Skocz do zawartości
Charakterek

Brak komunikacji z modułem Air Bag - szybkie rozwiązanie problemu

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem, że tylko u mnie powstał taki problem. Mianowicie sterownik Air bag przestał odpowiadać. Nie widział go sterownik silnika ani sterownik ABS ani CAN. Odpięcie akumulatora nie przyniosło żadnego skutku. Vag nie mógł się połączyć ze sterownikiem AIR BAG. Wypiąłem fizycznie sterownik, posprawdzałem napięcia - wszystko było OK. Tylko sterownik nie odpowiada. Na rozwiązanie problemu wpadłem przypadkowo (jak zawsze).

 

Co robimy w takim przypadku, gdy VAG nie widzi sterownika Air Bag?

 

Ano najpierw otwieramy drzwi (ważne, by się zapaliło światełko we wnętrzu). Potem bierzemy drucik i zwieramy to światełko. Wylatuje bezpiecznik od komfortu (to oczywiste, więc uprzednio trzeba nowy mały 10A kupić)

 

Co zyskujemy? Po założeniu bezpiecznika działa wszystko jak powinno. Nie wiem czemu tak jest, ale tak właśnie jest. U mnie Pomogło. U Sobola też...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne.

No ale jesli dziala,to warte uwagi.

Ja nie moge polaczyc sie z komfortem,myslisz ze trick pomoze?

Akumulatora wole nie rozlaczac,bo strace wszystkie ustawienia radia.

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Akumulatora wole nie rozlaczac,bo strace wszystkie ustawienia radia.

?

no tak, a później tyyyyyyle pracy ? ;)

Jeśli nie możesz połączyć się z modułem, to problem może leżeć w kabelku (jego elektronice), jeśli jest zbyt dużo błędów kabel nie może się "przebić", podobnie jak w przypadku ABS-u. Daj się komuś podłączyć, kto ma sprawdzony i dobry sprzęt.

Zakładam, że sam moduł jest OK.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/8905-USTAWIENIE-KOMUNIKACJI-mi%C4%99dzy-vag-comem-a-portem-USB post nr 2# opcja "latency timer" mi pomogła zmiana wartości :) aaa i taka uwaga nawet było na forum odnośnie sterowników air bag w jakiś tam latach produkcji, ponoć były felerne i po podłączeniu vaga trafia go szlak :D nawet podczas próby vag-com wyświetla jakąś tam notatkę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzeję trochę temat...

Charakterek możesz bardziej szczegółowo opisać co i jak trzeba zewrzeć i który bezpiecznik później wymienić bo też mam podobny problem z kontrolką airbaga (zaczęła się palić sama z siebie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności