Skocz do zawartości
jarobarca

Wymiana sensora AIRBAG

Rekomendowane odpowiedzi

Wita. Jakis czas temu zapalila mi sie kontrolka AIRBAG, po podlaczeniu pod komputer wyskoczyl mi blad 1221 - sensor uderzen bocznych, wyciagnalem go i okazalo sie ze prawdopodobnie byl zalany i jest do wymiany. Nigdzie nie moge znalezc takiego samego sensora o tych numerach co mialem, dlatego pytanie brzmi czy jak wsadzilem sensor od audi a4 to mozna jakos adoptowac go? Probowalem skasowac blad po wlozeniu ale kontrolka irbag dalej swieci;/ Prosze o jakies rady. Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj nr twojego i tego drugiego sensory powinny być kupowane z identycznymi nr jak były w aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podaj nr twojego i tego drugiego sensory powinny być kupowane z identycznymi nr jak były w aucie

 

Zdaje sobie sprawe ze powinny byc takie same, ale nigdzie nie moge dostac takiego jak mialem dlatego chcialem zapytac czy mozna to jakos obejsc i wstawic taki sam sensor tylko o innych numerach i jakos adoptowac ten sensor. Jesli macie jakis pomysly prosze o rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to podasz nr tych sensorów czy mamy z fusów wywróżyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to podasz nr tych sensorów czy mamy z fusów wywróżyć :D

 

Ten stary co byl zalozony ma takie nr: 3B0 959 643

*023A5004ZLEU*

 

a jesli chodzi o ten nowy co zalozylem to kurde nie spisalem numeru;/ musialbym teraz znowu dobierac sie do niego pod wykladzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzieki kolego, ale cena zwalila mnie z nog!!! Jesli nie bedzie innego wyjscia to bd musial kupic, ale moze mozna jakosc adoptowac ten co wsadzilem juz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cena zwalila mnie z nog!!!
no niestety te rzeczy kosztują i nic dziwnego to w końcu zapewniać ma nam bezpieczeństwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ten zalany był metalowy to kup drugi, metalowy. Jeżeli był czarny, plastikowy - kup taki sam. Numer sensora ten sam, numer seryjny bez większego znaczenia. U mnie nie było kłopotu po wymianie ani żadnej próby adaptacji. Skasowałem błąd i spokój do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżeli ten zalany był metalowy to kup drugi, metalowy. Jeżeli był czarny, plastikowy - kup taki sam. Numer sensora ten sam, numer seryjny bez większego znaczenia. U mnie nie było kłopotu po wymianie ani żadnej próby adaptacji. Skasowałem błąd i spokój do dziś.

 

U mnie byl metalowy, chyba bede musial kupic i tyle. Dzieki wszystkim za pomoc. Pozdarwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Próbuję wymienić sterownik 1C0 909 607 (index 04) na 6Q0 909 605B b5 po lifcie za opisem marka!

 

Za pierwszym razem mialem sterownik 6Q0 909 605B z indeksem 5 i niestety były problemy z czujnikami uderzeń bocznych. Zakupiłem drugi taki sam z inelsem 04 ale oczywiscie z crashdatą. Próbowałem ja usunąć i wgrywająć eeprom od 1J0909607 niestety uwaliłem sterownik (nie ma z nim komunikacji ani vagiem ani eeprom programerem).

 

Mam kilka pytań.

Czy rzeczywiscie index odpowiada za boczne czujniki?

Czy da się jakoś kablem wgrać na siłę epprom zeby sterownik wstał?

Czy czujniki boczne do poliftowego auta będą pasowac do wtyczek przedliftowego? Pytam gdyż zastanawiam się nad kupnek kompletu i niekombinowaniem

 

Pozdrawiam

 

dziękuję bardzo. Problem rozwiązany.

Edytowane przez javor1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie, odnośnie airbag na starym sterowniku pokazywały mi sie takie błedy 1218 Zapalnik poduszki powietrznej bocznej prawej - N200

zwarcie do masy - BŁĄD SPORADYCZNY

1220 Zapalnik poduszki powietrznej tylnej prawej - N202

zwarcie do masy - BŁĄD SPORADYCZNY

1217 Zapalnik poduszki powietrznej bocznej lewej - N199

uszkodzenie mechaniczne

50077 Nie znany kod błędu

uszkodzenie mechaniczne

50852 Nie znany kod błędu

uszkodzenie mechaniczne

50853 Nie znany kod błędu

uszkodzenie mechaniczne

50753 Nie znany kod błędu

sygnał zwarty do masy

36764 Nie znany kod błędu

sygnał zwarty do masy

 

okazało się ze mam go do wymiany, kupiłem ostatnio używany o tych samych numerach i znów błędy takie:

skanowanie0001.pdf

 

co to oznacza czy ten drugi sensor poduszek jest rowniez uszkodzony?błedów nie idzie skasować!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

doszedłem w końcu z moim problemem nie były przewody tylko sensor uderzenia bocznego szwankuje

zamieniłem sensory pod siedzeniem miejscami pasażera z kierowcą skasowałem błąd vagiem i pojawił sie ten sam błąd ale tym razem kierowcy

 

poszukuje sensora na allegro ale nie wiem na który nr patrzeć

https://lh3.googleusercontent.com/lCRwRZ7uCrxIF8faNEEqKPbtE6wHt-L0mLCR3CssENs=w932-h699-no

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpowie ktoś ? który nr na naklejce to nr sensora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypnę się do tematu, mam problem w swoim VW B5, wymieniany był sensor airbag ale został założony o innym numerze. Jest jakaś możliwość odczytania jaki sensor znajdował się w tym samochodzie od początku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno dać się to sprawdzić w ETCE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powinno dać się to sprawdzić w ETCE

 

Dzięki wielkie! Udało mi się ustalić poprawny sterownik. Proszę mi jeszcze powiedzieć z jakim indeksem należy kupić nowy sensor? Od czego to zależy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Nie dostaniesz odpowiedzi-ja czekał dłuuugo aż ktoś mi na to pytanie odpowie i sie nie doczekałem. Musisz poszukać z takim samym indexem jaki miałeś ale i tonie gwarantuje sukcesu-ja kupiłem komplet (sensor + boczne czujniki) bo sensor który kupiłem po numerze miał inny numer i był błąd bocznych czujników. One są kodowane do sensora czy jakoś tak ale nie da się tego kodowania zmienić także najszybciej zapytać sprzedawce czy posiada taki komplet od jednego auta albo poszukać w swojej okolicy auta na rozbiórkę i samemu podjechać,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności