Skocz do zawartości
makumba50

Jak wyciągnąć szybę z drzwi?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z wyciągnięciem szyby z tylnych drzwi...Jak ja wyciągnąć bez używania gumówki, bo przecież niemcy jakoś to wsadzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkrecasz ja od mechanizmu podnoszenia. opuszczasz wyciągasz uszczelkę i wychodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm....tego jeszcze nie próbowałem;) jak dam radę to będzie nagroda:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba ostrzeżenie powinno być jak już ale dla autora tematu.. użyłeś szukajki?? było opisywane na forum jak to zrobić, dość dokładnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano szukałem, wyskoczyły mi 2 tematy, które i tak nic mi nie podpowiedziały....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze jeszcze bedziesz musiał wyciagnac ten wewnetrzny trojkat i odkrecic ten zewnetrzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) zdejmujesz boczek i górną listwę plastikową która biegnie na pomiedzy boczkiem a szybą w drzwiach

2)odkręcasz dwie śruby którymi jest przykręcona szyba do mechanizmu

3) szybę ręcznie podnosisz do góry i obustronnie przyklejasz ją taśmą do górnej ramki drzwi

3) odkręcasz na wnęce drzwi (otwarte drzwi jakieś 10 cm poniżej zamka) śrubę trzymającą prowadnicę szyby i pociągając za prowadnice wyciągasz ją na zewnątrz.

4) odklejasz taśmę z szyby opuszczasz delikatnie na sam dół i obracasz delikatnie szybę ( w drzwiach prawych zgodnie z ruchem wskazówek zegara w lewych odwrotnie) i wyciągasz do góry

 

 

Nie wywlekaj uszczelek bo szkoda czasu i pracy, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1) zdejmujesz boczek i górną listwę plastikową która biegnie na pomiedzy boczkiem a szybą w drzwiach

2)odkręcasz dwie śruby którymi jest przykręcona szyba do mechanizmu

3) szybę ręcznie podnosisz do góry i obustronnie przyklejasz ją taśmą do górnej ramki drzwi

3) odkręcasz na wnęce drzwi (otwarte drzwi jakieś 10 cm poniżej zamka) śrubę trzymającą prowadnicę szyby i pociągając za prowadnice wyciągasz ją na zewnątrz.

4) odklejasz taśmę z szyby opuszczasz delikatnie na sam dół i obracasz delikatnie szybę ( w drzwiach prawych zgodnie z ruchem wskazówek zegara w lewych odwrotnie) i wyciągasz do góry

 

 

Nie wywlekaj uszczelek bo szkoda czasu i pracy, pozdrawiam.

 

 

Dobrze kolega radzi ..

Robiłem coś takiego w B5 z przodu..:mlask

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/108581-Mrozu45-by-Passat-1.9TDI?highlight=Mrozu45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W b3 też się sprawdza wiem bo miałem B3, ehhh co to było za autko aż się łza w oku kręci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja napisałem w 2 wariantach "jak wyjąć szybę z drzwi" und "jak wyciągnąć szybę z drzwi" i pokazało mi w drugim 2 tematy, które mi nie pomogły.... A Twojego nie...;/

Dzięki wszystkim za porady! Szyba wyciągnięta;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja napisałem w 2 wariantach "jak wyjąć szybę z drzwi" und "jak wyciągnąć szybę z drzwi" i pokazało mi w drugim 2 tematy, które mi nie pomogły.... A Twojego nie...;/

ja wpisałem "jak wyjąc szybę" bez pl znaków i znalazło. za dużo słów szkodzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano właśnie...ja tutaj poprawnie staram się wyrażać, a internet uczy czego innego....;):P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności