Skocz do zawartości
126tomek

Moduł komfortu?,zwarcie?,alarm?-zagadka-PROBLEM ROZWIĄZANY

Rekomendowane odpowiedzi

Powodem usterki były zimne luty na płytce modułu. Elektryk prze lutował wszystko i moduł działa jak należy:) U mnie pod tapicerką było sucho i wszystko wyglądało jak z fabryki -zarówno kable jak i wiązki były jak nowe. Może komuś pomoże mój temat:) Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat.

Po otwarciu drzwi pasażera nie zapala się lampka podsufitki- progowe w drzwiach działają. Gdy odpiąłem lampkę progową w tych drzwiach podsufitka świeci za każdym razem. Przejrzałem kable do modułu komfortu i w drzwiach. Nic podejrzanego tam nie widzę.

Przy innych drzwiach jest wszystko ok. Napiszę jeszcze że problem zaczął się objawiać najpierw opóźnioną reakcją lampki na otwarcie drzwi. Gdzie jeszcze mogę szukać- w module (czy są tam osobne ścieżki do każdych drzwi), a może patrzeć po wiązce( tylko który kabel) po czarno-czerwonym wszystkie połączenia są, przypuszczam że biało-brązowy, ale nie wiem gdzie szukać problemu.

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po otwarciu drzwi pasażera nie zapala się lampka podsufitki
Napiszę jeszcze że problem zaczął się objawiać najpierw opóźnioną reakcją lampki na otwarcie drzw
Po otwarciu drzwi, nie zaswiecają Ci się wszystkie lampki podsufitki, czy jakaś konkretna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie lampki- ciemność. Jestem pewien, że przewód biało-brązowy daje w kość bo po połączeniu z czarno-czerwonym w lampce po otwarciu drzwi kierowcy jest napięcie a otwarcie drzwi pasażera nic nie daje. Gdy połączę czarno-czerwony z drugim (chyba brązowym) napięcie jest cały czas.

Edytowane przez pasek2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystkie lampki- ciemność. Jestem pewien, że przewód biało-brązowy daje w kość bo po połączeniu z czarno-czerwonym w lampce po otwarciu drzwi kierowcy jest napięcie a otwarcie drzwi pasażera nic nie daje. Gdy połączę czarno-czerwony z drugim (chyba brązowym) napięcie jest cały czas.
W jakiej lampce dokonujesz tego połączenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w głównej- z przodu do kostki oczywiście Będę leciał. Jutro może uda mi się jeszcze czegoś dowiedzieć jak podepnę VAGa. Nawet zacząłem zastanawiać się nad tym czy mi "fachowiec" nie wyłączył immobilizera gdy miałem problem z kluczykiem i dorabiałem nowy. Słyszałem, że po takiej operacji się cuda dzieją, a to było bezpośrednio przed wystąpieniem tej usterki. Już łapę się wszystkiego. Pozdrawiam I dzięki za zainteresowanie:ok

Edytowane przez pasek2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę o nie kasowanie tego posta bo nie wiem gdzie go napisać. Mam problem dzisiaj wyciągałem podsufitkę z passata b5 fl combi przy wyciąganiu obciąłem kabele od podświetlania wewnętrznego(może jakaś spina poszła) i od tego czasu nie działa mi central (tylko z kluczyka) elektryczne szyby i klapa się nie otwiera może coś jeszcze nie wiem nie sprawdzałem bo jeszcze nie mam wsadzonej podsufitki. Wiecie może co to może być proszę o pomoc!!!! Z góry dziękuje!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam proszę o nie kasowanie tego posta bo nie wiem gdzie go napisać. Mam problem dzisiaj wyciągałem podsufitkę z passata b5 fl combi przy wyciąganiu obciąłem kabele od podświetlania wewnętrznego(może jakaś spina poszła) i od tego czasu nie działa mi central (tylko z kluczyka) elektryczne szyby i klapa się nie otwiera może coś jeszcze nie wiem nie sprawdzałem bo jeszcze nie mam wsadzonej podsufitki. Wiecie może co to może być proszę o pomoc!!!! Z góry dziękuje!!!!!!
...Bezpiecznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam problem z alarmem w aucie a dokladnie wlacza sie kiedy chce ,czasami sam przestaje a czasami wyje bez konca. W VCDSie jako zrodla alarmu pojawiaja sie numery 128 i 32 jakoze mieszkam w uk na tutejszych forach dowiedzialem sie ze numer 32 jest to zamek drzwi kierowcy badz zamek pod maska natomiast 128 to czujniki wnetrza ale sam to wywolalem kiedy je sprawdzalem zamykajac sie w srodku .A wiec wracajac do maski przeczyscilem caly zamek i mikrostyk ale nadal na wyswietlaczu wewnatrz pokazuje otwarta maske....dodam tez ze rozpielem kostke i zmostkowalem dwa piny lecz i to nie pomoglo , nadal wyswietla otwarta maske . Modul komfortu jest suchy i zapakowany w folie wlacznie z przewodami ( tak z tym juz kiedys walczylem) wyczytalem tez gdzies w necie ze moze to byc zwiazane z radiem ale nie wiem co i jak wiec pozostalo mi napisac tego posta , dzieki za pomoc , pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dodam tez ze rozpielem kostke i zmostkowalem dwa piny lecz i to nie pomoglo
I nie mogło, bo to, co zrobiłeś, to właśnie stan mikrostyku(zwarte styki) w czasie, gdy maska jest otwarta. Odłącz kostkę nie mostkując jej.

 

Stawiam na zimne luty w zamku drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I nie mogło, bo to, co zrobiłeś, to właśnie stan mikrostyku(zwarte styki) w czasie, gdy maska jest otwarta. Odłącz kostkę nie mostkując jej.

 

Stawiam na zimne luty w zamku drzwi.

 

Przy odlaczonej kostce nic sie nie zmienia ...to samo nadal sygnalizuje otwarta maske

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz za lampa przednia od strony kierowcy czy masz kostki wpięte w pas przedni- kiedyś miałem przypadek ze były tam pocięte kable po poprzednim unfalu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic z tych rzeczy , sprawdzalem juz wszystko , tez stawialem na zimny lut w zamku drzwi kierowcy ale dlaczego vcds wskazuje na zamek maski ??? Dzisiaj sprawdzalem modul komfortu a tam wszystko ok zadnej wilgoci wiec brak mi pomyslow ... Poki co zamykam auto od srodka nie uaktywniajac alarmu ale coz nie tedy droga... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się wyglądem modułu komfortu. Po nim nic nie widać w wielu przypadkach.

 

Napisałeś, że zmostkowałeś i nadal pokazuje to samo. Jeśli nie moduł komfortu sam w sobie to co to może być jeśli nie wina wiązki? Sprawdź całe połączenie idące do czujnika otworzenia maski. Sprawdzenie samego końca instalacji jest już za tobą. Czujnik może być dobry albo zły, ale i z nim czy bez problem jest identyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie zamontowany alarm super forteca i czy jest możliwe żeby był wpięty pod jakieś kable z modułu komfortu? Bo cały czas wariuje np. nie da się otworzyć auta, a zamknąć da się zawsze. Miałem ostatnio sporo wody w aucie. Nie zdążyłem jeszcze poprzeglądać wszystkich kabli czy są dobre, a sam centralny działa jak chce dlatego też pomyślałem że to może mieć związek z tym.

 

Centralka napewno jest sprawna bo wysyłałem ostatnio na serwis i u nich działała cały czas ale na moją prośbe wlutowali nowy procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności