Skocz do zawartości
bartosz1981

jak sprawdzić sondę lambda vag-iem?????

Rekomendowane odpowiedzi

witam! podejrzewam że siada mi sonda lambda przy żony seacie arosa! mam kabelek- złącze obd2-vag i programy vag-com, vwtool, polski vag4.9 ,tylko nie wiem gdzie dokładnie w jaką zakładkę mam wejść aby dobrać się do sondy lambda?? aby wyskoczyły jej parametry i napięcie?? może mi ktoś kumaty w tej sprawie pomóc?? i napisać krok po kroku w co i gdzie wejść aby do tej sondy lambda dotrzeć?? :dupablada bo jak narazie to tylko przeskanowałem vag-comem i błąd nr:17560 mi wywaliło!! a on oznacza że mieszanka za uboga!! proszę o konkretną pomoc co i jak mam zrobić!! z góry dziękuję i pozdrawiam Bartosz.

Edytowane przez bartosz1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma chętnych???

Edytowane przez bartosz1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla B5 to były by kanały:

033 - sonda przed katalizatorem - 1,500 - 1,600 V,

036 - sonda za katalizatorem - 0,600 - 0,700 V,

Zakładka jeśli dobrze pamiętam 01 - silnik.

Napięcie powinno pływać od minimum do maksimum (dla sondy przed katalizatorem). W B6? Nie wiem, ale podłączyłbym i sprawdził. W sumie i tak podpinając się do kompa nie podaję do jakiego auta się podpinam więc ryzykowałbym stwierdzenie że jest podobnie. Samym podłączeniem i przeglądem bloków pomiarowych jeszcze niczym nie ryzykujesz.

Edytowane przez slawekm65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego za odpowiedź!! ale nie paska chcę sprawdzić tylko seata arosa bo b6 to raczej tym vag-comem to nie da rady! ale już na innym forum poczytałem i dowiedziałem się co i jak!! już sprawdzone sonda ok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dla potomności byś wrzucił krótkie info co i jak sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto linki do zaprzyjaźnionego forum także z grupy VAG: czarno na białym co i jak!! dobra lekturka dla początkujących!!!!! i nie ukrywam że na naszym forum też by się takie coś przydało!!! aby ktoś w tym oblatany napisał co gdzie jak !! chodzi mi tutaj o podstawy a także i zaawansowane! typu co jak zaprogramować itp.

 

http://vwpolo-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=17&t=10553

http://vwpolo-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=13&t=10164&start=0&sid=3ad82a81fa3d7f651512bd565af68399&view=print

Edytowane przez bartosz1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podpowiedzcie na jakim kanale w pasku b5 .16 AHL 1997r sprawdzić działanie sondy lambda? czy 33 kanał?

Czy na biegu jałowym czy w jeździe dynamicznej?

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Podpowiedzcie na jakim kanale w pasku b5 .16 AHL 1997r sprawdzić działanie sondy lambda? czy 33 kanał?

Czy na biegu jałowym czy w jeździe dynamicznej?

Dzięki za pomoc

Ja mam VAG 4.9. Wchodze w diagnostyke silnika, najpierw sprawdzam błędy. Jeżeli mam błąd sonda lambda" brak zmian napiecia" to wchodze wtedy w sterowniki i napiecie sondy lambda. Napięcie musi sie zmieniać na wolnych obrotach i po przygazowaniu. Jeżeli sie nie zmienia tzn że klops sonda.chyba że coś nie łączy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności