Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy jest ktoś może z okolic Świnoujścia z vcds-em żeby pomógł mi odblokować rns 510 ,bo nie mogę podejrzeć jaki ma soft a chciałbym go zaktualizować jak i również mapy. Z naklejki wynika że to

1T0 035 680 C HW: H41 SW: 2720 ale lepiej się upewnić.

Edytowane przez bubas16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wgrać 4120/5238/5274 w zależności od widzimisię. Tylko podział dysku wybierz 60-35-5 bo inaczej możesz mieć problem z wgraniem map.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie dotyczące map do RNS510: na dysku mam mapy west ale czasami chciałbym używać map east z plyty co mam wypalić na płycie obraz czy rozpakować obraz i wypalić pliki czy może jeszcze coś innego. Dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz, ale tak zeby nie rozpakowywac. Tzn. uzyj opcji w programie nagraj obraz na dysku/plycie z najmniejsza predkoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podrzuci ktoś namiary na 4120a z podziałem dysku 60-35-5 bo nie mogę znależć albo przeoczyłem. z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam pytanie dotyczące map do RNS510: na dysku mam mapy west ale czasami chciałbym używać map east z plyty co mam wypalić na płycie obraz czy rozpakować obraz i wypalić pliki czy może jeszcze coś innego. Dziękuję za pomoc

 

Obraz, ale tak zeby nie rozpakowywac. Tzn. uzyj opcji w programie nagraj obraz na dysku/plycie z najmniejsza predkoscia.

 

 

OK, ale jak wypalę obraz to czy po włożeniu płyty do napędu mapy nie będą chciały się zainstalować na twardym dysku i jeszcze jedno pytanie czy mogę skompresować obraz ISO Maps Tool'em tak żeby zmieściła się na zwykłe DVD czy wypalić oryginalny obraz na płycie dwuwarstwowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy sie zainstaluja to od Ciebie zalezy. Po wlozeniu plyty rns zapyta czy zainstalowac na hdd czy nawigowac z plyty. Moim zdaniem wypal na DVD dl. Ja skompresowalem sobie kiedys i sie nie instalowala. Mozliwe, ze problemem byl zanieczyszczony laser, ale teraz w to nie wnikam. Ja obydwie mam na plytach, a jedna zainstalowana na hdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4120 z podziałem 60-35-5 chyba widziałem na rnsfirmware.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. Po to jest forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc wszystkim, wszystkie strony tematu przeczytalem i dopiero teraz pisze.

Jest Passat B6 z RNS510 z 2008 roku. Mam nowe mapy, wypalilem na plytach verbatima DVD + R DL i 3 juz nagrana -plyta nie dziala,pokazuje sie CD/DVD Error Please check CD/DVD, wczesniej nie moglem zgrac plyty audio na hdd z takim samym komunikatem, uruchomilem plyte czysczaca Hama i plyta audio jest juz zgrywana takze mysle ze laser jest czysty, dodatkowo chcialem wgrac nowsze oprogramowanie ale nie pokazuje mi sie ukryte menu po trzymaniu przycisku setup tak jak piszecie w tym watku, nie mam kabla zeby spraedzic wersje softu, chcialbym wgrac przede wszystkim aktualne mapy i jesli bedzie mozna to jezyk polski, czy moze ktos pomoc w tym temacie bo juz mnie cholera bierze ? Dodam ze nagrywalem dwoma roznymi nagrywarkami , jedna to LITEON w PC a druga to Samsung i na obu radio wywala blad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probuj wypalac na innych plytach, w innych programach. U mnie poszlo na imgburn oraz na innych niz verbatim. Nie pamietam na jakich. Zobacz w moich postach, moze sprobujesz na tych co ja.

Oczywiscie najmniejsza predkosc.

Edytowane przez atp2000
Jeszcze hedna rada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Probuj wypalac na innych plytach, w innych programach. U mnie poszlo na imgburn oraz na innych niz verbatim. Nie pamietam na jakich. Zobacz w moich postach, moze sprobujesz na tych co ja.

Oczywiscie najmniejsza predkosc.

 

Probowalem nero, omg burn na predkosciach 1x i 2x i dalej klops.

 

chcialbym zaktualizowac soft, nie dziala mi ukryte menu ale na naklejce mam " 1T0 035 680 B" "HW:H03" "SW:0900"

 

 

czy moge wgrac soft 6276 do niego ?

 

Czy po wgraniu softu mapy moze zaczna dzialac ?

 

Wiem ze moge nagrac mapy znow ale kazda kolejna plyta to 10-14 zlotych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uruchomilem plyte czysczaca Hama i plyta audio jest juz zgrywana takze mysle ze laser jest czysty

 

po 1. no to jednak nie doczytales do konca, bo pisalismy juz iles tam razy ze plyty czyszczace nie czyszcza lasera ale go dobijaja

po 2. nawet nie probuj instalowac tego softu

po.3. zacznij od 4120A z podziałem na odpowednie propocje partycji

po.4. pozniej mozesz podniesc do 5238

po 5. nie kazda nagrywarka potrafi nahrac poprawnie plyty z mapami (moja nagrywa poprawnie, ja mam LG - konfiguracja kompa to archlinux + wine + imageburn lub k3b)

Edytowane przez ElNinijo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy soft 5238 bedzie dzialac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij bezpiecznie od 4120A później będziesz podnosil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Po przeczytaniu kilkudziesięciu powyższych stron przystąpiłem do aktualizacji map ale niestety podział dysku ( 30gb 50/25/25) nie pozwalał na zmianę z v12 na 13 więc zacząłem od softu. Moje radyjko to RNS-510, SW:1T0035680 D, HW:1T0035 680 A Komponent: RNS-MID H04 4120. Dotychczas pięknie wszystko działało. Ściągnąłem z chomika od kolegi pab567 ( wielkie dzięki ) 5238 z podziałem dysku 60/35/5 poszło bez problemu, po przetestowaniu przystąpiłem do map i tu zaczęły się problemy, z płyty nie ruszyło więc przygotowałem instalkę z karty pamięci + płyta startowa z wersji 12. Instalacja poszła bez problemu zakończona pozytywnie, ale po restarcie mapy nie były widoczne i wyskoczył komunikat o włożeniu płyty z mapami. Niestety żadna płyta nie poszła i kończyło się komunikatem "błąd płyty...." Już miałem dość więc postanowiłem wrócić do wersji map które miałem przed aktualizacją czyli12. Gotów do instalacji zresetowałem radyjko i tu następna niespodzianka zniknął z menu czytnik kart pamięci i ulotnił się dźwięk ze wszystkich głośników. Na panelu podgłaśnianie działało a w głośnikach cisza, sprawdziłem wszystko ale bez zmian. Na wszelki wypadek wgrałem SWL FIX ale i to także nic nie pomogło. Komunikacja przycisków na kierownicy ok, na mmi także. W końcu nerwy mnie poniosły, myślałem że radyjko odleciało bezpowrotnie ale cóż mi pozostało myślę sobie wgram jeszcze raz soft 5238. Po ponownym wgraniu olśnienie wszystko wróciło, dźwięk, czytnik i mapy w wersji 13- 8348 west !!! bez proszenia o włożenie płytki z mapami. Dograłem poi i dzisiaj pierwszy test w trasie, wszystko działa bez najmniejszych problemów. Na wszelki wypadek zrobiłem jeszcze raz reset radyjka, jest ok. Wg mnie bardzo dziwny przypadek dlatego postanowiłem to napisać może komuś się przyda. Dziwne są te rns-y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zacznij bezpiecznie od 4120A później będziesz podnosil

 

 

wgralem soft 5238, wszystko smiga procz nagranych na dvd map, sciagnalem, map toola na windows i wgrywam west europe v 13 na karte sd, pytanie czego jeszcze potrzebuje do wgrania map ? czy wystarczy jak wloze karte do radia czy cos jeszcze musze zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wgralem soft 5238, wszystko smiga procz nagranych na dvd map, sciagnalem, map toola na windows i wgrywam west europe v 13 na karte sd, pytanie czego jeszcze potrzebuje do wgrania map ? czy wystarczy jak wloze karte do radia czy cos jeszcze musze zrobic ?

 

no musisz wypalic plyte cd umozliwiajaca wgranie map z karty sd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no musisz wypalic plyte cd umozliwiajaca wgranie map z karty sd

 

 

jakies zrodlo do tej plyty ? bo zupelnie nie wiem nawet jakiej nazwy szukac, moze byc pm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności