Skocz do zawartości
toto_20

Obrotomierz zaniża wskazania 1.6 AHL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu mam wrażenie iż obrotomierz zaniża wskazania; na biegu jałowym prędkość obrotowa silnika wynosi jakieś 650 obr/min, natomiast przy prędkości 100km/h pokazuje 2800 obr/min.

Przy wyłączonym silniku wskazówka obrotomierza jest poniżej zera. Mam takie wrażenie jakby o te 200obr oszukiwał, nie grzebalem nic przy liczniku i nie bardzo wiem co może być powodem przekłamywania. Prośba do posiadaczy 1.6 ahl o podanie prędkości obrotowej silnika na biegu jałowym oraz przy prędkości 100km/h.

Na vagu żadnych błędów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie AHL w Passacie a 1.6 ADP w Audi A4 znajomej, tam przy 100 km/h jest 3000 obrotów, na jałowym coś koło 850 obrotów, skrzynie nawet jeżeli miały inne oznaczenia niemal na 100% miały identyczne przełożenia ale nawet jak były by inne, to i tak nie ma to znaczenia ponieważ i tak masz za niskie obroty na jałowym. Być może ktoś zdejmował wskazówkę obrotomierza w jakimś celu i nie złożył tego w odpowiedni sposób i teraz zaniża. Na VAG-u błędów nie wypluje jeżeli ktoś grzebał w liczniku i przestawił wskazówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było cos takiego. Odeslane do elektronika i zrobil za 50 zl.

Nie wiem nawet co to bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na biegu jałowym około 900 obr., przy 100km/h równe 3000 obr. na zgaszonym silniku wskazówka ma być na 0. Spróbuj kolego ustawić wskazówkę na 0 i zobaczysz czy jest dobrze. szkoda nawet 50 zł. dla elektronika za to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię; zastanawia mnie tylko skąd takie jajca z tą wskazówką :D

Passka mam od 2 lat i przez ten czas licznik nie był ruszany, a wcześniej wskazówka była na zerze. Może jakiś czujnik nawala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności