Skocz do zawartości
papluch

pomoc w montażu instalacji elpigaz do vr6

Rekomendowane odpowiedzi

tak się troszkę zakręciłem bo mam tak mi sie wydaje że kompletną instalacje Elpigaz stag do mojego vr6

 

komp sterujący i wtryski takie co na foto

20110925115940797.th.jpg20110925114210811.th.jpg

 

i nie wiem czy to jest dobry schemat jaki znalazłem http://www.elpigaz.com/files/podstrony/autogaz_produkty_b2b/PDF/schemat_pod_STELLAOBD.pdf str5

i teraz mnie zastanawia bo według schematu powinien w tej instalacji być jeszcze czujnik ciśnienia ale ja nic takiego co by wyglądało że to jest to nie mam i teraz moje dokładne pytanie czy bez tego instalacja może działać? jak nie to jaki czujnik kupić? i jeszcze jedno pytanie czy długość węzy od reduktora do wtrysków ma znaczenie? bo wiem że od wtrysków to dysz im krótszy tym lepszy ale wszystkie muszą być tej samej długości

 

z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez papluch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogę ci powoiedzieć jedno kup sobie nowy zestaw na normalnych wtryskach i normalnym komputerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z tym nie tak? I jak bym miał wolne ponad 2tys to bym sam się nie bawił tylko dal komuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czujnik ciśnienia musisz mieć , bo niby skąd sterownik ma to wiedzieć . Od reduktora do wtrysków długość nie ma znaczenia , natomiast od wtrysków do kolektora wszystki mają mieć tą samą długość.

 

Co do wtrysków to to jest najzwyklejszy valtek i chodzić na tym może różnie - pewnie już dawno rozkalibrowane. Wykrzesaj jeszcze deko kasy i kup chociaż RegFast.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No czujnik ciśnienia musisz mieć , bo niby skąd sterownik ma to wiedzieć . Od reduktora do wtrysków długość nie ma znaczenia , natomiast od wtrysków do kolektora wszystki mają mieć tą samą długość.

 

Co do wtrysków to to jest najzwyklejszy valtek i chodzić na tym może różnie - pewnie już dawno rozkalibrowane. Wykrzesaj jeszcze deko kasy i kup chociaż RegFast.

 

dzięki ale powiedz mi jaki ten czujnik kupić?

http://allegro.pl/listing.php/search?category=18846&string=czujnik+ci%C5%9Bnienia&params_top_cookie=635c8699ec6a48ca70780f0e041b45ce82fe39d8

bo troche tego jest na allegro a nie mam pojęcia co kupić

 

a te wtryski co poleciłeś to wszystkie są np 4 a niem takich po 3.. a na tych pewnie na razie trochę pojeżdżę bo na pewno będzie lepsza taka instalacja niż ta co mam swykłą na mikserze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik ciśnienia musisz mieć dedykowany do instalacji - nie mam pojęcia jaki , musisz poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% taki czujnik http://www.drypa.pl/produkt775_CZUJNIKI_-_Mapsensory_-__-__Mapsensor_AEB_025_Omvl_Zavoli_.html wtryski od razu do zmiany, uwierz mi że lepiej zainwestować od razu w sekwencję niż z nią walczyć,

I jak bym miał wolne ponad 2tys to bym sam się nie bawił tylko dal komuś
za tą kwotę to do 4-cylindrów się zakłada a do 6 co najmniej 3tyś.zł w górę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtryski mozna zawsze przecież wymienić bo ta instalacja co mam to mnie do szału doprowadza dlatego wydaje mi się ze ta bedzie leprza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wtryski mozna zawsze przecież wymienić

Można. A skoro uparłeś się na te co kupiłeś to chociaż je zregeneruj i zanieś do gazownika, żeby je wykalibrował. Na jakiś czas będzie spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak się troszkę zakręciłem bo mam tak mi sie wydaje że kompletną instalacje Elpigaz stag do mojego vr6 ...

A homologację to masz do tej instalacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A homologację to masz do tej instalacji?

 

tak mam ją z papierami jest wyciągnięta z rozbitego paska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale homologacja jest przypisana do konkretnego pojazdu, do tego musisz mieć fakturę wystawiona przez montażystę by móc wpisać gaz do dowodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wtryski mozna zawsze przecież wymienić bo ta instalacja co mam to mnie do szału doprowadza dlatego wydaje mi się ze ta bedzie leprza

Jeśli zmieniasz bo chcesz mieć spokój to zmianę na valteki i to w dodatku używki, można określić powiedzeniem: "zamienił siekerkę na kijek".

Uwierz chłopakom i zainwestuj w dobre wtryski, zanim zaczniesz tracić czas i zdrowie na te. Zresztą jak wolisz, ale wystarczy w google poszukać, żeby wybić sobie waldki z głowy:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On ma gaz wbity do dowodu raczej bo jakąś instalację już posiada.

 

To i tak nie ma znaczenia. Homologacja musi się zgadzać ze stanem faktycznym. Inaczej przy kolizji ubezpieczyciel może robić problemy z uwagi na to że auto miało nieważne badania techniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Inaczej przy kolizji ubezpieczyciel może robić problemy z uwagi na to że auto miało nieważne badania techniczne.

Co znaczy, że miało nieważne badania techniczne? Przecież o tym świadczy wpis w dowodzie. Na kilku stacjach robiłem przeglądy i diagnostę interesuje tylko dokument na butlę. Nigdy niczego innego z instalacji LPG mi nie sprawdzali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co znaczy, że miało nieważne badania techniczne? Przecież o tym świadczy wpis w dowodzie. Na kilku stacjach robiłem przeglądy i diagnostę interesuje tylko dokument na butlę. Nigdy niczego innego z instalacji LPG mi nie sprawdzali.

Dokładnie, Sławek o co Tobie chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, Sławek o co Tobie chodzi?

Ubezpieczyciel może wystąpić w przypadku szkody z OC z tz. regresem udowadniając że szkoda powstała na skutek świadomego zaniedbania. Czy wygrałby w Sądzie to już inna bajka, ale może ciśnienie podnieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale on chce zmienic instalacje do butli ktora pewnie zostanie i posiada na nia homologacje czyli waznosc badania tech jest taka sama na intalacji tej ktora posiada czy tej ktora sobie sam zmontuje . Nikt nie bedzie sprawdzal sterownika gazu . Diagnoste interesuje zlegalizowana butla i papier na to sprawdza szczelnosc gazu , a ubezpieczyciel nie żąda papierow na butle tylko dokumenty z waznym badaniem techninczym chociaz i z tym bywa roznie z przepisow wynika że jesli miales szkode jestes poszkodowanym to przeglad nie ma nic do tego ale nie odchodzmy od tematu bo zacznie sie offtop-a

 

a co do wtryskow to posluchaj kolegow i kup cos lepszego a zaznasz kilku spokojnych nocy powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale on chce zmienic instalacje do butli ktora pewnie zostanie i posiada na nia homologacje czyli waznosc badania tech jest taka sama na intalacji tej ktora posiada czy tej ktora sobie sam zmontuje . Nikt nie bedzie sprawdzal sterownika gazu . Diagnoste interesuje zlegalizowana butla i papier na to sprawdza szczelnosc gazu

 

Jednak nie. Homologacja dotyczy całej instalacji, a nie tylko butli. Zerknij do swojej to sam się przekonasz. To że diagnosta sprawdza tylko butlę wynika zapewne stąd że butla jako zbiornik ciśnieniowy podlega UDT.

 

Poza tym montażem instalacji mogą się zajmować tylko zakłady posiadające autoryzacje, a nie Pan Kazio z zaprzyjaźnionym warsztatem. Sama instalacja musi być zgodna z tym co na świadectwie homologacji.

 

Hipotetycznie, jeśli przyczyną wypadku będzie niesprawna instalacja np. zapali się podczas jazdy i dojdzie do kolizji to co zrobią rzeczoznawcy? Jaką podadzą przyczynę wypadku i do jakich papierów zajrzą?

 

Tyle w temacie, oczywiście mogę się mylić, ale nie chciałbym sam tego sprawdzać w praktyce.

Edytowane przez slawekm65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności