Skocz do zawartości
dawids20

B5 FL 130 AWX - Przepływomierz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam do wymiany w Swoim AWX'ie czujnik w przepływce. Siedzi w nim lizak Bosha o nr: F 00C 2G2 055, a z moich informacji wynika, że powinien tam być F 00C 2G2 056. Miałem możliwość podmiany na ten drugi, zrobiłem z 200km i idzie bardzo ładnie, a nie jak na poprzednim. Tylko nie mam nadal pewności czy to aby na pewno ten czujnik siedzi w oryginale?

Jeśli tą kwestię się wyjaśni to jest kolejna, wiadomo jak to z Boshem, samego czujnika u Nich nie kupię, a Pierburga nie chcę. Więc jak to jest z przepływkami, nie kombinować i kupić w ASO? (Tylko jaka będzie cena bo chyba mnie zszokują) Czy kupić na necie, ale jaką, żeby się nie naciąć, 3 opcja kupić podróbę, tu z kolei jak wygląda sprawa, nie ma się czym przejmować?

VIN mojego auta: WVWZZZ3BZ2E267096

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupowałem przepływomierz bo mi się rozsypał . Kupiłem BOSCHa za trzysta coś złotych w tym oddali mi 70 zł że oddałem stary w rozliczeniu :) W aso skasują Cię jak za zboże tyle Ci tylko powiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. A gdzie go kupiłeś i masz pewność, że to oryginał? Mógł byś mi podać jeszcze jakie masz nr. czujnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem w inter-carsie ale są tutaj osoby na naszym forum co zajmują się częściami napisz do nich podaj vin i Ci powiedzą co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być także, Magneti Marelli też jest dobry i przede wszystkim tańszy, tylko trzeba poszukać :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Dzięki M@T!, dziwi mnie to, że za tę samą część w ASO trzeba przepłacać konkretnie w stosunku do jak u Ciebie Inter Carsa, no ciekawe tylko czy oni mają oryginały...

Tom-pl nie chcę zamienników, tylko Bosh...

Także cenę orientacyjną już znam, teraz prosiłbym o odpowiedź na resztę pytań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok Dzięki M@T!, dziwi mnie to, że za tę samą część w ASO trzeba przepłacać konkretnie w stosunku do jak u Ciebie Inter Carsa, no ciekawe tylko czy oni mają oryginały...

Tom-pl nie chcę zamienników, tylko Bosh...

Także cenę orientacyjną już znam, teraz prosiłbym o odpowiedź na resztę pytań.

 

Hmmmm to jeszcze dużo rzeczy Cię zdziwi jak się dowiesz o cenach w ASO :) co do pytania czy oryginalny .... Znajomy pracuje mówi że 100 % oryginał gwarancja , pudełko z hologramami itd... wiem że to można wszystko podrobić pudełka itd.... Ale gwarancji na stadionie X lecia nie dawali :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziwi mnie to, że za tę samą część w ASO trzeba przepłacać konkretnie w stosunku do jak u Ciebie Inter Carsa, no ciekawe tylko czy oni mają oryginały...
W interCars dostaniesz i oryginały i zamienniki
Hmmmm to jeszcze dużo rzeczy Cię zdziwi jak się dowiesz o cenach w ASO co do pytania czy oryginalny .... Znajomy pracuje mówi że 100 % oryginał gwarancja , pudełko z hologramami itd... wiem że to można wszystko podrobić pudełka itd.
W ASO dostaniesz to samo co w InterCars tylko że oczarują cię tzw. darmową kawą, jak będziesz miał szczęście zobaczysz panią na promocji w mini spódniczce i dostaniesz tę część opakowaną w pudełko z logo Audi/Volkswagen. Aha i zapłacisz jakieś 4x więcej niż gdzie indziej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj tylko boscha nie jakieś badziewiaste zamienniki .Wczesniej byłem posiadaczem seata ibizy 1.8T i przed sprzedażą padła przepływka miałem zakładane różne zamienniki magneti marelli(auto kręciło się max do5tys) meat doria(wkręcało się do2-2,5tys i gasło) niby orginał skoda oznaczenie OES pachniało najtańszą chinszczyzną (był straszny mół i strzelało z wydechu) dopiero po założeniu regenerowanego boscha wszystkie dolegliwości mineły i auto zapie.... jak wściekłe :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmmm to jeszcze dużo rzeczy Cię zdziwi jak się dowiesz o cenach w ASO :) co do pytania czy oryginalny .... Znajomy pracuje mówi że 100 % oryginał gwarancja , pudełko z hologramami itd... wiem że to można wszystko podrobić pudełka itd.... Ale gwarancji na stadionie X lecia nie dawali :P

Oj po ostatnim 9-cio krotnym przepłaceniu już chyba nic nie może mnie zadziwić :P

Popatrze na ich stronie jak to wygląda, bo starą przepływke mam i sprawną, ale nie od mojego modelu... Lepiej by to było chyba sprzedać.

W interCars dostaniesz i oryginały i zamienniki

Możesz rozwinąć to stwierdzenie? Oryginał jak kolega wyżej pisał ponad 3 stówy. A zamiennik? Czym się różni i czy warto? Chyba, że się nie rozumiemy i pisząc zamiennik masz na myśli inne firmy co też z góry odpada...

Kupuj tylko boscha nie jakieś badziewiaste zamienniki

Dlatego właśnie tylko Bosch mnie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK szukam tych przepływek, żeby w końcu kupić i się nie naciąć na podróbę. Wezmę pewnie w InterCarsie jeśli będą konkurencyjne ceny. Złożyłem już zapytanie ale tu chciałbym się upewnić. Nr. mojej przepływki to: 0 281 002 461, a nr z VW 074 906 461 i litery na końcu nie jestem pewny chyba B.

Pytanie odrazu po pierwsze czy kupując taką przepływkę już mam odpowiedni do mojego auta czujnik (lizak) czy mogą być różne? Druga rzecz czy taka buda jest oryginalnie w tym aucie czy mam inny wstawiony. Oraz trzecia czym się różnią przepływki z różnymi literami, widziałem bez nr., B, BX i jeszcze jakieś, te bez X są ok. 2x droższe. Którą ja mam brać?

EDIT: Jak dobrze szukałem to do mojego modelu 543zł... Musi być tak drogo, da się coś tańszego ale oryginał i nówkę załatwić?

Edytowane przez dawids20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zlogować dynamicznie grupę 010 by widzieć czy przepływka leży czy też nie. Wielu kolegów specjalnie zakładało przepływki z benznowych silników do TDI by lepiej mierzyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Kolego czy przeczytałeś pierwszy post? Napisałem, że podmieniłem przepływkę i auto chodzi tak jak powinno (przynajmniej tak mi się wydaje). Logów na razie nie zrobię, bo mam problemy z ubezpieczeniem i czekam na wyjaśnienie sprawy, a dotąd gdy go nie mam nie jeżdżę po ulicy.

Ceny w Inter Carsie 570zł, regenerowana 440zł i tu mogę starą zwrócić za co dostanę 70zł.

Pytanie moje czy warto bawić się w regenerowaną, czy ma te same właściwości i nie ma się czego obawiać czy kupić nową i mieć spokój?

Drugie pytanie bo kolega z tego forum proponuje a na aukcjach też trochę jest samych czujników po ~100zł, tylko obawiam się, że większość będzie naprawiana domowymi metodami i długo nie pojeżdżę.

Różnice w cenie kolosalne ale jakiego wyboru najlepiej dokonać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dzwoniłeś i pytałeś sie o cene w ASO bo ja byłem kiedyś świadkiem czekając w serwisie VW‎ na jakąś część jak facet chciał kupić przepływomierz do auta(niewiem do jakiego modelu) i był bardzo zdziwiony jak sprzedawca powiedził mu 400zł i stara do zwrotu bo przyjechał prosto ze sklepu gdzie mu zaśpiewali 500zł tak że warto zadzwonić i sytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak widziałem aktualny cennik i dziękuję im za współpracę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drugie pytanie bo kolega z tego forum proponuje a na aukcjach też trochę jest samych czujników po ~100zł, tylko obawiam się, że większość będzie naprawiana domowymi metodami i długo nie pojeżdżę.

może nawet i o moją chodzi z forum bo i ja proponowałem, tyle że skąd obiekcje kolegi... kupuje kolega przepływkę, oryginalną, sprawną, nie czyszczoną z logami, z gwarancją rozruchową za cenę 100 zł i skąd obiekcje... a jak już potrzeba nowej to przecież nawet na regenerowaną ma kolega gwarancję... no, może niby ma, bo jak trzeba zareklamować to producent przeważnie zbywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PW ze mną inna osoba się kontaktowała, do Ciebie jutro zadzwonię w tej sprawie.

Odnośnie allegro, z gw. rozruchowymi będzie tak jak piszesz, gdyby coś było nie tak, to pewnie nie przyjmą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności