Skocz do zawartości
truskawka123

nowe reflektory do B5 FL (3bg) czy polerka starych?

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed dylematem co zrobić z reflektorami przednimi

mam do wyboru:

 

a) reanimacja starych np w firmie http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=47704 np gdzie zrobią napylanie lampy, spolerowanie klosza - koszt ponad 300 zł z przesyłkami (dochodzi jeszcze czas gdy samochód jest kilka dni unieruchomiony z powodu braku świateł)

b) kupno nowych lamp standardowych w cenie ok 350 zł komplet

c) kupno lamp np http://allegro.pl/soczewka-dayline-led-passat-b5fl-3bg-black-i-chrom-i1900348672.html w wersji chrom cena do 900 zl

 

dylemat wynika z tego że samochód ma spryskiwacze i nie wiem czy za rok lampy za 900 zl nie będą matowe jak te obecne

czy jeśli wybieram lampy jak w pkt c to te wskazane się nadają, czy może szukać innych, czym się kierować.

w przypadku pkt b i c zawsze zostają mi obecne jako zapas lub nawet do spokojnego spolerowania w wolnym czasie.

 

odnośnie pkt c) te światła led do dziennej jak są podłączane do sterowania światłami, jako pozycyjne?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wylacznie regeneracja ori lamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam pana Huberta :D ja u niego regenerowałem ori lampę xenon tyle że do B5 przed liftem, efekt naprawdę super, a efekt świetlny w nocy powalający w porównaniu do stanu wcześniejszego reflektora. a co do kupna nowych to hmmm chyba że ori reflektor kupisz, ja kupiłem soczewkę depo (tak na podmiankę żebym mógł na czymś jeździć jak Hubert będzie ją reanimował :D ) i tylko byłem zadowolony z wyglądu reflektora ... bardzo słabo światło było widoczne na drodze, a bardzo dużo śmigam nocami wiec dla mnie widoczność to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak sam stałem przed takim dylematem , i stwierdziłem kupuje zamienniki bo nowe to nowe , wygląd zajebczasty zupełnie inne auto , założyłem zadowolony jadę na stacje diag. i co kupa g...a z przewagą kupy nie dało się tego ustawić w żaden sposób przed autem na asfalcie widziałem 2 choinki ciemne plamy , a do świąt jeszcze 2 miechy więc myślę sobie za wcześnie :P

 

pojechałem z miejsca do garażu i po 30 minutach auto było ponownie bez reflektorów , zamienniki nowe sprzedałem a moje poszły do regeneracji , do Pana wyżej wymienionego , gość bardzo konkretny zadzwonił i powiedział że środek czyści daje nowe lustro , ale szkłą nie będzie traktował papierem tylko zrobi polerkę pastą , bo mam ładne szło , a po szlifowaniu papierem szybciej mi się odpryski porobią bo plastik dochodzi do miekcejszej warstwy i bardziej jest podatny na uszkodzenia

 

reflektory przyszły i powiem ci szczerze że wyglądały identycznie jak tamte nowe zamienniki świecą super jedyny minus tego jegomościa że ja wysłałem mu paczke za 18zl a on za robotę wziął 200zl czyli ok ale wysyłka 85zl !!! koszmar jakiś zadzowniłem w tej sprawie powiedział że nie ma podpisanej umowy z kurierem i jest drogo ale ja też jej nie mam a wysyłałem tylko przez stronę kurierzy.pl i to o 60zl taniej no ale cóż życie widocznie dorabia jeszcze na wysyłkach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności