Skocz do zawartości
rbany

iphone 4 i zestaw glosnomowiacy VW

Rekomendowane odpowiedzi

witam

w moim pasacie B6 z 2005 r mam zestaw glosnomowiacy nokia 3C0 035 729 E typ Ht-1 zakupilem do niego uchwyt do Noki 3110c/3109c, 3C0 051 435 AP. Sparowalem go przez BT z iphonem 4 i teraz:

-wykonujac polaczenie wychodzace w iphonie wybieram opcje rozmowa przez UHW i wszystko dziala slysze rozmowce w radio , radio wycisza sie samo(rns300)

-natomiast rozmowy przychodzace sa sygnalizowane przez radio , niestety po odebraniu telefonu nic nie slychac przez radio- rozmawiac moge tylko telefonem

Da sie cos z tym zrobic????

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

tak odebrać słuchawką na kierownicy multi bo inaczej z telefonu można nawijać -fajne rozwiązanie odbierasz jak chcesz ;)spróbuj

wczoraj to rozkminiłem po zmianie tela na HTC;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje to winny jest telefon. Ja mam Nokie i przy przychodzącym połączeniu, w telefonie mogę wybrać czy chcę rozmawiać przez głośnomówiący, czy tradycyjnie przez słuchawkę telefonu. Dodam, że kiery multi nie posiadam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

multi kierownicy nie mam :-(

 

a telefonu to chyba wina nie jest bo probowalem samsungiem f480 i to samo

Edytowane przez rbany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie wiem, bynajmniej ja do odebrania rozmowy na głośniki multikiery nie potrzebuję, robię to standardowo zieloną słuchawką na telefonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze zle sparowalem?

 

jak to robiliscie??

 

---------- Post added at 21:30 ---------- Previous post was at 20:54 ----------

 

Piotr, a jakiej noki uzywasz??

 

---------- Post added at 21:40 ---------- Previous post was at 21:30 ----------

 

dzieki panowie za podpowiedzi

wszystko dziala wychodzace i przychodzace

:-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sobie z tym poradziłeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iPhone jest na tyle fajnym urządzeniem, że pozwala na wybranie w trakcie rozmowy przez co chcemy rozmawiać. Generalnie, jeżeli telefon dzwoni, a mamy sparowany jakiś zestaw głośnomówiący typu moduł BT w samochodzie, czy choćby zwykła słuchawka bezprzewodowa, to domyślnie rozmowę będziemy prowadzić przez to urządzenie, którym odebraliśmy połączenie. Czyli, jak odebrałem sliderem w telefonie, to gadam przez telefon. Jak odebrałem guzikiem na słuchawce BT, to gadam przez słuchawkę. Jak odebrałem przyciskiem na kierownicy, to gadam przez zestaw gośnomówiący. Ale w dowolnym momencie możemy w iPhonie przełączyć się na inne urządzenie. Ciekawe, tak mi teraz przyszło do gowy, czy telefon może być sparowany jednocześnie i ze słuchawką i z zestawem głośnomówiącym? W każdym razie problemem może być brak możliwości odebrania telefonu z poziomu zestawu premium, jak się na przykład nie ma multikiery, RNSa, czy jakiegoś innego ustrojstwa z namalowaną zielona słuchawką (co jest może się zdarzyć, gdy moduł był dokładany we własnym zakresie, bo jak był fabrycznie, to na pewno coś jest, jakaś wyskakująca klawiaturka np). Ale zawsze istnieje możliwość odebrania rozmowy w iPhonie i przekazanie dźwięku na zestaw głośnomówiący. Taka możliwość przerzucania to jest coś, czego bardzo mi brakuje w HD2. Bo czasem jadę z kimś, dzwoni do mnie żona i niekoniecznie muszę chcieć, żeby pasażer słyszał, jak mnie żona pieszczotliwie nazywa. ;-) Wtedy mogę myk, rozmowę przerzucić na telefon lub (gdyby była taka możliwość), na słuchawkę BT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak pisze kolega Bartek :

najpierw odebrac polaczenie -potem- wybrac glosnik -potem wybrac UHV

dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Phone jest na tyle fajnym urządzeniem, że pozwala na wybranie w trakcie rozmowy przez co chcemy rozmawiać.

Dokładnie o tym pisałem w poście #3

Jak nie chcę aby pasażerowie słyszeli z kim i o czym rozmawiam, odbieram rozmowę tradycyjnie i trzymam telefon przy uchu. W każdej chwili mogę wrócić do rozmowy na głośniki i odwrotnie. Czyli nie tylko iPhone to potrafi, ale zwykła Nokia N95 też ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale w iPhonie możesz przełączać w dowolnym momencie rozmowę, podczas jej trwania, między aparatem, a zestawem BT. Tego Nokia chyba nie potrafi, niestety mój HTC też nie. Coraz poważniej zastanawiam się nad powrotem do iPhona.

 

Rafał, nie musisz najpierw głośnika. Możesz od razu UHV. Opis na przycisku powinien sie wyświetlić Vwphone, czy coś w tym rodzaju. Mam na myśli te przyciski na ekranie rozmowy, którymi się przełączasz między urządzeniami.

Edytowane przez Majosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze tez mam ten uchwyt na tel w nowym samochodzie ale jeszcze nie mialem czasu sie nim zajac, no i musze kupic kieszen pod moj model nokia. A pytanie mam inne, jezeli dzwoni tel mozemy go odebrac i slychac w glosnikach z tego co zrozumialem, a jezeli by isniala (moze isnieje?) wkladka, uchwyt nie do Iphona, ale do Ipoda to czy mozna by przez to sluchac muzyki czy nierealne? Tak tylko pytam. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowsze moduły z Bluetoothem 2.0 mają zaimplementowaną technologię A2DP. Wtedy wskazujesz telefon jako źródło sygnału i możesz słuchać muzyki z telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Bartku, możesz trochę rozwinąć temat? Ja mam zestaw BT Premium, RNS'a 510 i nie wiem jak odpalić BT Audio. Podpowiedz proszę co zrobić? Słyszałem, że do wiązki od modułu telefonu do RNS'a należy doporwadzić 2 dodatkowe kabelki aby był efekt stereo, ale i bez nich powinien działać BT Audio, czy się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Prawdę mówiąc tylko raz spróbowałem odtworzyć muzykę z telefonu i właśnie grało w mono. Myślałem, że może to jest coś nie tak z ustawieniami albo z moim telefonem, ale nie drążyłem tematu, bo mi to nie potrzebne - całą muzykę i tak wrzucam na dysk do RNSa. Więc ta historia z dodatkowymi kabelkami może mieć sens.

Jeżeli chodzi o samo odtwarzanie muzyki z telefonu, to musisz mieć w aparacie ustawione przekazywanie dźwięku przez A2DP. Tak w ogóle to twój moduł w samochodzie musi to wspierać. Nie wiem, czy każdy wspiera, wiem, że 5N0, wersja D wspiera, bo taki mam. Kurcze dawno temu się bawiłem tym i trochę nie pamiętam... Coś mi się kojarzy, że w HD2 w Windows Mobile, w ustawieniach BT jest możliwość włączenia przekazywania dźwięków systemowych do zestawu głośnomówiącego i chyba tam była opcja też odtwarzania muzyki przez BT, jako osobny ptaszek do zafajkowania. Wtedy na RNSie, na górnej belce wyboru źródła (HDD, SD, AUX) pojawił się znaczek BT.

Niestety nie mogę tego teraz zrobić, żeby sprawdzić, bo wsadziłem do telefonu Androida, a że ten system nie jest dedykowany dla tego aparatu, więc wiele funkcjonalności mi nie działa. Dla mnie najważniejsze jest to, że telefon się łączy z modułem i mogę przez zestaw głośnomówiący rozmawiać i że mam obsługę z kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ak, ale w iPhonie możesz przełączać w dowolnym momencie rozmowę, podczas jej trwania, między aparatem, a zestawem BT. Tego Nokia chyba nie potrafi

Moja potrafi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, no to jeszcze lepiej. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

if you want to call thrue driving without any problem with your Iphon4 you need to change your telephone Unit . just change it and your Iphone you can use without any problem I made it last week in one passat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności