Skocz do zawartości
MrZi

Instalacja Mapy/Softu RNS 510.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, nie korzystam z tego softu ale pewnie tak

 

A tak a propos dywagacji na temat różnic między 4120 a 5230/5238: skoro producent zdecydował się ładować fabrycznie do nowych urządzeń 5230, nawet do tych bez DAB, to widocznie był tego jakiś powód. Stawiam na usunięte jakieś błędy których listy nikt nigdy pewnie na oczy nie zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy w sofcie 4120a jest też tv-free?

 

jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam soft 4120a + mapy V12. Dzisiaj pobrałem mapę, wypaliłem ISO (z poziomu Win10) Jak wsadzam płytę do RNS510 to przez chwilę wykrywa że jest płyta CD/DVD po czym nie robi nic. Nie wgrywa map, nic nie aktualizuje. Jakiś pomysł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam soft 4120a + mapy V12. Dzisiaj pobrałem mapę, wypaliłem ISO (z poziomu Win10) Jak wsadzam płytę do RNS510 to przez chwilę wykrywa że jest płyta CD/DVD po czym nie robi nic. Nie wgrywa map, nic nie aktualizuje. Jakiś pomysł ?

 

żadnego, zbyt mało danych......... jeżeli było V12 to prawidłowe V13 na odpowiedniej płycie w odpowiednim formacie powinno bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam soft 4120a + mapy V12. Dzisiaj pobrałem mapę, wypaliłem ISO (z poziomu Win10) Jak wsadzam płytę do RNS510 to przez chwilę wykrywa że jest płyta CD/DVD po czym nie robi nic. Nie wgrywa map, nic nie aktualizuje. Jakiś pomysł ?

 

1.Napisz chociaz jakich uzyles plyt:

DVD+R DL/DVD-R DL

 

Dla płyty DVD+R DL musisz ustawić book type na DVD-ROM aplikacja do nagrywania w windows 10 nie robi tego, tam o ile pamietam nie ma takich opcji

 

2.Nie każda nagrywarka sobie radzi z poprawnym nagraniem płyt z mapami

3.Sprobuj tak:

a)piszesz ze masz Windowsa to:

-zainstaluj imageburn

-wrzuć płyte Verbatim DVD+R DL

-zmien book type na DVD-ROM

-ustaw prędkość najwolniej jak sie da

-nagraj płyte

 

Tak nagraną płyte wrzuć do napedu i zobacz czy zadziała, jak zadziała to są szanse, że uda CI sie mape zainstalowac, w przeciwym wypadku, mozesz sprobowac instalowac z SD (troche kmobinowania ale podobno sie da), szukaj kogos kto Ci poprawnie nagra płyty lub podjedz do kogos kto CI moze mapy zainstalowac z wlasnych plyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Po wgraniu softu 5274 by josi nie pokazuje na fisie radia ani nawigacji poprzedni soft 2850 model 1T0 035 680 C teraz po wgraniu takie coś: Oznaczenie elementu SW: 1T0 035 680 L HW: 1T0 035 680 C

Komponent: RNS-MID H50 5274

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Po wgraniu softu 5274 by josi nie pokazuje na fisie radia ani nawigacji poprzedni soft 2850 model 1T0 035 680 C teraz po wgraniu takie coś: Oznaczenie elementu SW: 1T0 035 680 L HW: 1T0 035 680 C

Komponent: RNS-MID H50 5274

 

vcds i kodowanie

dla nawigacji sie to nazywa bap (o ile dobrze pamietam)

a dla radia musisz szukac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zakodowane tak jak wcześniej navi i radio:Adres 37: Nawigacja (J0506) Plik etykiet: AKP\1T0-035-680.clb

Oznaczenie elementu SW: 1T0 035 680 L HW: 1T0 035 680 C

Komponent: RNS-MID H50 5274

Weryfikacja: AB001001 Numer seryjny: VWZ6Z7L9075045

Kodowanie: 04000402040000A00000

Kod serwisu: WSC 05311 000 08193

VCID: 3776F04E86216B999F5-8062

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Już wszystko ok.Po zamknięciu auta i odczekaniu 30 min wszystko wróciło do normy. Jest Rns510 soft 5274 i mapy v13.:jupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło zrobić reset navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO do V13 - zastanawiam sie od kilku wersji ktora de facto ma lepsze pokrycie Polski - West czy EAST?

 

Ktos ma jakies obserwacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CO do V13 - zastanawiam sie od kilku wersji ktora de facto ma lepsze pokrycie Polski - West czy EAST?

 

Ktos ma jakies obserwacje?

 

juz od kilku wersji WEST

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wypaliłem na płycie mapę East V13. Ponieważ nie mieści się na na DVD+R skorzystałem z programu maptool 2.0, żeby zmniejszyć obraz ISO. Płyta z napędu działa, tylko niestety nie ma POI (żadnych). I teraz pytanie: czy jak bym wgrał tą mapę na dysk, to czy potem mogę dograć POI i będą działać? Pytam, bo opis tego programu jest dość dla mnie niezrozumiały w aspekcie właśnie wgrania tego "zmniejszonego" obrazu płyty na dysk HDD. Czy czasami nie będzie tak, że tych POI w ogóle nie będę mógł uruchomić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ćwiczyłem wgrywanie "okrojonych" map. Niestety POI nie będziesz miał i później nie da się już ich dograć. Spróbuj wgrywania z karty SD. Od wersji V11 nie miałem nigdy problemu z instalacją map z SD, b z wypalaniem na DL-kach już się poddałem przećwiczyłem kilka firmowych DVD-DL, DVD+DL wypalanych różnymi programami i.... kiszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. O to mi chodziło, czy później będę mógł dograć POI. Z karty SD wgrywałem mapę V10 WEST i jest ok. Ale mapa V13 WEST jest większa i boję się, że nie wejdzie na dysk. A jak nie wejdzie na dysk, to czy nie popieprzy przy okazji całej navi. Jeszcze powalczę z DVD DL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ElNinijo. U mnie problem tkwi w laserze. Jest to stara wersja i ma kłopoty z płytami DL. Ale miałem też problem ze zwykłymi płytami i ostatnio doszedłem do sposobu, że płyty zwykłe praktycznie za każdym razem wchodzą. Dlatego teraz wypróbuję jeszcze ten sposób dla płyt DL i zobaczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ElNinijo

 

Nagrałem płytę ponownie, tym razem zewnętrzna nagrywarka USB, program ImgBurn, płyta TDK+R DL, BookType DVD-ROM, prędkość x2. Po wsadzeniu do RNS510 zaczyna instalować ale w pewnym momencie pasek postępu wraca na pozycję 0 i ... tak to tkwi w nieskończoność. Kilka razy ponawiałem instalację ale nic nie pomogło.

 

Nagrałem więc dzisiaj ponownie kolejną płytę, zewnętrzna nagrywarka USB, program ImgBurn, płyta Esperanza+R DL, BookType DVD-ROM, prędkość x2.4. Po wsadzeniu do RNS510 zaczyna instalować i ... właśnie 10 minut temu się zainstalowało.

 

Tak więc wszystko w rękach dobrej nagrywarki i właściwej płytki DVD ;-)

 

THX !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejna próba opanowania V13 west. dotychczas V9 od strzała, nawet nie wiem na jakich parametrach nagrywałem płytę, v10 od strzała, też nie wiem na jakich parametrach nagrałem, obie Verbatim DVD+R. po prostu włożyłem na przypał i zaczęło się nagrywać. zastanawiałem się o czym tu wszyscy piszą, aż tego doświadczyłem. Mapę V12 wymordowałem z SD. na płycie wywalał błędy, a że się śpieszyłem, więc poszedłem w SD. nagrał za pierwszym razem. Mapę v13 zaczynałem instalować od esperanzy - 2 szt, , później kupiłem Verbatim, oczywiście DVD+R, w tej chwili zmarnowane następne 6 płyt - tym razem verbatim. zauważyłem że jak nagram wolno to RNS jej wcale nie widzi, a jak nagram max szybko to widzi i podejmuje próbę instalacji, ale staje po kilku dziesięciu sekundach - wywala błąd cd/dvd. wziąłem się za SD, map tool v2.1.1, cd-r, i do auta. najpierw niby startuje, ale się zapętla, i nie instaluje. wypluwa płytę i resetuje i tak w kółko. w końcu różnymi kombinacjami (start z płytą lub bez, włożenie cd po wystartowaniu systemu itd) niby zaczął kopiować, dysk delikatnie warczał, nie aktywna była nawigacja, brak jakiegokolwiek okna i informacji że coś robi. na 3 oknie w setup nie było żadnej informacji o mapie - same kreski. trwało to ok 30 min - sprawdzałem po 20 min, robił, a po ok. 35 był wyłaczony. ucieszyłem się ze po problemie i włączam RNS, a tu nic nie zmienione. na 3 oknie w setup nadal stary numer mapy. reset spowodował że był czarny ekran, oczywiście ciśnienie mi skoczyło, ponowny reset, i działa, z tym że nie zmienił numeru na nową mapę. jest stary numer. płyty z mapą nie chciał. sprawdziłem znany mi odcinek A1 koło Włocławka - i nie ma ciągłości, czyli stara mapa jest, chyba że na nowej też jej nie ma...

stąd pytania:

- czy maptool 2.1.1 ktoś testował z pozytywnym skutkiem?

- czy jest szansa że nagrałem mapę V13, tylko musi się "odnaleźć" w RNS? jeśli tak to jak im pomóc?

- nagrywałem na tej samej nagrywarce i tym samym programem, i praktycznie przez te pare lat nagrała tylko mapy, płyt też nie czyta poza tym co raz nagrane za pierwszym razem na kompa. czemu nagle ich nie widzi? płyty identyczne jak w poprzednich mapach?

- czyszczenie lasera w RNS pomoże? on też nie jest przepracowany...

pozdrawiam

Edytowane przez bartekpion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po mojemu masz zle nagraną płyte z mapą

 

nie kombinuj z tym maptool bo to dziala troche loteryjnie

 

ja instaluje z plyt i zawsze dziala, nie mialem jeszcze sytuacji by mapy z plyt nie podeszly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyszczenie lasera jeszcze nigdy nie zaszkodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie lasera płytą czyszczacą nie zawsze pomaga zostaje wyczyszczona tylko soczewka ogniskujaca od strony płyty pozostaje jeszcze pryzmat oraz soczewka ogniskujaca od wewnątrz i jeszcze sam laser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności