Skocz do zawartości
BartCh

Dym z prawego przedniego koła

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zauważyłem że jeśli dużo hamuje (miasto) unosi się dym z prawego przedniego koła co to może być?

Tarcze i klocki wymienione w zeszłym roku a mało jeżdżę.

Nie mam pojęcia co to jest:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacek89

pewnie cylinderek się zabrudził i ciężko chodzi i nie odbija do końca i z ta ten dym.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś to w prosty sposób zrobić, czy trzeba zdejmować koło zacisk i po rozebraniu czyścic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie cylinderek a tłoczek.

No bez zdejmowania koła raczej się nie obędzie. Kup sobie komplet gumek i trzeba rozebrać zacisk. A jak tłoczek będzie zardzewiały to jego też najlepiej wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , bez zdjecia kola i zobaczenia nic nie bedziesz widzial ,moze byc ze zacisk popuzcza lekko plyn hamulcowy i na rozgrzanej tarczy dymi, lub tak jak koledzy pisza tloczek nie cofa sie do konca i jest lekkie tarcie i palenie klockow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie trzeba to jak najszybciej zrobić czy może być za miesiąc biorąc pod uwagę że przez ten miesiąc przejadę około 300 kilometrów max.

 

Bo cewka mi padła i nie chcę się w koszta w święta ładować:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to by było zrobić.

Grzeje Ci się to prawe przednie koło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego to są hamulce czy jeden z najbardziej potrzebnych elementów w samochodzie . Możesz zrobić nawet i 1000k tylko licz się z tym że może ci zblokować koło w pewnym momencie albo braknie ci hamulca jeżeli to wyciek . Ściąg koło i sprawdź co jest nie tak jak to tylko zacisk WD40 w dłoń i po kłopocie do tego kupić pastę do zacisków przesmarować bez rozbierania i można śmigać a nie ryzykować . Niestety gdy będzie to wyciek musisz go zneutralizować koszt to ok 60 zł (licząc tylko części że sam sobie to zrobisz ). Ale ja bym nie ryzykował bo to jest bezpieczeństwo twoje i innych ludzi poruszających się po drogach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dośc częstą przypadłością tego auta jest to, że mu koroduje tłoczek hamulcowy - zdejm zacisk, lekko podpompuj hamulcem żeby się tłoczek wysunął i zobacz jak wygląda - ma być lśniący i czysty. Jak jest przyrdzewiały to tłoczek do wymiany wraz z gumkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na zapieczone prowadnice zacisku. Rozebrać bezwzględnie, konkretnie wyczyścić i przesmarować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wielkie dzięki w najbliższym czasie rozbiorę i zobaczę w najgorszym przypadku będzie trzeba wymienić :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności