Skocz do zawartości
makeć

dziwny dźwięk (odgłos) w kabinie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

tracę cierpliwość i potrzebuję Waszej pomocy, a jest tak:

silnik odpalony, na luzie zero odgłosów, dopiero jak lekko dodam gazu i ruszam wewnątrz samochodu, z okolic górnej części konsoli środkowej (powiedział bym, że nawet już w okolicach nadmuchu środkowego) rozlega się dźwięk, przypominający przedmuch spod tłumika albo, kolektora, generalnie jest tak na wszystkich biegach przy lekkim obciązeniu (mało gazu), jak docisnę nic nie słychać, na wstecznym też cisza. W sobotę jeździliśmy na silniku i z zewnątrz nic nie słychać, nie wiem, gdzie mam szukać :(

Zauważyłem, że mam zerwaną gumę na łapie (podpora - rysunek):

 

podpora.th.jpg

 

Nie wiem, czy to mogło by być to ?Kupie i wymienię. (166 pln).

Mechanik mówi, że może turbo, ale mocy autko nie traci, a przy takiej usterce raczej by już nie chodziło normalnie (w/g mnie), no i hałas by był chyba słyszalny na zewnątrz.

Z góry dzięki za jakieś sugestie i podpowiedzi.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mechanik ma rację? Miałem podobne objawy w Octavii 2 TDI. Przy małym obciążeniu pojawiał się dziwny dźwięk przypominający to o czym piszesz. Okazało się, że to turbo. Co ciekawe, samochód jeździł wciąż normalnie, lekkie gwizdanie nie ustawało, mijały tysiące kilometrów i nic... Na forum Octavii pisano o tym sporo. Samochód z takim dźwiękiem jeździł, nie dymił, nie palił oleju i miał pełną moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Okazało się, że to turbo
ale, czy tego by nie było słychać na zewnątrz ??

znalazł byś jakiś link do postów na forum octavi ?

Na luzie (postoju) tego nie ma, nawet gdy wkręcam go na obroty.

http://www.moneycontrol.com/news-topic/-octavia-diesel/video-dziwny-odgłos-turbiny---szuranie-chrobotanie-sapanie-pufanie-przepony_WBJxXwhjnnw.html

pozdr

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na luzie (postoju) tego nie ma, nawet gdy wkręcam go na obroty.

 

A czy ten dziwny odgłos występuje podczas zmiany biegów, wyciśnięciu sprzegła, nagłego puszczenia gazu? Czy jest ciągły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wolnych obrotach nie słychać, nawet jak jadę na luzie. Najwyraźniej słychać na pierwszym biegu, na kolejnych stopniowo cichnie, na piątym już w ogóle nie słychać.

Dźwięk taki jak by przedmuch spod tłumika albo, kolektora, może trochę jak terkotanie wzrastające (zsynchronizowane) z obrotami.

jak jadę na obrotach, na których słychać (jedynka) i wtedy wcisnę sprzęgło nie puszczając gazu, to jest ok, cichnie.

jak jadę na obrotach, na których słychać (jedynka) i wtedy puszczę raptownie gaz też jest ok, cichnie.

Myślisz, że dwumas ? :)

to byłby trzeci w bardzo krótkim czasie.

Jutro będę miał tę łapę (podporę) pod skrzynkę, postaram się jak najszybciej to wymienić.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@makeć

 

miałem podobny przypadek ale tylko podczas zmiany biegów (odpuszczenie pedału sprzęgła) i gwałtownym odpuszczaniu pedału gazu ale były to krótkie dziwne dzwięki, okazało się, że poluzowały się linki od skrzynki biegów... naprawa kosztowała 30 zł i teraz cisza. zresztą pisałem już o tym na forum...

 

w Twoim przypadku nie ma pojęcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

 

Tu masz link do forum Octavii. Ciężko wróżyć co to za odgłos internetowo...

tu wyrażnie słychać, że turbo, a ja opisałem mój dźwięk, ten nie ma nic wspólnego z moim :(

 

poluzowały się linki od skrzynki biegów...
a biegi wchodziły i wychodziły normalnie ? Przyjrzę się temu, przecież nie dawno wymieniałem dwumas, myślę, że to może mieć jakiś związek z tym hałasem.

Wczoraj ja w robocie, autko stało na dworzu, jak odpaliłem i ruszyłem, to przez chwilę było wszystko ok, ale jak tylko drgnęła wskazówka temperatury odgłosy powróciły :(, qźwa, tracę cierpliwość ....

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to znajomy mówi świerszcze w samochodzie.

ja ostatnio (jakis miesiąc) śmigałem starym twingusem (zaje.... autko) i nic nie jest w stanie opisac tego co czułem jak wsiadłem do paska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to znajomy mówi świerszcze w samochodzie.
ja bym powiedział, że to nie świerszcze a jakieś trole ... właśnie przejechałem jakieś 60 km i nic nie słychać, no może delikatnie na jedynce, podejrzewam, że jak ostygnie całkowicie to znowu będzie to samo :( Kupiłem podporę, w sobotę wymienię, i pewnie będę dalej szukał :P bo nie sądzę by ktoś chciał kupić tak terkoczące auto.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a biegi wchodziły i wychodziły normalnie ? Przyjrzę się temu, przecież nie dawno wymieniałem dwumas, myślę, że to może mieć jakiś związek z tym hałasem.

Wczoraj ja w robocie, autko stało na dworzu, jak odpaliłem i ruszyłem, to przez chwilę było wszystko ok, ale jak tylko drgnęła wskazówka temperatury odgłosy powróciły :(, qźwa, tracę cierpliwość ....

pozdr

 

tak biegi wchodziły normalnie, dźwięk był podobny do świerszcza:) wiem że, mechanik odkręcił jakąś łapę (chyba od skrzyni) i próbował szarpać za coś żeby zasymulować podobny dźwięk i wyszło, że to były linki od skrzyni, poprostu każde obciążenie na skrzynię (puszczenie sprzęgła, puszczenie nagłe gazu powodowało ten dźwięk...

 

wiem, co czujesz i wiem jak to może denerwować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem zażegnany ...

niestety wymiana samej podpory nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, trzeba było jeszcze wymienić gumy w "wózku" :( < porażka ...

gumy na bank zostały wyrwane przy ostatniej wymianie dwumasy.

Pozdr

Edytowane przez makeć
jeszcze coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko ...

jesli wózek byl demontowany, to mogła się zgubić zbierzność, lub coś w tym stylu ?

Bo tak jakby autko teraz ciągnęło delikatnie w lewo.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miało się prawo przesunąć,

smigaj na zbieżność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukałem po forum i nie znalazłem odpowiedzi - może ktoś pomoże/doradzi.

 

Mam taki problem, że słyszę dziwny odgłos przy prędkości 50km/h, tylko przy tej prędkości i tylko na 3 biegu.

Odgłos ten trwa chwilę i jak prędkość/obroty zwiększam lub maleją to cichnie, na innym biegu tego nie słychać, odgłos dochodzi jakby z prawego przedniego koła. Jeżeli ruszam dynamicznie i wrzucam trójkę powyżej 50km/h to tego odgłosu nie ma.

Żadnych innych problemów: błędów nie ma, oleju nie bierze, turbo łapie ładnie i nie gwiżdże

 

Nie mam pojęcia co może być tego przyczyną i czy jest to groźne,

spotkał się ktoś z Was z takimi samymi objawami jak u mnie?

Motor 2.0 TDI-CR (cbab), przejechane 110kkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam równiez problem z dziwnym dźwiękiem. Od czasu do czasu pojawia się takie buczenie słyszalne w kabinie - które ustaje przy naciśnięciu na pedal hamulca... Dziwnym jest to, że czasami słychać to bardziej a czasami praktycznie w ogóle.. (passat b7 2.0 170KM 2010 dsg 6biegow, 290k przelotu). Czy możliwe że skrzynia już daje sygnały? Działa płynnie. Zdejmowalem pasek więc nie jest to ani alternator ani sprężarka klimy.. 

Czy naciśnięcie na hamulec zatrzymuje jakiś wałek w tej skrzyni? Wydaje mi się że właśnie na którymś z tych wałków łożysko zaczyna dawać o sobie znać...? A może serwo hamulca? 

Będę wdzięczny za jakieś informacje jak upewnić się co jest przyczyną takich dźwięków. 

Edytowane przez Krzys87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności