Skocz do zawartości
szewos

oc a rejestracja

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jak przerejestruje samochód na siebie i będę mieć już nowe tablice ze swojego miasta mogę dalej poruszać się na ubezpieczeniu poprzedniego właściciela?·

30 dni można jeździć na ubezpieczeniu poprzedniego właściciela ( musze mieć umowę kupna sprzedaży) czy jak będę mieć inne tablice rej. to też mogę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 dni można jeździć na ubezpieczeniu poprzedniego właściciela ( musze mieć umowę kupna sprzedaży) czy jak będę mieć inne tablice rej. to też mogę?

 

Nie możesz. Musisz ubezpieczyć samochód na siebie NAJPÓŹNIEJ w dniu rejestracji. Oznacza to, że możesz to zrobić wcześniej, a później tylko sporządzić aneks do umowy ubezpieczeniowej z nowym numerem rejestracyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, chce kupić auto z komisu. Komis znajduje się w innym mieście. Samochód jest zarejestrowany w Polsce i posiada ważne ubezpieczenie i przegląd.

Samochód biorę w kredycie samochodowym, czyli:

Jadę do komisu (umówiłem się tam z bankiem) podpisuje papiery, wpłacam też cześć pieniędzy, zabieram dokumenty i tablice, rejestruje auto na siebie i bank.

Wracam do komisu z nowymi tablicami pokazuje papiery rejestracyjne i zabieram samochód.

 

Skoro nie mogę już jechać na ubezpieczeniu poprzedniego właściciela pojazdu to, co mam teraz zrobić.

Chce ubezpieczyć samochód w AXA. Tylko ciekawe czy dadzą rade w ten sam dzień przesłać mi papiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro nie mogę już jechać na ubezpieczeniu poprzedniego właściciela pojazdu to, co mam teraz zrobić.

Chce ubezpieczyć samochód w AXA. Tylko ciekawe czy dadzą rade w ten sam dzień przesłać mi papiery.

 

W takim wypadku możesz go ubezpieczyć wcześniej (na stary numer rejestracyjny), a potem zrobić aneks do umowy ubezpieczeniowej z nowym numerem rejestracyjnym. W razie czego dla policyjnej kontroli drogowej takie ubezpieczenie + świeża umowa kupna/sprzedaży powinna wystarczyć.

Jeśli wybierzesz taki wariant, to warto od razu po rejestracji zadzwonić do AXA, żeby mieli już tą zmianę w systemie i jak najszybciej przygotowali aneks.

 

Czy przy okazji podpisywania papierów zawierasz też umowę kupna/sprzedaży, czy podpisujesz tylko dokumenty bankowe, a umowę przy odbiorze samochodu?

 

 

Jest też druga opcja, ale na to komis może nie pójść:

 

Możesz jeździć na ich ubezpieczeniu do końca trwania tej polisy, ale może to nie przejść z tego powodu, że komis może chcieć, żebyś im wręczył wypowiedzenie tej polisy i zawarł kolejną polisę na siebie. Teoretycznie nie mogą Ci tego nakazać, ale różnie to bywa.

Poza tym, nie wiem, jak ten bank na to spojrzy. Czy wymagają nowego ubezpieczenia itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro nie mogę już jechać na ubezpieczeniu poprzedniego właściciela pojazdu to, co mam teraz zrobić.

Ale przecież

Musisz ubezpieczyć samochód na siebie NAJPÓŹNIEJ w dniu rejestracji.

Czyli tego samego dnia jedziesz do wybranego TU i ubezpieczasz. W końcu

W razie czego dla policyjnej kontroli drogowej

(...)

świeża umowa kupna/sprzedaży powinna wystarczyć.

W razie czego możesz się tłumaczyć że właśnie zarejestrowałeś auto i jedziesz z nowymi tablicami ubezpieczyć.

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeździć na poprzednim OC. 30 dni masz na wypowiedzenia OC jako nowonabywca, jeśli nie wypowiiesz OC u poprzedniego ubezpieczyciela, ten przeliczy składkę wg nowych danych i będziesz kontynuował OC. Ubezpieczenie najpóźniej w dniu przerejestrowania to bzdura, chyba, że przerejestrujesz i wypowiesz poprzednią polisę w ciągu 30 dni. Zmiana nr. rejestracyjnego powoduje tylko napisanie aneksu do OC. Poza tym na polisie masz VIN, więc nawet mając zmienione blachy, masz OC i nic nie musisz kręcić.

 

Odpowiada zespół motoexperta:

Ubezpieczenie i rejestracja kupionego samochodu używanego to dwie niezależne od siebie czynności. W obu przypadkach mamy 30 dni na ewentualne wypowiedzenie ubezpieczenia OC oraz na przerejestrowanie samochodu. Jednak w momencie, kiedy przerejestrujemy na siebie zakupione auto, wówczas w polisie OC faktycznie istnieją inne dane pojazdu i jego właściciela. W tym samym dniu, najpóźniej w następnym dniu roboczym powinniśmy zgłosić się do zakładu ubezpieczeniowego, by ta zmiana została odnotowana na polisie.

 

Oczywiście polisa OC, którą zawarł zbywca i którą otrzymał Pan w momencie zakupu auta jest nadal ważna. Ma Pani 30 dni na ewentualne jej wypowiedzenie, w przeciwnym razie będzie ona ważna do końca okresu jej ważności. Jeśli najpóźniej na 1 dzień przed końcem ważności polisy nie zostanie ona wypowiedziana, to automatycznie nastąpi jej odnowienie na kolejny okres ubezpieczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 dni można jeździć na ubezpieczeniu poprzedniego właściciela ( musze mieć umowę kupna sprzedaży) czy jak będę mieć inne tablice rej. to też mogę?
Nie możesz. Musisz ubezpieczyć samochód na siebie NAJPÓŹNIEJ w dniu rejestracji. Oznacza to, że możesz to zrobić wcześniej, a później tylko sporządzić aneks do umowy ubezpieczeniowej z nowym numerem rejestracyjnym.

Bzdura. A w razie kontroli masz jeszcze kartę pojazdu w której masz dane poprzedniego właściciela i poprzedni nr rejestracyjny lub np jeszcze starą naklejkę na szybie z nr rejestracyjnym(niby nie wolno mieć dwóch ale nie słyszałem aby kogoś za to ukarali)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód przerejestrowałem na tablice ze swojego miasta, w aviva powiedziano mi że normalnie mogę przez 30 dni jeździć na ubezpieczeniu poprzedniego właściciela. Wiedz nie ma różnicy, jakie tablice mam na samochodzie. Wiadomo, trzeba wozić papiery z zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dylemat chcę kupić paska na niemieckich blachach z niebieskim paskiem tz. normalne nie ma na nich naklejki przeglądu i landu czy jak to tam się nazywa, sprzedawca twierdzi że samochód posiada ważny TUV do maja 2015. Podaje również w statusie pojazdu PRZYGOTOWANY DO REJESTRACJI / OPŁACONY Czy po wykupieniu OC mogę nim jeździć po polskich drogach. I gdzieś na stronie miasta Poznania znalazłem ze można zarejestrować pojazd z przeglądem z państwa UE tz. że nie trzeba robić przeglądu w Polsce przed pierwszą rejestracją znalazłem to na stronie UM Poznań w Inne Informacje dołączam link http://bip.poznan.pl/bip/sprawy/rejestracja-pojazdu-sprowadzonego-z-zagranicy,1741/

Edytowane przez qgoldi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności