Skocz do zawartości
roger31

Park assist czy ktos montował

Rekomendowane odpowiedzi

Po klapie przyszedł czas na kolejną modyfikacje . Kto z kolegów ma zamiar lub już zrobił w swoim pasku park assist :mlask. Mile widziane jakieś wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no troche cie to szarpnie a mianowicie moduł pdc 1T0 inna pompa abs inny sterownik recznego inna kolumna kierownicza inny zerzak mysle ze koło 2 lub 3 tys nie twoje no ja sobie odpusciłem bo mam manuala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolumna kierownica po co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest inna a stara nie obsługuje a propo te bez asistance są na 4 srobki a te z assistance sa na 3 podobno jest ina elektryka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mysle ze koło 2 lub 3 tys nie twoje

Myśle że troche przesadzasz. Zderzaka nie trzeba - wiercimy dwie dziury i po robocie. Kolumna zgoda ( mam passka z 2009 roku i całkiem możliwe żę kolumnę bedę miał odpowiednią), Obstawiam że pompa ABS i sterownik ręcznego zostaje bez zmian. Sterownik 1T0 - do zdobycia za max 150 zł plus dwa czujniki i kabelkologia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srubki śrtubkami, podaj NR-y tych które obsługuja i tych które nie obsługuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest inna a stara nie obsługuje a propo te bez asistance są na 4 srobki a te z assistance sa na 3 podobno jest ina elektryka

 

 

Nie kolumna a przekładnia kierownicza. 3 generacja przekładni jest na kierownicę z prawej.

 

 

 

B6:

 

1K1 423 055 K - 4 śruby (2 generacja) do MR2008

3C1 423 061 H - limitowana seria APA do 30.06.2008

3C1 423 061 M - APA od 01.07.2008

 

B7:

 

3C1 423 061 N - do 22.05.2011

3C1 423 061 R - od 23.05.2011

 

CC:

 

3C1 423 061 M

 

IMHO wszystko od MR2009 może współpracować z PA, ale proszę o weryfikację.

Edytowane przez elmiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te czujniki na bokach zderzaka wyglądają trochę inaczej, niż zwykłe. One są w takich jakby ramkach - obwódkach w kolorze nadwozia. Tak to przynajmniej wygląda w CC. Nie wiem, czy to robi jakąś różnicę, ale miejcie to na uwadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to fabrycznie . Szkoda zachodu. Zaloz webasto jezeli nie masz .Duuuuuuzo wiecej pozytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma Park Assist. Po dwóch latach używania auta podsumował, że nigdy tego nie użył do parkowania. Używał to tylko aby pokazać znajomym, jak fajnie działa, jaki fajny bajer. Też bym wolał webasto, no chyba, że autem jeździ osoba nie wprawiona w parkowaniu, albo montaż jest traktowany jako kolejne wyzwanie w modyfikowaniu auta - to w pełni rozumiem:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba wolał aktywny tempomat, jak już... Park Assist ma mój ojciec w CC. Ja tam użyłem tego raz, żeby sprawdzić, jak działa (i prawe bym w słupa przygrzmocił), ojciec nie użył ani razu, bo nawet nie wie, jak się to włącza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czujniki nie są te same !!!! są wyzsze niz normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie też szkoda zachodu. Park Assist działa tylko do prędkości 9 km/h, gdzie parkowanie przy takiej prędkości w zatłoczonym mieście naraża kierowce na obicie gęby... :P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za opinię. Już zaczęłem się głęboko zastanawiać czy montować. Jeżeli w moim przypadku wystarczy dokupić tylko moduł i dwa czujniki to będe to robił. Jezeli dojdą jeszcze jakieś inne graty to chyba dam spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki koledzy za opinię. Już zaczęłem się głęboko zastanawiać czy montować. Jeżeli w moim przypadku wystarczy dokupić tylko moduł i dwa czujniki to będe to robił. Jezeli dojdą jeszcze jakieś inne graty to chyba dam spokój.

 

Jeszcze przycisk na konsoli, kable, wtyczki itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w B6, ale w Octavii II można to zrobić naprawdę dość szybko i za stosunkowe grosze.

http://forumskoda.forumactif.com/t16741-tutoriel-park-assist

http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=53406&postdays=0&postorder=asc&start=30

 

PS: Tak jak na ocp mówią to nie chodzi o korzystanie z tego wątpliwego dobrodziejstwa, a o frajdę z posiadania i czasem włączenie takiej zabawki przy posiadaczach znacznie droższych aut :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS: Tak jak na ocp mówią to nie chodzi o korzystanie z tego wątpliwego dobrodziejstwa, a o frajdę z posiadania i czasem włączenie takiej zabawki przy posiadaczach znacznie droższych aut

 

Albo zaszpanowania przed jakąś du..czką. :P "patrz blondi, furka parkuje sama, a ja mam rącki na Twoich udkach..." :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Albo zaszpanowania przed jakąś du..czką. :P "patrz blondi, furka parkuje sama, a ja mam rącki na Twoich udkach..." :-D

 

True :P

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta. Do kolegów którzy juz zamontowali. Podzielcie sie wiedzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności