Skocz do zawartości
vwgtiusa

MFD2 Aktualizacja softu 030,unlock,jezyk polski, mapa v.8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

probuje zrobic aktualizacje softu na 030, po wlozeniu plytki jakies 40-50min ladowal sie pasek instalacji, pozniej wrocil do poziomu aktualizawac soft z 2005 czy z 2007( rozumiem ze ten 2007 to ten soft 030?)...passat z 2006roku. Wiec pomyslalem jak juz sie wgralo to po co dalej to samo, wyciagnalem plytke,

 

nastepnie wlozylem plytke z UNLOCKIEM trwalo to chwile i w sumie tez pojawil sie przez chwile taki pasek ale zaraz sie wylaczylo...

 

nastepnie wlozylem plytke z POLSKIM Jezykiem rowniez trwalo to chwile ale nie wiem cos sie mialo dziac po tym bo sprawdzajac ustawienia nie bylo zadnej mozliwosci zmiany jezyka, byl nie podswietlony.

 

Na koniec wrzucilem plytke z mapa MFD2 v8, ktora mielila sie w napedzie ale jej nie odczytalo...

 

wydaje mi sie ze chyba cos bylo nie tak...czy wszystko zrobilem ok, czy wogole zaktualizowalem soft??

 

w zalaczeniu dane nawigacji juz po aktualizacji softu

 

[ATTACH=CONFIG]69052[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]69053[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na koniec wrzucilem plytke z mapa MFD2 v8, ktora mielila sie w napedzie ale jej nie odczytalo...

 

 

A jakis komunikat? " Zła płyta....", " brak płyty", " nawigacja jest aktywowana"(i na tym stoi)

 

Wlasciwie przy kazdym z tych komunikatów - nagrac plytke na innej nagrywarce

wyczyscic laser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba bylo NO DISC taki komunikat, ale i taki sam pojawial sie przy przylcie UNLOCK I przy Jezyku bo nie bylo zadnego zeby zmienic

 

 

mape nagrywalem predkoscia x1

 

sprobuje nagrac na drugiej nagrywarce

 

 

a sam soft ten z datami 2007 to soft 030??

Edytowane przez vwgtiusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było zacząć od Unlucka i mapy, później jechać ze spolszczeniem.

bo nie bylo zadnego zeby zmienic
żeby zmienić język (aktywne podświetlenie menu), płyta z działającą mapą musi być w napędzie.

Jeśli nagrana płytka nie chodzi, to jest źle wypalona. Nagrywaj z automatu, prędkość maksymalną, to nie DX ;):

przykład:

Mapka nagrana na 6 letnim laptopie HP:

- program Alkohol 120%:

-płytka Verbatim DVD+R DL 8x ,

- prędkość zapisu 2,4x ( naped szybciej nie pozwalał)

Unluck na zwykłe cd przez nero.

Zapodaj do navi tylko spolszczenie, później jeszcze raz unluck i na koniec mapa, jeśli jest problem z odczytem, problemem może być brudna soczewka lasera: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/21030-czyszczenie-soczewki-lasera-MFD-i-MCD/page6?p=1468840&viewfull=1#post1468840

a sam soft ten z datami 2007 to soft 030??
tak, ale mogłeś go odpuścić sobie.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje możliwość wygrania bazy fotoradarow do MFD2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam zainstalowany soft 3810, zasysam VW Navigation DVD V.8 CD 7672 i tutaj moje pytanko. Czy po wypaleniu mapy normalnie będzie się instalowała czy powinienem jeszcze unlock, wrzucić?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak soft 3810 to pewnie mowa o RNS510, czyli inny temat. Do RNS chyba nie ma unlock-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam MFD2 DVD i też nie dałem rady wypalić płyty samemu i zleciłem to fachowcowi od navi, trochę to mu zajęło i jak skończył to powiedział że płytka działa ale udało mu się cofnąć datę tylko o trzydzieści parę dni i po tym czasie cała navi zostanie zablokowana i nic się z nią nie da zrobić. Czy to jest możliwe, czy tylko ktoś próbuje zarobić trochę kasy. Dodam że navi była dołożona do auta przez poprzedniego właściciela i w bazie VW nie widnieje jako kradziona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam parę pytań ponieważ jestem totalnym laikiem ;) :

- Czy płytka z najnowszym softem oraz unlock CD może być wypalone na zwykłej płytce CD ?

- Czy musi być to płyta DVD ?

- Czy wszytko muszę wypalić w formacie ISO ?

- Czy po rozpakowaniu mapy jej wielkość nie będzie większa niz 4,7 GB jeżeli tak to na jakiej płycie muszę wypalić mapę ( na dwuwarstwowej ? ) ?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zelu00

Po update'cie V30, DVD w moim MFD2 nie czyta już żadnej płyty. Ktoś może wie co może być tego przyczyną. Dodam, że update trwał bardzo krotko (może 2min.)

Próbowałem włożyć jeszcze raz płytke z SW, ale całyczas widze napis wrong DVD czy jaoś tak... (nawet nie probuje czytac tej plyty, przynajmniej nie widze zadnej informacji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie niby wiem już wszystko ale może ktoś mi powie dokładnie co mój tata ma za nawigację oto zdjęcia:

Zdjęcie0176.jpg

Niby MFD2 DX cd ale wolę żeby ktoś mnie upewnił bo będę wgrywał sofcik a wolę mieć pewność o ile dobrze pamiętam na wlepce z boku była wersja B. Czekam na opd i z góry dzięki.

Zdjęcie0175.jpg

Edytowane przez prymusc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowy na forum i potrzebuje pomocy.

Znalazlem wiele plikow co do aktualizacji i wgrywania jezyka lecz nie wiem jak nagrac te plyte. Ile plyt mam nagrac bo nie rozumiem co ma byc na ktorej. Wiem ze na jednej unlock a co dalej to juz nie mam pojecia. Chce zaktualizowac oprogramowanie i wgrac jezyk polski do mojego passata b6 MFD2 DVD wersja z przyciskiem MUTE czyli chyba wersja C. Moze ktos mi to wyjasnic po ludzku bo sie pogubilem i najlepiej podac jakies linki. Korzystam z linku (http://chomikuj.pl/hippis2/MFD2_DVD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w tym linku wytłumaczono dobrze. Osobno na płytę(może być CD, ja nagrywałem na takie)nagrywasz soft v30, w podanej instrukcji gościu twierdzi , że 30 min, u mnie wgrywanie softu zajęło 50 min, także nie panikuj, jeżeli po 30 min się nie skończy. Póżniej nagrywasz na osobną płytę CD unlock, wgrywasz ,to trwa tylko chwilę, a na koniec płyta dvd z mapą. Tu masz też fajny link z, którego korzystałem http://traxter-online.net/aktualizacja-oprogramowania-nawigacji-mfd2-w-vw-passat-b6/. Pozdrawiam ziomala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mam pytanie co do aktualizacji. On od razu ma polski jezyk czy trzeba osobno nagrywac ? Kolego w tym linku co mi podales po rozpakowaniu jest wiele plikow i nie wiem co mam nagrac na plyte. jak mozesz to napisz mi na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalic ze mapki V11 z PL działaja dobrze , jest większe pokrycie niz w ostatniej mapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pewien problem, po spolszczeniu głos jest po Po polsku, ale bardzo cichy. Nie da się go w żaden sposób pogłośnić (wyszukałem odpowiednią funkcję). Navi to oczywiście MFD2 DVD. Też macie taki problem ? Da się coś z tym zrobić ? Powrót do wersji angielskiej rozwiąże problem ?

Edytowane przez miki2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
głos jest po Po polski ale bardzo cichy, nie da się go w żaden sposób pogłośnić

wpisz cel i jak lektor zacznie gadać kręć gałką wzmacniania głosu w "górę" w trakcie jego/jej gadania i powinno być ok.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki pomogło !!! A tyle się z tym męczyłem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka. słuchajcie mam taki problem. mam mapkę V8 kupioną od kolesia co się tym zajmuje i mam problem gdyż mi nie działa ale działa :hmm

wgrałem se soft,wgrałem unlock, i wrzuciłem mapę - mieliło i mieliło aż pokazała się na ekranie mapa ale bez mapy :rozpacz

jest ikonka gdzie się znajduję ale nic nie mogę zrobić.jak wybieram jakiś adres który już był kiedyś wprowadzany to mi wyskakuje komunikat że "area is not digitised" lub coś podobnego. potem zrobią foto i dorzucę. nie wiem co może być nie tak.

 

jak kupowałem swego passka to koleś mówił że urządzenie było w naprawie bo płyty rysowało ale wcześniej używał właśnie mapy V8.

 

aha i poproszę jeszcze jakiś link na PW do sprawdzonego spolszecznia bo oczywiście wszystko po angielsku i ewentualnie do nowych map. może sprubóje nowe wgrać.

Edytowane przez Lukash42

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności