Skocz do zawartości
joolek

Odświeżam temat ISOFIX-u, kilka fotek i pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Wszytskiego najlepszego w nowy 2012.

 

Odświeżam temat ISOFIX-u. Dziś zamontowałem (dzięki navik za instrukcje), ale mam pytanie... absolutnie nie podważam bezpieczeństwa isofixu ale zastanawia mnie bezpieczeństwo isofixu montowanego fabrycznie a montowanego samodzielnie.

 

Myślałem aby jechać do ASO ale mam tam znajomego i oni dokładnie tak samo zrobili by to jak ja, odkrecili oparcie i przykrecili isofix.. wiec zrobiłem to sam, i wszystko było by ok gdybym nie zobaczył jak zamontowane do pasy. Popatrzcie na te zjdęcia - isofix na dwie nie tak wielkie śrubki a pasy na ogromne wydające się na bardzo konkretne.

 

Z góry przepraszam za syf. Odkręcenie siedzenie to okazja do posprzątania :), niestety fotki zrobiłem przed ale słowo że posprzątałem :)

 

4.jpg

 

Uchwyty zamontowane, ale po zobaczeniu jak zamontowane sa pasy - zastanawiam sie czy isofix montowany fabrycznie jest bezpieczniejszy od montowanego oddzielnie.

Z ciekawosci - czy fabrycznie jest on spawany czy ten na sruby?

 

Pozdrawiam

J

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foteliki isofix są do max 25 kg (dziecka) + ok 10 kg fotelik (w fotelikach grupy 15-36 dziecko jest już przypięte pasami samochodu), pasy mają wytrzymać "trochę" więcej.

 

Myślę że to wszystko wyjaśnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uchwyty zamontowane, ale po zobaczeniu jak zamontowane sa pasy - zastanawiam sie czy isofix montowany fabrycznie jest bezpieczniejszy od montowanego oddzielnie.

Kolego, zwróć uwagę że pas masz zamocowany na 1 śrubę a uchwyt na 2.

Masz pojęcie jaka jest różnica takiego mocowania? :)

zastanawiam sie czy isofix montowany fabrycznie jest bezpieczniejszy od montowanego oddzielnie.

Nie kumam. Przecież w obydwu przypadkach, montażu dokonuje ,,człowiek,, i to w dodatku w identycznym miejscu mocowania.

Z ciekawosci - czy fabrycznie jest on spawany czy ten na sruby?

Wyłącznie mocowany na śruby.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM mam passata z 97r i nie mam dziur na uchwyt isofix. Czy wszystkie modele są przygotowane na isofix? gdzie można kupić taki uchwyt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WITAM mam passata z 97r i nie mam dziur na uchwyt isofix. Czy wszystkie modele są przygotowane na isofix? gdzie można kupić taki uchwyt?

Miłej lektury: ;)

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/8961-Montaz-fotelika-dla-dziecka-w-systemie-ISOFIX?highlight=isofix

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic się tam nie dowiedziałem. A jeżeli nie mam dziur na śruby da się to jakoś przerobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nic się tam nie dowiedziałem. A jeżeli nie mam dziur na śruby da się to jakoś przerobić?

Bo leń jesteś i czytać ci się nie chce. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opiekuje się 13-miesięczną córeczką a puźniej idę do pracy. Noce też mam nie wesołe. chodzi mi oto czy da się zamontować jak nie mam dziur na śruby a jak tak to jak?. a o tym jest jedna odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego odpuść sobie isofix'a.

No chyba że postanowisz go przyspawać na sztywno do auta.

Wiercenie otworów raczej nie pomoże, bo nie ma dojścia od spodu do przyspawania nakrętek pełniących rolę gwintów dla ori śrub.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O taką odpowiedz mi chodziło. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Chciałbym zakupić dobry fotelik Cybex Pallas 2012 isofix. Tylko interesuje mnie od którego roku w passkach były montowane,lub same dziury. Mam passka 2000r przed liftem. Pytanie też takie że kobita ma samochód na pewno bez isofix, i czy jest możliwość montażu takiego fotelika w samochodzie bez isofix??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam passka z 2001 roku i chciałbym zamontować isofix, mógł by mi ktoś podpowiedzieć gdzie można zakupić taki uchwyt, oczywiści pomijając ASO. Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest z tym problem, ja pisałem po wszystkich kto ma passaty i superby na allegro na części i się udało. Tylko pamietaj że w wersji 4x4 są inne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mógł by mi ktoś podpowiedzieć gdzie można zakupić taki uchwyt, oczywiści pomijając ASO. Z góry dzięki
poza ASO to jedynie jak ja szukałem to znalazłem u tego użytkownika autoparts http://forum.vw-passat.pl/threads/95880-Czesci-Sachsy-na-tyl-300-PLN-odboje-Wahacze-Lemforder-1450-PLN-gratis-wys albo tego icegoranet http://forum.vw-passat.pl/threads/97537-CZESCI-ORYGINALNE-i-zamienniki-PROMOCJA-na-odgrzybiacze-klimy-WWW-BEST-SOLUTIONS-PL/page11 na pewno u jednego z nich tylko nie pamiętam dokładnie u którego bo to było jakiś czas temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki serdeczne za pomoc :):rumieniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności