Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie czy dobrze je założyłeś zaciski jarzma wyczyściłeś, ułożyłeś tarczę. Ja pierwszy raz po kupnie wymieniałem w ASO i po 6 tys nadawały się na śmietnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam tarcze brembo+klocki ferodo premier.

Miałem taki zestaw w Audi A6, przejechałem 70.000km i wszystko super, później auto sprzedałem.

Hamulce żyleta!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie czy dobrze je założyłeś zaciski jarzma wyczyściłeś, ułożyłeś tarczę. Ja pierwszy raz po kupnie wymieniałem w ASO i po 6 tys nadawały się na śmietnik.

Sam tego nie zmieniałem, zrobił to mechanik zgodnie ze sztuką, jest to niestety nie moja pierwsza styczność z zamiennikami tarcz hamulcowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piszecie, że zamienniki są lepsze niż oryginały, szkoda tylko, że na oryginalnych przejechałem 240tyś i się skrzywiły, a na nowych ATE niecałe 3 tys i już kierownica się trzęsie po hamowaniu. Nie polecam.

 

Masz rację zamiennik zamiennikowi nie równy, co do ATE też już się z tym spotkałem że się krzywią ale to było w wersji Power Disc ( w zależności gdzie są wyprodukowane)

Nie mniej jednak przyczyną wykrzywienia nie do końca musi być wina tarczy, wystarczy, że przy rozgrzanej tarczy wjedziesz w głębszą kałużę lub jak pisze Łysy w ich montażu, a mechanik też człowiek i może coś schrzanić, albo zlecił uczniowi który nie do końca się przyłożył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oryginalnych 240kkm przejechałem tym samym stylem jazdy co teraz, więc kałuże, gwałtowne hamowanie odpadają, tarcze założone profesjonalnie, nie na czas. Jak sprawę rozwiąże to napisze jak się skończyła. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam passka 130 koni przełom 2002/3, co sądzicie o tych tarczach??

http://allegro.pl/tarcze-288-klocki-vw-passat-b5-audi-a4-a6-superb-i1690677608.html

nie lepiej dołożyć trochę i kupić pewny zestaw od kolegów z forum na alle widziałem zestaw na przód i tył klocki +tarcze bosch za około 700zł czyli za połowę tego masz zestaw na jedną oś jednej z lepszych firm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta firma jest dobra, tylko niedoceniana.

Bora kolegi posiada takie i sprawują się super.

 

Mam pytanie, czy jak mam koła 17, to czy te tarcze będą pasowały??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam passka 130 koni przełom 2002/3, co sądzicie o tych tarczach??

http://allegro.pl/tarcze-288-klocki-...690677608.html

 

Powiem tak cena mówi za siebie. Kupując takie zestawy bierzesz na siebie ryzyko.

 

Pamiętaj, że to hamulce b ważny układ w aucie...

 

Mam pytanie, czy jak mam koła 17, to czy te tarcze będą pasowały??

 

A czemu mają nie pasować? chyba że masz tarcze na 312 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale warto pamiętać, że cena renomowanych firm to czasem 30-50% ich prawdziwej wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem to Twój wybór i oszczędzasz na czym chcesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mariorally ma rację. lepiej kupić sobie tarcze bosh typu budżet niż tą "no name". na pewno będą się lepiej sprawowały. a na hamulcach sie nie oszczędza. jak bedziesz przy kasie polecam ci tarcze Zimmermann to jest dopiero brzytwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

 

orientuje się ktoś czy tarcze i klocki w passatach 4motion sa takie same jak w przypadku ośki ...na allego co sprzedawca to inny opis,u jednego pasują u innego już nie ...rozważam zakup tarcz brembo z klockami ferodo lub komplet zimmermanna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
orientuje się ktoś czy tarcze i klocki w passatach 4motion sa takie same jak w przypadku ośki

Tył czy przód??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tył czy przód??

 

 

komplet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przód jest taki sam jak w ośce, z tym, że są 2 wymiary 288 i 312

Na tyle juz inaczej. Możesz mieć pełne 245x10 takie są w ośce lub wentylowane 256x20 i 269x20 te są w 4x4

Podaj VIN koledze GURALowi to rozwieje wątpliwości

 

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podaj VIN koledze GURALowi to rozwieje wątpliwości

 

tu wrzucę ,moze ktos się zlituje :D

 

WVWZZZ3BZ4E079126

 

auto z września 2003 ,reszta jak w opisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy słyszeliście o klockach REMSA? nigdzie w wątku takiej nazwy nie znalazłem.

Mój znajomy który często załatwia mi taniej części, poleca mi tarcze Bosch przód 290pln, tył 150pln i klocki REMSA przód 140pln, tył 70pln.

Co sądzicie o tym zestawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy słyszeliście o klockach REMSA? nigdzie w wątku takiej nazwy nie znalazłem.

Mój znajomy który często załatwia mi taniej części, poleca mi tarcze Bosch przód 290pln, tył 150pln i klocki REMSA przód 140pln, tył 70pln.

Co sądzicie o tym zestawie?

Poczytałem trochę i znalazłem. Remsa jak piszecie to średnia półka, ale za to mniej pylą.

Myślę, że cena jest dobra i chyba zdecyduję się na ten zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności