Skocz do zawartości
LeGo88

Tweetery w przednich słupkach !!

Rekomendowane odpowiedzi

@kalvin Najlepiej jak średniak jest mniej więcej na tej samej wysokości co tweeter. Jak zamontujesz go tak nisko jak w dynaudio to poco ten średniak. Bardzo dobry mid-woofer nie ma problemu z produkcją odpowiedniej ilości średnicy, problem zaczyna się przy charakterystykach kierunkowych. Poza tym czasówką wyciągniesz średnicę z woofera na deskę, ale nigdy nie jest to to samo co średniak na wysokości deski. A może lepiej daj średniaka w słupek a tweeter w trójkąt w drzwiach? Zostaje tobie więcej miejsca na słupku na średniaka. Druga opcja to zrobienie panelu pod średniak i tweeter i ustawienie go tak aby tweeter zakrywał oryginalny trójkąt. Kilka opcji się wymyśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest do ogarnięcia. Tak tutaj masz rację, naczytałem się już jak to powinno być prawidłowo zamontowane. Najlepiej by było jak piszesz średni razem lub blisko twetera. Przeglądałem oferty można kupić ładne pasujące obudowy z aluminum na średniaka na słupek. Trochę to kosztuje od 100€ - 200€ 🤑 Narazie zostawiam to na później, muszę się przespać z tym :) 

Aktualnie jestem na etapie montażu uchwytu pod wzmacniacz pod siedzeniem. Komplet jak z systemu dynaudio. Nie są to duże wydatki, będzie przynajmniej zamontowane jak w oryginale. Prowadzenie kabli pod wykładziną to bajka, wszystko odkręciłem bez problemu ale pedał gazu mnie rozczarował. Jakieś głupie zaczepy pod spodem. Trzeba kupić lub zrobić sobie klucz do odchylenia tych zaczepów pod spodem. Zostawiłem ten pedał w spokoju :) 

Aktualne to co kupiłem ceny i numery części może ktoś będzie szukał. 

  • Uchwyt wzmacniacza, 22€ (używka) - 1K0035883C
  • Mocowanie wzmacniacza, 13€ (używka) - 3C0035933
  • Cover, 12,76 € (nowy) - 1K0971813B9B9
  • Expansion Nut 6x10.2,  0,91€ x2 st. - N90946001
  • Screw M6x17, 0,56€ x2 st. - N90817001
  • M6 Nut, 1,12 € x2 st. - N01508210
  • Screw M6x10 1,56 € x2 st. - N90667401

Ten zestaw części to pełny komplet do zamontowania pod siedzeniem. Zakupy na ebay, oraz w serwisie skody w Czechach.Wszystko było na trzeci dzień. W Polsce oraz w Niemczech można wszystko kupić ale długi czas oczekiwania na takie pierdoły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znam siebie, to pewnie bym wyciął wykładzinę i zamontował na wymiar płytę wiórową obitą materiałem obiciowym jak do subwoofera, do tego wzmacniacz i ewentualnie plastik na wierzch. Ogólnie wzmacniacze mogą wywalać protect jak obudowa styka się z masą samochodu. Może nie wszystkie ale kiedyś u kolegi taki problem wystąpił i profilaktycznie staram się aby "nie uziemić" obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności