Skocz do zawartości
cooler

[B5] Jakie tarcze hamulcowe i jakie klocki?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie polecacie tarcze + klocki brembo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak jeździsz :-) jak normalnie to wg. mnie Textary bierz. Mam takie na octavii 1.9 z wirusem i świetnie sobie radzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czasami lubie sobie depnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Macieju masz Epady ?

Nie, mam zwykle gładkie Textary i zwykle klocki tej samej firmy. Skoda jest na stalówkach więc nie było sensu w epady inwestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albert ja mam octavie 105km z wirusem na około 140 i Textary radzą sobie dobrze. Zrobiłem na nich z 5k km i jest wszystko ok, a wcale ich nie oszczędzałem. Jak lubisz ostro jeździć to może Zimmermann sport. Tylko to już większy wydatek. Odpuść sobie ATE. Pokrzywilem komplet gładkich i powerdiscow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczalem swoja kariere wlasnie od ATE PD z klockami ATE. Prawda jest taka tarcza tarczy nie rowna. Jak sie je zacznie heblowac ze 100 do 0 to nawet frezy nie pomoga na ta temperature ktora tam sie wytworzy. ja smaruje pasta termiczna, ale ile to daje nie mam pojecia. Pierwsze klocki Ate starly sie juz po jakis 30 tys. teraz zalozylem klocki Bearum, sie zobaczy.

 

Tarcze beda sie krzywic bo sa slabsze i puchna szybciej przez te rowki co tam sa i nic tego nie zmieni.

Tyle, ze na miasto i ladnych felg to moge polecic. :victory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, mam zestaw

ATE PD + klocki ATE PP i hamowanie z np. 240 to była bajka w porównaniu z galdkimi tarczami, ale kilka takich akcji i się pokrzywily. Za 2h odbieram je z toczenia, może uda się je jeszcze jakoś uratować. Przejechalem na nich tylko 1k km. Jedyny minus to są głośniejsze, bo rowek ścina klocek i to słychać, a co za tym idzie - bardzo pylą. Felgi po 200km są czarne :-)

Edytowane przez buggie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie polecacie tarcze + klocki brembo

 

 

Nie polecamy klocków Brembo.

Tarcze tej firmy są bardzo średnie, na temat klocków lepiej nie będę się wypowiadał ;)

 

A tak idąc od początku, potrzebujesz kompletu tarcz z klockami tak ?

Podaj VIN auta i napisz na którą oś potrzebujesz tego kompletu.

 

 

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E no ze 100 do zero to szkoda auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce caly komplet tarcze + klocki przod tyl

Vin: WVWZZZ3BZ3P102882 i myslalem tez nad oslona z brembo tak to ladne by to wygladalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie to wyglada jak zaciski

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

A co byscie doradzili bo chce zeby byly czerwone zaciski badz oslony tak jak ma brembo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to wylecz się z tego bo odpustowo strasznie.

Osłon żadnych nie kupisz, jeśli chcesz tak bardzo to ściągasz zaciski, czyścisz piaskarką i potem malujesz specjalną farbą. Przy okazji wymiana tłoczków z gumkami i wymiana płynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz malować to kup sobie zestaw foliatec do zacisków hamulcowych. Ale broń boże na czerwono tylko na srebrno. Passat z czerwonymi zaciskami to trochę wiejski tunning :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam niebieskiego passata i alusy siwe i zaciski tez i wogole ich nie widac bo sie zlewaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam niebieskiego passata i alusy siwe i zaciski tez i wogole ich nie widac bo sie zlewaja

 

Zaciski mają być sprawne a nie widoczne ;P

 

A tak serio to na prawdę jak dołożysz do tego czerwone zaciski to zepsujesz cały efekt, ewentualnie pomyśl nad jakimś niebieskim ale nie taki bazarowym tylko delikatny błękit, matowy, stonowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, Passat to nie Honda Civic 99 żeby mu zaciski na czerwono malować :-) Ten samochód z założenia ma być eleganckim dupowozem a nie pseudo rajdówką. Ale jak wolisz, ponoć o gustach się nie dyskutuje :-) Zestaw Foliatec jest w każdym kolorze do wyboru. Na allegro znajdziesz na pewno. Warto zainwestować w to niż w tani spray.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakie polecacie te tarcze z hamulcami bo kuzyn tez ma paska i mi mowil ze bosha sa dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności