Skocz do zawartości
Baniadmx

Jakie radio do passata b6

Rekomendowane odpowiedzi

A jaki to model i po ile chodza bo zadnych konkretow nie napisales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod ten wątek.

 

Mam u w Passacie B6 '06 HL radio RCD300.

Ostatnio występuje w nim problem - nie czyta całej płyty CD. Czyta przykładowo 7 utworów później wyskakuje error.

Myślałem żeby zmienić radio, lecz nie stać mnie na oryginał RNS 510, myślałem dokładnie o RCD 510 zamiennik Delphi.

Jednak mam wątpliwości... w sieci wyczytałem, że auta poniżej 2008 roku mają stary moduł getaway i będzie rozładowywał się akumulator. To jest potwierdzone w 100% w każdym aucie poniżej 2008 roku?

 

Cena, którą chcę przeznaczyć to około 1000 zł, może polecicie mi coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślałem dokładnie o RCD 510 zamiennik Delphi.

Jednak mam wątpliwości... w sieci wyczytałem, że auta poniżej 2008 roku mają stary moduł getaway i będzie rozładowywał się akumulator. To jest potwierdzone w 100% w każdym aucie poniżej 2008 roku?

 

Rcd510 Delphi nie ma RDS-u. A z tym gateway to jest tak jak piszesz. Musi być minimum wersja L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rcd510 Delphi nie ma RDS-u. A z tym gateway to jest tak jak piszesz. Musi być minimum wersja L

 

nie wprowadzaj w błąd, nie musi być minimum L.... było pisane na ten temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba będę musiał zabrać się do tego i zobaczyć jaki mam moduł.

długo schodzi 'dogrzebanie' się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 to radio nie ma rds-u (producent Delphi) lub innego producenta z RDS ale cena idzie w górę

2 ??? :mlotkiem

3 chyba najlepsza opcja ( nie jestem pewien czy na rcd 300 będzie działać )

Edytowane przez truna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od wymagań radia. Jak to ma być stacja multimedialna to skupiłabym się na wielkości wyświetlacza i zastosowanego systemu - polecam androidy - łatwo się rozbudowuje o apki. Sprawdź GMS-a - może robią coś pod VAG, ale już nie pamiętam. Jak zapragniesz rozbudować car audio to dobrze jakby takie radio miało dodatkowe wyjścia RCA na wzmacniacz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzis zrobilem krotki filmik ,aby podzielic sie spostrzezeniami z urzytkowania mojego chinczyka .

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalkhttps://vimeo.com/179636078

Edytowane przez szugal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzis zrobilem krotki filmik ,aby podzielic sie spostrzezeniami z urzytkowania mojego chinczyka

 

Mam podobnego chińczyka i nie chce mi na nim działać automapa, igo śmiga super a AM niby działa, ale tnie ją jak cholera. Instalowałeś może u siebie AM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podobnego chińczyka i nie chce mi na nim działać automapa, igo śmiga super a AM niby działa, ale tnie ją jak cholera. Instalowałeś może u siebie AM?

 

Sprawdz w opis produktu. Automapa raczej nie pojdzie na rzadnym chinczyku ,bo one wspieraja podstawowe navi jak IGO ,Sygic .

Ja osobiscie nie zamienil bym IGO na Automape ale to tylko moja opinia.

Moj chinczyk wspiera tylko IGO i Sygic.

 

Pod spodem masz opis mojego da569cc02c5ea92d8e4a157e72942d43.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez szugal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje radio posiada Windows CE. Net 6.0 czyli środowisko w którym AM powinna czuć się dobrze, a jednak tak nie jest i nie bardzo wiem jaki jest tego powód, radio ma sporo ramu i jak pisałem igo śmiga a automapa tnie i się zawiesza choć czasem przejadę i 100km bez błędu. Ta sama AM na innym urządzeniu nawet o gorszych parametrach działa dobrze.

U Ciebie też powinna działać, oczywiście wersja pod androida, ściąg testową na 7 dni i sprawdź jak masz ochotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje radio posiada Windows CE. Net 6.0 czyli środowisko w którym AM powinna czuć się dobrze, a jednak tak nie jest i nie bardzo wiem jaki jest tego powód, radio ma sporo ramu i jak pisałem igo śmiga a automapa tnie i się zawiesza choć czasem przejadę i 100km bez błędu. Ta sama AM na innym urządzeniu nawet o gorszych parametrach działa dobrze.

U Ciebie też powinna działać, oczywiście wersja pod androida, ściąg testową na 7 dni i sprawdź jak masz ochotę.

 

Ja mieszkam w UK, tak wiec jako milosnik Automapy pewnie wiesz ze Automapa ma problemy z kodami pocztowymi w EU ,tj wczytuje tylko ich czesc a nie calosc.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiec jako milosnik Automapy pewnie wiesz ze Automapa ma problemy z kodami pocztowymi w EU

 

To prawda co piszesz, AM używam tylko Polsce zresztą od wielu lat ze względu na najlepszą bazę fotoradarów i misiaczków z suszarkami. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem tu w UK na Tom Tom ,Sygic ,IGO ,Here ,Automapa ponad 10 lat i powiem ci ze wedlug mnie nic nie przebije Tom toma.Pomimo ze jest najdrozszy to i tak wygrywa z reszta.

Teraz testuje darmowa Here od noki i powiem ci ze jestem zaskoczony jak swietnie sobie radzi tu na wyspach.

Pozdro

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko które radio polecacie

 

Witam,

to może ja się wypowiem, użytkowałem b6 teraz b7 i miałem różne radia - rcd300, rns500 i rns315, teraz w drugim aucie (alhambra) też mamy rns 315.

 

Polecam tylko i wyłącznie rns 315! Do tego do nawigacji - dowolny telefon z google maps.

 

Dlaczego google maps. Jakiekolwiek zestawy fabryczne jeśli chodzi o nawi wymiękają przy GM. Do rns 510 trzeba ściągać mapy, do rns 315 nie zakombinujesz bo mapy są zabezpieczone na SD, a SD czyli SECURE DIGITAL to technologia nie złamana do tej pory przez nikogo na świecie. A więc co rok trzeba płacić kasę a i tak w PL wiadomo co pół roku dochodzą nowe obwodnice i drogi. Google maps jest absolutnie najszybsze w aktualizacjach, kosztują one 0 zł a do tego google maps analizuje ruch drogowy i potrafi wykryć korek i zaproponować alternatywę, skróty itd. Uważam, że także automapa nie ma żadnego podjazdu do google maps (chociażby z uwagi na to że trzeba wgrywać mapy).

 

Wracając do Rns 315 - daje ono bardzo dobry dźwięk. Bije na łeb rns 510 bez wzmacniacza - na tych samych głośnikach różnica jest kolosalna na korzyść 315!!! Rns 510 potrzebuje np. dynaudio żeby pokazało co potrafi. Mało tego rns 315 ma wbudowany bluetooth. 510 nie ma tego i trzeba dodatkowo taki moduł dokupić... Oczywiście 315 jest całkowicie niezawodne, szybkie, nie wiesza się, ma dobry interface i w pełni integruje się z naszymi VW, w co mocno powątpiewam jeśli chodzi o różne chinole, cudowne androidy itd.

 

Ważna uwaga : 315 pokazuje co potrafi jak puścimy stream przez bluetooth dobrej jakości, na radiu szału nie ma. Ja używam iphone 6 i lecę muzyką z itunes (mam ten ich abonament że za 30 zł m-cznie słucham wszystkiego). Jakość naprawdę jest bardzo dobra, mówimy o seryjnych niby badziewnym głośnikach - szczęka opada jak to potrafi zagrać pod rns 315.

 

Podsumowując - ja polecam kombo rns 315 + iphone lub android z gm.

 

Natomiast jak masz kasę i chcesz mieć świetny sound, to wtedy tylko rns 510 + dynaudio z tymi podwójnymi głośnikami z przodu i wzmacniaczem 600W. Tam jest każdy kanał osobno wysterowany i ustawiony żeby grał super. Jakościowo dynaudio w b6 pobiło wszystko czego słuchałem wcześniej, nawet słabsze mp3 brzmiały jak we filharmonii, myślę że za podobny setup i efekt musiałbyś wywalić z 6 tyś w jakimś dobrym sklepie , a tu bez żadnej rzeźby masz naprawdę efekt z bardzo wysokiej półki. Do tego dajesz pokrętło głośności na max i nic nie zatrzeszczy bo to jest system gdzie każdy element jest razem zgrany.

 

Aktualnie dokładam dynaudio do rns315, niestety nie w passacie ale w alhambra. Sam jest ciekawy jaki będzie efekt, ale tam idzie wzmacniacz 300W więc do b6 podjazdu nie będzie to miało.

 

pozdrawiam - Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Podepnę się pod temacik :D Jestem na forum nowym użytkownikiem oraz puki co szczęśliwym posiadaczem passat B6 :) Planuje zmienić standardowe radio na radio 2DIN najlepiej na androidzie... Prześledziłem ten post i wynika z niego że polecacie RNS510 oraz RNS310.... Mi jakoś nie do końca się podobają te radyjka bo wychodzę z założenia że jeżeli wydaje się kwotę w tysiącach to fajnie by było jeżeli by to grało i było tez miłe dla oka :) Mi zależy głównie na jakości dzwięku oraz w miarę dobrym wyświetlaczu do oglądania filmów które umilą długie dystanse lecz nie mam pojęcia na co się zdecydować... Jak na razie mam tylko jeden typ ten własnie niżej...

 

Czy ktoś z Was spotkał się z tego typu sprzętem??

http://navipremium.eu/produkty/nawigacje-vw/nawigacja-vw-detail

 

w zasadzie jest tam wszystko co mi pasuje duza nawi, sloty sd, bluetooth, chowane usb i aux oraz wszystko inne co w tych czasach mają nawi z górnej półki :)

 

Do tego zestawu chciałbym dołączyć tube wraz z wzmacniaczem... Oraz chciałbym się zmieścić w przedziale 4 tysiecy max 5 tys :)

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś z Was spotkał się z tego typu sprzętem??

http://navipremium.eu/produkty/nawig...acja-vw-detail

 

Chińczyk to chińczyk, tu masz podobne za mniej niż połowa tej ceny http://www.erisin.com/erisin-es4405v-8-android-51-quad-core-car-gps-nav-dab-for-vw-golf-tiguan-jetta-seat_p710.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak czułem że to jakaś podróba bo nie mogłem znaleźć jakiś informacji na ten temat dlatego chciałem też zapytać tutaj...

 

W takim razie pozostaje szukać czegoś markowego... Jest jedna fajna stacja multimedialna Alpine INE-W987D ale 6 tysi to chyba lekka przesada ;/ 4, 5 tysiecy to bym chciał się zmieścić wraz z wzmacniaczem, tubą i w przyszłości ewentualnie zmienić głośniki boczne... może ktoś polecić coś tańszego?? będę wdzięczny :) Zostało mi 2 tygodnie do podjęcia decyzji a nie chciał bym wywalać pieniędzy bez sensu....

 

z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 4 ptysie najpewniej znajdziesz kompletne RNS510 z wiązką i zestawem Dynaudio :-)

Polecam taki zestaw :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności