Skocz do zawartości
Baniadmx

Jakie radio do passata b6

Rekomendowane odpowiedzi

przystawka do robienia loda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamiennik gra równie dobrze jak oryginalne radio to może być. Kamera nie musi być koniecznie. Navi tak. Av tak. Nie potrzebuje internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie duża część zamienników zagra lepiej niż RSN510, jakością dźwięku to radyjko nie powala, poszukaj używanej jednostki Zenec, Dynavin lub GMS którego wyżej polecałem, do każdego wrzucisz automapę czy Igo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiele jest informacji pod tym linkiem, żadnych zdjęć, więc nie doradzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to te same, nie jestem pewien ale oprogramowanie identyczne, znajomy kupił ale w wersji do mazdy 6, oprogramowanie to samo, can działa prawidłowo, nie wiem tylko czy komunikaty śle do zegarów, wygląda nie najgorzej, słabiej z awaryjnością, 2x serwis, aktualnie działa prawie rok nic się nie dzieje, początek tylko tragedia, 2x w serwisie i to w niecałe 3 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mam problem.zaplacilem za niby rns510 to z allegro ktore pokazywalem na forum ale aukcja dalej byla widoczna.w meilu otrzymalem wiadomosc ''Jeszcze nie potwierdzamy kupna. Czekamy na informacje o przekazaniu Twojej wpłaty.''

sprzedajacy nie otrzymal zadnej informacji o tym aby przedmiot zostal sprzedany o czym swiadczy aukcja widniejaca na allegro.po kontakcie telefonicznym sprzedajacy powiedzial ze nie dostal zadnej wplaty ani zadnej informacji o kupnie wiec aukcja widniala i przedmiot zostal sprzedany wczoraj jakiemus nowemu nabywcy.

 

dodam ze kupywalem metoda ''kup teraz bez rejstracji''

napisalem meila do allegro-czekam na odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no życzę żeby sprawa się rozwiązała pozytywnie dla Ciebie.

 

GMS ma obsługę CAN, współpracuje z multifunkcyjną kierą, z parktronikiem ale prawdę mówiąc nie pamiętam czy przekazuje info na wyświetlacz na zegarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co kupiłem to radio które pokazalem w #46 poście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleczy czy ZENEC ZE NC-2010 E>GO współpracuje z fisem i can bo nigdzie nie moge znaleść informacji.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu co wybrać, w mojej opinii najlepszym wyjściem jest rns 510.

 

Koszt RNS510 to ok. 2000 zł (kupujemy oczywiście na umowę kupna sprzedaży, sprzedający okazuje dowód i wpisujemy dane z dowodu na wypadek gdybyśmy kupili "gorące" radio i trzeba było się kiedyś tłumaczyć skąd to się u nas wzięło).

 

Jakość odsłuchu z rns510 jest lichy, wymiana głośników niewiele daje, mało tego dołożenie wzmacniacza też nie daje szału.

Trzeba nabyć komplet głośników dynaudio koszt ok 1000 zł, do tego wzmacniacz ok. 400 zł i wiązka ok. 400 zł. Do tego montaż ok. 400.

 

W totalu mamy więc do wydania ok. 4000 zł (RNS510 + dynaudio) i zyskujemy jedną z najlepszych nawigacji jakie można mieć (system navi z RNS510 taki własnie jest) oraz kryształowo czystą jakość dźwięku - po pierwsze mamy osobne głośniki niskie-średnie-wysokie z przodu a najważniejsze mamy osobno wysterowany każdy głośnik z wzmacniacza - nie żadne przód i tył itp. Efekt jest powalający po prostu odkrywasz wszystkie utwory na nowo :)

 

pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżizez...koledze słoń na ucho nadepnął:) dynaudio i krystalicznie czysty dźwięk:) rewelacja:)

Polecam 3 drożny system Rainbow SLC do tego wzmacniacz rainbow i dynaudio okazuje się że jest do bani, koszt bardzo podobny a zmienia całkowicie system audio, nawet przy RNS510

ZENEC z tego co pamiętam współpracuje z FIS'em

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dżizez...koledze słoń na ucho nadepnął:) dynaudio i krystalicznie czysty dźwięk:) rewelacja:)

Polecam 3 drożny system Rainbow SLC do tego wzmacniacz rainbow i dynaudio okazuje się że jest do bani, koszt bardzo podobny a zmienia całkowicie system audio, nawet przy RNS510

ZENEC z tego co pamiętam współpracuje z FIS'em

 

pozdrawiam

 

A może Tobie coś na ucho spadło po prostu bo pleciesz kocopoły totalne. Na forum dużo jest kolegów którzy założyli dynaudio znajdź mi proszę jednego niezadowolnego :) A może słuchałeś dynaudio z jakiegoś golfa jedynkie? Bo ja Cię zapewniam że jakość dźwięku z zestawu w b6 jest bardzo wysoka, kasuje np. bose z audi i wiele innych systemów które miałem okazje odsłuchać. Więc może posłuchaj trochę jak to gra i pogadaj z kimś kto to ma, zanim zaczniesz obrażać kogoś że mu słoń na ucho nadepnął bo mu się dźwięk z dynaudio podoba :)

 

Podkreślam bardzo trudno jest przeskoczyć poprzeczkę po zamontowaniu pełnego dynaudio z trójdrożnym przodem - polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ skasowałem sobie cały essej na temat tego co napisałeś i porównanie tych systemów a nie chce mi się pisać tego samego raz jeszcze, napiszę bardzo krótko, są i na forum osoby którym podoba się brzmienie fabrycznych głośników wysokotonowych z Passata B5 i nie wmówisz im że jest coś lepszego i to jest wynik tego że nie mieli okazji nigdy posłuchać innych systemów, Ty widzę także żyjesz w swoim malutkim świecie dynaudio nie zauważając innych wyśmienitych propozycji i tu jest problem , ale o gustach ciężko się rozmawia. Mam na codzień możliwości testów wielu nowych ciekawych propozycji czołowych producentów stąd moja opinia, są znacznie lepsze propozycje od dynaudio, szczególnie jeśli skupimy się na głośniku średnio-nisko tonowym to jest katastrofa, wzmacniacz to tak naprawdę końcówki mocy radia wsadzone w większe pudełko to samo zmieściliby w samej jednostce (jest tam sporo miejsca) ale to dobry sposób aby nakłonić do dodatkowych zbędnych zakupów naiwniaków którzy myślą że dostają za tę kasę wyśmienity wzmacniacz, zresztą szkoda pisać dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gufi

Witam wszystkich po raz pierwszy! Ja chciałbym zaproponować coś takiego:

http://allegro.pl/radio-vw-passat-b6-ans510-rns-sharp-hd-dvd-gps-hit-i2620756612.html

W mojej ocenie jest to obecnie najlepszy dostępny na rynku zamiennik RNS-a. Sam mam, używam i jestem bardzo zadowolony. Przed zakupem poświęciłem wiele czasu na zgłębienie tematu (fora niemieckie, amerykańskie i australijskie) i wszyscy są zgodni że to na dziś najlepszy model. W opisie aukcji którą podałem jest trochę nieścisłości, ale sam tam kupiłem i polecam zarówno sprzęt jak i sprzedawcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wzmacniacz to tak naprawdę końcówki mocy radia wsadzone w większe pudełko to samo zmieściliby w samej jednostce (jest tam sporo miejsca) ale to dobry sposób aby nakłonić do dodatkowych zbędnych zakupów naiwniaków którzy myślą że dostają za tę kasę wyśmienity wzmacniacz, zresztą szkoda pisać dalej

 

Jeżeli uważasz że wzmacniacz od dynaudio zmieściłby się do środka RNS510 to faktycznie nie mamy o czym gadać bo po pierwsze ani nie widziałeś tego na oczy ani nie miałeś w ręku żeby ocenić samą wagę tego wzmacniacza. Oczywiście masa czy wymiary wzmacniacza nie stanowią dowodu na jakość z tego zestawu (trzeba słuchać , a nie mierzyć wymiary) - która daje po prostu przepiękny dźwięk - nawet na lichych mp3 ale ty oczywiście wiesz lepiej :) Jakbyś poczytał fora zagraniczne, niemieckie, ang to wszyscy się zachwycają tym systemem podkreślając że gra bardzo czysto ale oczywiście ty (nie mając go u siebie) z pewnością wiesz to lepiej że dynaudio to chała :) Twoja ostatnia uwaga i chamskie wyzywanie od naiwniaków tych którzy mają te zestawy zamontowane nie wymaga nawet komentarza, także faktycznie nie ma o czym gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję jeszcze raz przeczytać ze zrozumieniem, ponadto widać kolego że nie masz bladego pojęcia o elektronice, więc nie będę próbował Tobie tego wyjaśniać. A największym problemem widzę że czytasz dużo na forach i powielasz na kolejnych:) ale to inna bajka.

 

Ale wracając do tematu właściwego, kolego Gufi nie widziałem jednostki do VW na żywo, ale miałem trochę problemów z jednostką V&S przeznaczoną do innego auta była mocno wadliwa, jak dobrze pamiętam 4x w serwisie w ciągu 3 miesięcy. Rozumie że nie masz problemów ze swoją? Fajny bajer z wyświetlaniem otwarcia drzwi :) Choć menu trochę biednie wykonane jak widzę na zdjęciach.

Polecam natomiast także Dynavin, podobna cena, współpraca z CAN, bardzo dobrze wykonane jednostki.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, Dynavin to też chinszczyzna........... ale wg. ich strony (i polskiego przedstawiciela http://dynavin-nawigacje.pl/ to w porównywalnej cenie to jakaś niższa półka... (D95) ale jednocześnie reklamują wyższą (D99), no i cena odpowiednio wyższa, i możliwość wyboru systemu między WIN, a Androidem, i Bluetooth Parrota... czy ktoś miał styczność z tym niby lepszym (D99)?

 

a miał ktoś styczność z czymś takim:

http://allegro.pl/nvox-nawigacja-dedykowana-vw-golf-vi-passat-b6-gps-i2640597311.html

Edytowane przez Rysieeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności