Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Softy masz na moim chomiki. Hasło zaraz dostaniesz na PW. Na chomiku umieściłem wersje z różnymi podziałami dysku. Jeśli weźmiesz inny podział niż miałeś to mapy pójdą w kosmos.

 

Muzyka i POI oczywiście też na drodze mlecznej ląduje.

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki. A jak mogę sprawdzić jaki mam podział dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz aktywne menu serwisowe to tam. Jeśli nie to podaj chociaż dane z naklejki. A jeśli nie chce Ci się wyjmować rada to bierz bezpieczny czyli 60-35-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam menu aktywne ale nie widzę nigdzie podziału dysku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strona38

 

instalowales ten soft ode mnie?no to masz podzial dysku 3 partycje 60-35-5

 

poza tym jak masz mapki v12 to musiales miec taki podzial dysku bo inaczej mapek bys nie wepchnal

 

bierz soft od pab567 i instaluj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki,

dam znać co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok . więc tak . Soft się zainstalował, dwd free działa, skasowało mi tylko wszystko z dysku, więc właśnie wgrywam od nowa mapę. Mam tylko jeszcze pytanko jak uruchomić u mnie obsługę głosem, na radiu nie mam żadnych ustawień z tym związanych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok . więc tak . Soft się zainstalował, dwd free działa, skasowało mi tylko wszystko z dysku, więc właśnie wgrywam od nowa mapę. Mam tylko jeszcze pytanko jak uruchomić u mnie obsługę głosem, na radiu nie mam żadnych ustawień z tym związanych ?

 

Masz ustawienia voice control w kodowaniu rns i kierownicy multi.

 

http://www.my-gti.com/1234/volkswagen-rns-510-microphone-connection-for-voice-control

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli potrzebuje do tego vaga Tak?. Niestety dostępu nie mam żadnego na razie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli potrzebuje do tego vaga Tak?. Niestety dostępu nie mam żadnego na razie..

 

pod warunkiem że wcześniej miałeś sterowanie głosem, tzn masz zainstalowany mikrofon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam multi kiere z 12 przyciskami. W radiu nie mam żadnych ustawień do tej funkcji a guzik mikrofonu działa jak mute. Dodam że moduł pod fotelem ma numer 3C8 035 730 B, moduł ten wymieniłem kiedyś zamiast starego z końcówką 29.Pod zaślepką w panelu oświetleniowym pod kratką po prawej stronie siedzi chyba mikrofon , taki czarny prostokącik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam multi kiere z 12 przyciskami. W radiu nie mam żadnych ustawień do tej funkcji a guzik mikrofonu działa jak mute. Dodam że moduł pod fotelem ma numer 3C8 035 730 B, moduł ten wymieniłem kiedyś zamiast starego z końcówką 29.Pod zaślepką w panelu oświetleniowym pod kratką po prawej stronie siedzi chyba mikrofon , taki czarny prostokącik.

 

Ten kwadracik to może być zaślepka a nie mikrofon. Tak czy inaczej bez kompa nic nie zrobisz, a mikrofon zawsze można dołożyć. Chociaż przydatność tej funkcji jest ograniczona bo nie działa wybieranie w PL, czyli np dzwonisz "call Monisaja" zamiast "zadzwoń Monisia" :).

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno można go nauczyć osobno każdego kontaktu i wymawia normalnie, a gdzie się znajduje mikrofon do prowadzenia rozmów przez bluetooth?. Jeszcze jedno, nawigacje też obsługuje się głosem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno można go nauczyć osobno każdego kontaktu i wymawia normalnie, a gdzie się znajduje mikrofon do prowadzenia rozmów przez bluetooth?. Jeszcze jedno, nawigacje też obsługuje się głosem?

 

Można nauczyć, ale do każdego kontaktu dogrywasz swoją wymowę. Mikrofon jest w panelu z lampkami w podsufitce po lewej stronie, po prawej jest miejsce czujnik do alarmu. A nawet nie wiem czy obsługuje się navi, nie próbowałem, coś jakby kojarzę że tak, ale nie działa to jak ustawisz język navi na PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie głosem nie działa z językiem polskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki panowie za informacje.

Oczywiście wielkie dzięki kolegom ElNinijo i pab567 za pomoc z ogarnięciem softu w radyjku.:jupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nagrałem sobie płyty z mapami V13 West i East. Na dysku mam V13 West i po włożeniu East rns zapytał czy instalować czy nawigować z płyty, a po włożeniu West nic się nie działo (nie było też informacji o błędzie) a jak wyjmowałem płytkę pojawiła się informacja, że wysuwa płytę z mapami do nawigacji. Moje pytanie jest takie: czy jak na HDD mam taką samą mapę jak na płycie to tak się dzieje, czy rns nie czyta płyty (chociaż jak nie czyta skoro wie że wysuwa płytę z mapami) lub płyta jest do ponownego nagrania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy pod ten soft mogę wgrać mapy v13 cd_8348, czy muszę podnieść FW do wersji eu_4120_fw_60_35_5 ? a może do innej, jeszcze wyższej? dysk 30GB, 2 partycje. 1T0 035 680 C. Jeśli teraz mam polskie menu to później też będzie?

20160125_145613.jpg

Edytowane przez ravenpoz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod ten soft nie wgrasz map v13

mozesz instalowac max 5270

 

pozniej tez bedzie polskie menu i nawet polski lektor poprawiony (nie swiruje na rondach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności