przez Sierko2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt duzo oczekujesz. Przy tym budrzecie jeszcze takiego samochodu nie ma zeby jechal tak jak bys chcial i malo palil. 1.6 od forda mozesz zapomniec bo jak zaczna sie problemy ze zmienna faza rozrzadu to znowu bedziesz szukal samochodu. 1.6 od VAG w golfie czy octavii to rozwiazanie dobre ale nie ma 'powera'.

W renault komfortu nie uswiadczysz, przynajmniej takiego jak w passacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dolnoślązak

2.0 w Mondeo które podałem z 9l/100 spełnia twoje kryteria... choć w Focusie i 1.6 ma odejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jednak warto dołożyć np. 3-4 tys zł i kupić Octavie II FL. Już sam nie wiem, ale wydaje mi się to najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dolnoślązak

W sumie jest tam jeszcze stary i sprawdzony silnik 1.6 MPI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci kolego tak, kup Passata b5 z końca produkcji zrób chipa i będziesz miał wszystko czego oczekujesz, czyli wygoda , szybkość, komfort i ekonomia :D W tej kasie się zmieścisz i nawet Ci zostanie na wypady na przyjemności z rodziną :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem Ci kolego tak, kup Passata b5

Dopiero sprzedał.:D I nie wiem czy przypadkiem nie dostał uczulenia na Passata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

riccardoa masz trochę racji. Mam małe uczulenie na Passats. trafił mi się kiepski egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze lepiej Octavie II ale przed liftem, lepiej wyposarzona z mniejszym przebiegiem niz FL golasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności