Skocz do zawartości
sebus

Kurier UPS - śledzenie przesyłki

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam na paczkę wysłaną kurierem UPS z Frankfurtu (nad Menem). Na stronie UPS wczoraj była podana lokalizacja Frankfurt, dzisiaj po południu Berlin (czyli wszystko zgodnie z planem) a teraz pokazało się... Krośniewice. Niby wszystko ok, bo paczka jest w Polsce ale... z Berlina jest 200km do mnie a z Krośniewic najkrótszą drogą ~400km - wiecie o co chodzi w tym? Czy UPS podaje te informacje tak z "kapelusza"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mają tam większą bazę przeładunkową ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wnikaj, paczka mogła przejeżdżać pod Twoim oknem ale nie wiózł tego kurier tylko transport miedzy narodowy który najprawdopodobniej wyrzucił wszystkie paczki w jednym miejscu najprawdopodobniej było to w Krośniewicach. Najprawdopodobniej UPS ma tam swój magazyn centralny, a jeżeli nie to jutro pewnie paczka trafi do magazynu centralnego.

Transport z każdej rozdzielni do magazynu centralnego jeździ co najmniej raz dziennie, wyrzuca tam paczki nadane przez rozdzielnie i odbiera paczki nadane do rozdzielni to załatwia sprawę na całą Polskę, gdyby miedzy wszystkimi miastami musiały kursować oddzielne transporty było by ich dużo więcej[(ilość rozdzielni)!] a co za tym idzie kosztowało by to wch*j :P

przy zbyt dużym natężeniu paczek ewentualnie robi się kilka magazynów centralnych, ale każdy taki magazyn to podwojenie liczby transportów paczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa no to ma sens... :dobrze Trochę się zdziwiłem bo w przeciwnym kierunku "szło" najkrótszą drogą (>Szczecin>Berlin...) a tu mi takie kwiatki wyskakują ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczta Polska tu idealny przykład na to, jak firma nie powinna funkcjonować. Wysłałem i otrzymywałem paczki z Chin, Us, Polski, Niemiec, UK, i za każdym razem poczta polska dawała doopy z terminami. Ostatnio paczka De -> Pl - 1 dzień do Polski 3 dni w Polsce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - ja z DLS paczkę zamawiałem. Oto jej droga:

 

http://img820.imageshack.us/img820/3389/paczkay.jpg

 

Po prostu gdzieśtam pod Zgierzem mają centralę i tam wszystkie paczki rozsyłają. Tak jest najprościej. Wyjaśnili to koledzy powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możę troszkę nie w temat ale nie chcę zakładać kolejnego wątku, mieliście może możliwość wysyłki opon z alufelgami i czym wysłaliście na Polskę, żeby było możliwie najtaniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki wielkie dzięki za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności