Skocz do zawartości
therage

Przeróbka świateł z US na EU bez wymiany reflektorów?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, przedwczoraj wracając do domu na święta zatrzymała mnie policja za ciągle świecące się światła pomarańczowe w zderzaku (pozycyjne w USA) oraz brak pozycji w reflektorach (posiadam reflektory w wersji US i są tam tylko światła drogowe i mijania) i chcieli zabrać mi dowód rejestracyjny, udało mi się jednak jakoś dojść do porozumienia ale chcąc zapobiec podobnej sytuacji zastanawiam się czy możliwe jest przerobienie bez wymiany reflektorów przednich na wersję europejską instalacji w taki sposób aby w reflektorze były pozycje, ewentualnie jakoś obejść przeróbkę reflektora i dołożyć pozycje obok?

 

Odłączyć światła w zderzaku to nie problem więc o to już nie pytam. Dziwne, że przez 8 lat nikt się o to nie czepiał a przeglądy samochód przechodził bezproblemowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz przerobić reflektor na EU skoro w US nie ma żarówki ani nawet otworów na żarówki od postojowych. Zostaje Ci albo jeździć jak teraz albo wymienić lampy na EU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się ktoś w takie rzeczy bawił dlatego pytam, no nie wiem, może przełożenie bebechów reflektora albo białe postojówki w blendach? Koszt nowych reflektorów (Hella) to jakieś 500-600zł a po co mam wydawać tyle kasy jeśli może istnieć jakiś tańszy sposób ;)

Jeśli się nie da to po prostu kupię reflektory i temat się zamknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego, co mi wiadomo w USA są światła symetryczne. Więc chyba lepiej wymienić na europejczyka. Jeśli nic nie chcesz ruszać - musisz powiercić troszeczkę na dole. I zmienić wsio na dwie żarówki. Jedną W5W białą będzie robić za postoje (odepnij jedno włókno z amerykańca), drugą pomarańczową zostaw na kierunki. Takie coś już jest dopuszczalne. Ewentualnie w blendach bocznych lamp jakoś postojówki zrobić i po krzyku.

 

Co do kosztów - kupujesz używki na Allegro. Najtańsze, ale całe.

 

http://moto.allegro.pl/passat-b4-reflektory-hella-komplet-tanio-i2011807267.html takie na przykład

 

Dokupujesz nowe szkła w cenie 15 zł za szkło.

 

http://moto.allegro.pl/vw-passat-b4-93-96-szklo-klosz-reflektora-nowe-i2016615552.html

 

Następnie dajesz światła do regeneracji odbłyśnika (musisz się ugadać co do kosztów). Powinieneś się zamknąć w kwocie 300 zł za obie lampy wyglądające jak nowe.

 

Swoje możesz pchnąć na Allegro, będzie jeszcze taniej...

Edytowane przez Charakterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za poradę, nie sądziłem, że może wyjść tak tanio, pozdrawiam i życzę wesołych świąt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie z tym kloszem- jeśli dobrze widzę to ten klosz to NEOLITE- kilka dni temu kolega założył takie reflektory do swojego b4- powiem tylko, ze plama światła niewiele miała wspólnego z asymetrią, tak w ogóle to niewiele przypominała to co powinna przypominać- po prostu była plama światła.

Osobiście sam mam w b3 reflektory NEOLITE- jakość marna, choć jak były nowe i na przekaźnikach to myślałem, że fajnie świecą choć plama była licha. Po jakimś czasie rozmontowałem lampy i szukałem sposobu by dopracować te reflektory- najpierw musiałem pogłębić gniazda żarówek w odbłyśnikach ale to jeszcze nie było to, a pogłębiając gniazda żarówek wzorowałem się na starych odbłyśnikach HELLA. Skoro żarówka już siedziała na głębokości przyłożyłem do lampy stare szkło HELLA w miejsce tego NEOLITE i prawie sukces- pojawiła się asymetria, może nie do końca idealna bo trochę rozmazana ale jednak jest.

Osobiście odnośnie wstawiania postojówek w amerykańcach widziałem ładnie przerobioną Toyotę Matrix- w odbłyśniku wywiercony otwór i wciśnięta w ten otwór dopasowana biała dioda chyba fi 10. Pomarańczowe obrysy odcięte i tylko kierunek pomarańczowy został.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tej wymiany reflektorów, to chyba nie jest aż tak proste.

Amerykańskie B4 ma inny włącznik świateł. Są dwie pozycje: światła wyłączone i włączone mijania. Założenie europejskich reflektorów nic nie da, bo i tak nie uda się włączyć pozycji. W moim Pasku ktoś wcześniej przerobił instalację świateł, bo mam kable do pozycji poprowadzone poza główną wiązką, a przy kostce włącznika też jest coś namodzone.

Także jeżeli chciałbyś zastosować sobie europejskie reflektory, to będziesz musiał podłubać w elektryce.

 

Ktoś wyżej wspomniał o pozycjach w blendzie. Blenda na pewno się nie nada do takiej operacji, ze względu na swoją strukturę... jest po prostu kawałkiem płaskiego plastiku.

 

P.s. Therage, masz w swoim amerykańcu halogeny? Podobno na USA tego nie montowano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
P.s. Therage, masz w swoim amerykańcu halogeny? Podobno na USA tego nie montowano.

 

ja mam amerykańca z halogenami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Amerykańskie B4 ma inny włącznik świateł. Są dwie pozycje: światła wyłączone i włączone mijania. Założenie europejskich reflektorów nic nie da, bo i tak nie uda się włączyć pozycji.

 

P.s. Therage, masz w swoim amerykańcu halogeny? Podobno na USA tego nie montowano.

 

Powiem Ci, że mam normalny włącznik świateł gdzie w pierwszej pozycji odpalam pozycje a dopiero później mijania, sprawdzałem jak to działa więc raczej aż takiego problemu być nie powinno.

 

Co do halogenów to je posiadam i były montowane fabrycznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności