Skocz do zawartości
romeo9999

Wymiana rozrządu 2.0 TFSI jaka pompa

Rekomendowane odpowiedzi

2.0 TSI jest bliźniaczym silnikiem dla 1.8 TSI, a tam jest łańcuch rozrządu. Wydawało mi sie, że 2.0 TSI również mają łańcuch, a tu niespodzianka. KToś mógłby potwierdzić, że 1.8 TSI na pewno ma łancuch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.0 TFSI (oznaczenie EA113) pochodzi od 2.0 FSI, ma pasek rozrządu i jeszcze kilka innych różnic (ciśnienie paliwa itp.)

1.2 TSI, 1.4TSI, 1.8 TSI i 2.0 TSI (oznaczenie silnika EA888) to II generacja silników z bezpośrednim wtryskiem, mają łańcuch rozrządu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jestem po zabiegu wymieniony rozrząd Panowie nie polecam cągnąc auta do fabrycznej wybniany rozrządu 180tkm to chore

ja zmieniłem przy 168 tkm i takie oczy nie wiem czy jeszcze z tydzien bym pojezdził a wiec radze zmieniac przy 150 tkm dla pewnosci szkoda silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek podepnę się pod temat :D odnośnie mojego wcześniejszego pytania o części które były wymienione, znalazłem w historii napraw że było wymienione coś takiego 06F198119A Repair kit ( pisze że jeszcze jakieś śruby , naklejka itp.-ale to pod innymi numerami ) i wychodzi że zmienili wszystko czyli : http://www.rozrzad.pl/pl/p/Rozrzad-pompa-wody-Audi-TT-2.0-TFSI-BWA-CDL-06F198119A-VKPC81405/2340# patrząc na ten link powyższy numer jest podpunktem 1 w linku . Zmienili wszystko prócz pompy wody :/ dobrze to rozumiem ?? i wymiana była przy 188662 kilosów - nic się ci Niemcy nie boją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krystian zobacze z rana numery na kartonikach bo ja mam wszystkie czesci wraz z pompą w oryginale

 

Ale powiem ci tak po wymianie rozrzadu auto całkiem inaczej chodzi oczywiscie sprawdzone cechy zgadzają sie. Auto jest duzo zywsze i trochu mniej pali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij jeśli to nie będzie problem na te numery z pudeł :D a co do rozrządu nie wiem czy jest sens kupować i wymieniać nowy który według aso (sprawdzone przez kolegę z forum) był wymieniony przy 188 tys teraz mam 210 tys .

Jeśli chodzi o spotkanie o którym pisałeś w moim temacie to nie ma problemu o ile czas pozwoli to się zgadamy i zobaczysz sobie wszystko co i jak z tym webasto ( jedyne co to musi być niska temperatura bo się nie włączy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mowicie ze do 170 tys mozna dojechac na rozrzadzie???ja mam 120 tys i chyba juz bede zmienial?chociaz wiem ze producent mowi ze do 180 tys?! ale teraz pytanie zamiennik czy oryginal wsadzic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest rozrzad - ja nie pchalbym sie w jakies zamienniki, chyba ze jakiejs dobrej firmy, np Contitech

Edytowane przez tmstp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale teraz pytanie zamiennik czy oryginal wsadzic???

 

 

Oryginał a pompę wody jakiś dobry zamiennik np: SKF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja starą oddałem do VW i zapłaciłem 225 zł i pompe mam nówkę ze znaczkiem VW wybita data na obudowie pompy 53/2011

 

a jesli chodzi o rozrząd to tak jak kolega powyzej sie wypowiedział orgynał wiesz na czym latasz no i szkoda by było silnika a wiec sie zastanów czy nie warto 100 dołozyc i miec spokojną głowę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzieki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chcę wymienić rozrząd czy częsci skf są dobre

 

---------- Dodano o 08:58 ---------- Poprzednia wiadomość o 08:58 ----------

 

proszę o pomoc [email protected] jesli nie skf to jakie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności