Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

jakies zrodlo do tej plyty ? bo zupelnie nie wiem nawet jakiej nazwy szukac, moze byc pm

 

Wszystko czego potrzebujesz masz w plikach z maps tool'a. Znajdź plik EU_sd_to_hdd_fw. iso wypal na płycie (CD lub DVD) i gotowe. Tutaj masz szczegółową instrukcję instalacji mapy z karty SD:

 

http://www.touaregclub.pl/viewtopic.php?t=5597&sid=424ac8dc7e8af4f9092b7bdae2052194

 

 

Jeśli chodzi o nagrywanie płyt to ja dzisiaj postanowiłem nagrać płytę z mapami v13 East (West mam na HDD) i korzystać z nich w Polsce z płyty bo podobno na East mapa Polski jest dokładniejsza. Skompresowałem mapy maps tool'em żeby się zmieściły na zwykłe DVD 4,7 GB . Wziąłem jakąś starą płytę DVD TDK +RW wypalaną i kasowaną kilkanaście razy (nie zależało mi, chciałem tylko spróbować czy zabangla zanim przyjdą zamówione płyty dwuwarstwowe). Wypaliłem w imgburn ustawiając prędkość zapisu x1. Imgburn i tak wypalił z prędkością x4. Włożyłem płytę do napędu w RNS i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu RNS zczytał płytę i zapytał o instalację. Więc jak sam widzisz nie ma reguły jeden użyje płyty bardzo dobrej jakości a i tak RNS pokaże mu środkowy palec a innym razem na starej płycie zabangla. To chyba zależy od szczęścia.

Edytowane przez mirek19-67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslaw - przypadek nie jest aż tak dziwny, przy instalacji z SD wyzwalanej za pomocą CD tego rodzaju jaja zdarzają się dość często

 

shmit - nie słuchaj ElNinjo jeśli chodzi o płytę czyszczącą a już szczególnie ostateczną wersję softu. Twoje radio to sprzętowo C4 a soft 5274 można wgrać dopiero od C6. Max wersja dla Ciebie to 5238.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shmit - nie słuchaj ElNinjo jeśli chodzi o płytę czyszczącą a już szczególnie ostateczną wersję softu. Twoje radio to sprzętowo C4 a soft 5274 można wgrać dopiero od C6. Max wersja dla Ciebie to 5238.

 

Ty masz wogole pojecie jak działa plyta czyszcząca?bo jak tak czytam co piszesz to normalnie glowa boli, poczytaj troche nt lasera, dzialania plyty czyszczacej na soczewke bo mam wrazenie ze z wiedza w tym temacie to u Ciebie sa duze braki (moze wypadlo by nadrobic)

 

Shmit nie uzywaj plyt czyszczących!!!, nie da sie poprawnie wyszczyścić lasera na sucho, jak chcesz to zrobic naprawde dobrze to niestety ale musisz wyciagnac jednostke navi i dopiero przy pomocy izopropanola wyczyścic soczewke, inny srodek sie nie nadaje

 

co do softu 5274 to faktycznie moj babol, nie doczytalem jaka masz ta wersje navi - przepraszam shmit, nie instaluj tego zacznij od 4120A a pozniej tak jak pisal pab567 max 5238 ale roznicy pomiedzy 4120 a 5238

 

i blagam pab567 nie wciskaj ludziom glupot nt czyszczenia lasera - bo jeszcze beda w stanie w to uwierzyć, a jak nie masz o tym pojecia to po prostu nie pisz, jasnym jest ze nie kazdy musi sie na wszystkim znac

 

no offense

Edytowane przez ElNinijo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że ja ZAWSZE mam na myśli płyty z izopropanolem - bo suche to zaiste pomyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauważ że ja ZAWSZE mam na myśli płyty z izopropanolem - bo suche to zaiste pomyłka.

Mi pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tym właśnie się różni teoria od praktyki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tym właśnie się różni teoria od praktyki :)

W sensie, ze na mokro poszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sensie, ze na mokro poszlo.

 

a nie mowilem ze na mokro to jedyna sluszna metoda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie mowilem ze na mokro to jedyna sluszna metoda :)

Jezeli mowa o przypisywaniu sobie zaslug, to moje czyszczenie lasera zapoczatkowal pab567 - plyta i na mokro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jezeli mowa o przypisywaniu sobie zaslug, to moje czyszczenie lasera zapoczatkowal pab567 - plyta i na mokro.

 

czytasz miedzy wierszami czy jak? nie przypisuje sobie zaslug co do dzialania lub nie Twojej nawigacji

 

jezeli pomogla CI sugestia kolegi pab567 to powinienes byc wdzieczny koledze bo widać, że ma glowe na karku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atp2000 chyba chodzi o to, że czyścił płytą ale mokrą a nie suchą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ElNinijo dzięki sofcik 4120A wszedł bez problemu jak narazie żadnych błędów nie widze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co, no to teraz do dzieła z reszta: mapki, VIM i POI

 

jakbys mial jakies pytania to smialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale niespodzianka- takie same płyty ta sama nagrywarka soft wszedł a vim nie, zasuwam po następny płytki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to miałeś soft bez VIM? To lipa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest VIM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to miałeś soft bez VIM? To lipa...

 

uuu widzisz znowu lipa, bo ma dostal soft + vim :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co to jest VIM?

 

VIM (Video in Motion), czyli odblokowane oglądanie DVD podczas jazdy. Uważam, że to powinno być zaszyte w sofcie, ale może się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha, mam i to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności