Skocz do zawartości
valdeq

Problem z kopceniem Passat B6

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden z kolegów na forum pisał, że nowe świece padły mu na drugi czy trzeci dzień po wymianie. Przyczyną był zły dobór świec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego pasatów na rynku jest w pyte. Ja bym ci radził nie napalać się tylko poszukać coś z niezawodnym silnikiem 1,9 tdi. Sam kupiłem niedawno paska i z 20 oglądanych sztuk wyłuskałem 2 z czego jednego właśnie kupiłem z silnikiem 1,9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego pasatów na rynku jest w pyte. Ja bym ci radził nie napalać się tylko poszukać coś z niezawodnym silnikiem 1,9 tdi. Sam kupiłem niedawno paska i z 20 oglądanych sztuk wyłuskałem 2 z czego jednego właśnie kupiłem z silnikiem 1,9.

 

To prawda- nie ma co się napalać. Za ok. 40 tys. zł na pewno da się znaleść fajnego pasata. Moje spostrzeżenia przy kupnie auta używanego są takie, że średnio jedno auto na 10 oglądanych jest do kupienia. Pozostałe 9 to kupa....

No chyba że ktoś ma więcej szczęścia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam ja kupiłem w zeszłym roku, przed kupnem sprawdziłem WSZYSTKIE na alledrogo, gratce itp w rozsądnej cenie rocznik 2005-2006. Wszystkie były sprowadzane, powiem wam, że wg VIN to niestety nie były te samochody !!!!. Był też b6 wg. sprzedawcy 90tys bezwypadkowy, wg. VIN dachowanie (naprawa dachu,słupków), leasing po 300tys przebiegu. Uważajcie na okazje, rozmawiałem też z gościem od przeglądów okresowych do którego przyjechał passat b6, gdzie wokół VIN była rdza, ciekawe prawda!!!.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moze ja cos dozuce.

Passaty z takim silnikiem jaki tu podales,maja wlozone wtryski siemensa,a wiec wtryski bardzo awaryjne i czasem nie wazne ile maja nakrecone.Pozytyw jest taki,ze jak byl caly czas serwisowany w asso czy serwisie vw to jedziesz do nich i musza Ci je wymienic,jest taka akcja na siemensy.

Jak zmieniali w nim rozzad co powinno robic sie po okolo 96 tys kil. moze wczesniej lub puzniej ktos zmienial wtryski.Po kazdej wymianie wtrysku trzeba wykonac ich dopasowanie,jak tego nie zrobisz to albo rozwalisz nowy wtrysk,albo bedzie kopcic.

Chiptunning na takich samochodach jest jednym znajprostrzych i bardzo latwy,wiec czesto biora sie za to ludzie ktozy nie maja o tym bladego pojecia.Powinien byc robiony na hamowni,ale nie koniecznie.Mozna zrobic to bez niej,ale,no wlasnie ,ale.Po pierwsze trzeba bardzo dokladnie przeprowadzic test podzespolow takich jak wtryski,turbo ,skrzynia,sprzeglo i dokladne jeszcze obejzenie mechaniczne,weze podcisnieniowe itd.

Mape powinien robic ktos z duzym doswiadczeniem.A kierowca powinien sprawdzic po wszystkim to wdzialaniu,jak jest cos nie tak to zmiana,az do skutku,pozytywnego.Po zatym chiptunning w takim samochodzie nie jest dla wariatow,a te silniki nie maja zbyt dobrej opini normalnie,a po zmianie moga sie szysbciej posypac,nie koniecznie.

Po zatym w jakim kolwiek silniku po chiptunningu trzeba czesciej robic przeglad,a nie lag.

Jak chcesz sprawdzic jakikolwiek samochod wystarczy w necie znalesc strone na ktorej mozesz dowiedziec sie o samochodzie wszystkiego,jak kozystam z aplikacji w iphone,sa z regoly platne,ale warto

Mozesz tez sprawdzic przebieg w licznik,komputer,klimatyzacja,poduszki ,wszedzie jest zliczane.

Masz blad epromu.Bylo cos grzebane,jakbys juz sie naprawde na niego napalil to napewno najlepiej udac sie do kogos kto zmienilby Ci caly soft w kompie za pomoca n/p BDM, to jest najlepsze,nie po kablu.

A na koniec ,tam moze byc wiecej nawalone,i moze Cie to kosztowac sporo wiecej niz sobie wyobrazasz,tak jak pisali koledzy powyzej,zostaw i poszukaj innego.Poczytaj forum z niego dowiesz sie bardzo duzo,nikt nie zagwarantuje Ci ze jakis tam model bedzie idealny i bezawaryjny,takich nie ma :) ale znajdz model ktory jest dobry i by Ci pasowal,a puzniej porozgladaj sie za samochodem.Nie napalaj sie odrazu :) bo mozesz stracic bardzo duzo.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potwierdzam ja kupiłem w zeszłym roku, przed kupnem sprawdziłem WSZYSTKIE na alledrogo, gratce itp w rozsądnej cenie rocznik 2005-2006. Wszystkie były sprowadzane, powiem wam, że wg VIN to niestety nie były te samochody !!!!. Był też b6 wg. sprzedawcy 90tys bezwypadkowy, wg. VIN dachowanie (naprawa dachu,słupków), leasing po 300tys przebiegu. Uważajcie na okazje, rozmawiałem też z gościem od przeglądów okresowych do którego przyjechał passat b6, gdzie wokół VIN była rdza, ciekawe prawda!!!.

po VIN można sprawdzić czy samochód dachował?

chyba ciebie fantazja poniosła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba ciebie fantazja poniosła.

raczej nie,jeśli pojazd był naprawiany w aso,to jest stosowna adnotacja,co do zakresu prac blacharskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie informacje, po podniesieniu tego autka okazało że są wycieki miedzy silnikiem a skrzynią biegów, podgrzanie silnika (webasto) nie działało, świeca jedna przepalona i coś w sterowniku silnika było coś mieszane. Całe szczęście że sprawdziłem bo tak to byłbym już bardzo zły, i dobrze że odpuściłem sobie ten egzemplarz. Dzięki wielkie jeszcze raz za rady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności