Skocz do zawartości
Charakterek

Air Show - ktoś jedzie w sobotę?

Rekomendowane odpowiedzi

Może byśmy się spiknęli jakoś tak przed imprezą i poszli większą brygadą? Poproszę o wypowiedzi tylko osoby, które jadą na imprezę. Dla dojazdowiczów - mogę załatwić parking strzeżony za 5 zł za postój w czasie imprezy (inni biorą po 30 zł). Tylko że trzeba troszkę z buta od parkingu, ale autem niewiele dalej się pojedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Charakterek, gdzie mniej więcej ten parking?

Ja będę jechał w niedzielę od strony Puław.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się zastanawiam czy nie jechać na sobotę,daj jakie namiary albo w google map wklej gdzie ten parking.W jakich godzinach najlepiej dojechać na miejsce co by za dużo w korku nie stać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę na air show. Możesz coś więcej na temat tego parkingu? Chętnie skorzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musięli byście podjechać do mnie i ze mną się tam udać :) Parking Andrzeja (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi :) ul. Zbrowskiego 97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem właśnie na ,,moim" lotnisku z synami i przed 12.00 poleciały do Was do Radomia 2 CAS-y, jeden Hercules, trzy Bryzy , 6 naszych MiG-29 i sześć Suk-22. Dwa ostatnie typy samolotów w formacji grot-polatały chwile nad Mińskiem i zwarte, gotowe-śmignęły na południe.

Miłych wrażeń(ja mam to na codzień) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem właśnie na ,,moim" lotnisku z synami i przed 12.00 poleciały do Was do Radomia 2 CAS-y, jeden Hercules, trzy Bryzy , 6 naszych MiG-29 i sześć Suk-22. Dwa ostatnie typy samolotów w formacji grot-polatały chwile nad Mińskiem i zwarte, gotowe-śmignęły na południe.

Miłych wrażeń(ja mam to na codzień) ;)

Właśnie jestem spowrotem w domu po Air show. Było ok. Mam nadzieje, że pozostałym klubowiczom którzy również byli spektakl lotniczy się podobał. Według mnie troszkę ubogo wyglądał program w dziedzinie większych myśliwców odrzutowych których ewolucje dają chyba najwięcej emocji (huk, prędkość). Marzę o takich samolotach jak: F-15, czy znów Su-27. Ogólnie było fajnie. Może trochę za gorąco..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może trochę za gorąco..
Trochę??Generalnie ok ale faktycznie troche ubogo.Byłem 2 lata temu i chyba więcej maszyn było na statycznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie narzekajcie. Fajno było. Francuzi i Włosi zmiażdżyli konkretnie (jak zawsze). No i ten Polak (nazwiska nie pomnę) robiący cuda wianki w powietrzu łącznie z driftem - to było coś. Dla tych, którzy tam nie byli - małe smaczki. Mam sporo filmów - więc zdjęć niewiele. Z zespołów zaprezentowały się:

 

PZL-130 ORLIK

TS-11 Biało-Czerwone Iskry

MB-339 Frecce TriColori

Alpha Jet Patrouille de France

F-5 II Patrouille Suisse

PC-9 Wings of Storm

 

I fotki:

 

To ten pan od powietrznych cudów i driftów...

 

dam01.jpg

 

I pozostali:

 

dam03.jpg

 

dam02.jpg

 

Maszyna, która budzi szacun nawet jak tylko spokojnie leci:

 

dam04.jpg

 

I pozostałe pokazy:

 

dam08.jpg

 

Prezent Francuzów dla Polaków:

 

dam05.jpg

 

I zaczęły się esy floresy na niebie:

 

dam06.jpg

 

Niebo nad Radomiem było niebiesko biało czerwone:

 

dam07.jpg

 

By chwilę potem rozbłysnąć flarami:

 

dam09.jpg

 

dam10o.jpg

 

By potem zrobić się zielono - biało czerwonym:

 

dam11.jpg

 

dam12.jpg

 

A ogólnie to było koło 150 maszyn w powietrzu a walka kołowa pomiędzy Mig-29 a F-16 mogła się podobać każdemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholernie efektowne malowanie tego czeskiego eFa-16...a co do Suk-22: jeden silnik, ale na dopałach większy chuk, niż dwie ,,dziewiątki" na podwójnych. Ziemia się trzęsła, jak startowały te skoobańce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem wczoraj w Radomiu i po przejechaniu 600km oraz spędzeniu 21 godzin poza domem mogę stwierdzić, że warto było.

 

Z solówek najlepszy był "Szalony Grek" czyli pokaz greckiego F-16. Już podczas kołowania na start wzdłuż bramek radośnie podnosił obie ręce pozdrawiając publiczność;cieszył się jak dziecko. Miałem to szczęście,że praktycznie visa vi mnie zatrzymał maszynę na hamulcach i dał pięknie w palnik kilka razy, silnik pracował na wysokich obrotach kilkanaście metrów ode mnie.

 

Z pokazów zespołowych: najlepsi byli moim zdaniem Chorwaci, potem Iskry (mimo kiepskiego sprzętu) oraz Włosi i Francuzi.

 

Impreza ze wszech miar bardzo udana, szkoda tylko że ceny żywności, piwka i innych typowo europejskie (Tyskie 0.5l puszka 8zł, szaszłyk 20zł, kiełbaska z grilla 13zł, paczka papierosów 40zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Impreza ze wszech miar bardzo udana, szkoda tylko że ceny żywności, piwka i innych typowo europejskie (Tyskie 0.5l puszka 8zł, szaszłyk 20zł, kiełbaska z grilla 13zł, paczka papierosów 40zł).

Zgadzam się.

Co do papierosów, zdaje się że był zakaz palenia na terenie pokazów, a sprzedaż papierosów szła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie palę ale znajomy cierpiał widząc takie ceny, widziałem jedno stanowisko z papierosami, niedaleko ogródka Tyskie.

 

Co do cen: na terenie lotniska gość sprzedawał wędkarskie stołeczki, 40zł sztuka. Stołek bardzo by mi się przydał, od 7.30. do 19.30 ciągle na nogach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cholernie efektowne malowanie tego czeskiego eFa-16...a co do Suk-22: jeden silnik, ale na dopałach większy chuk, niż dwie ,,dziewiątki" na podwójnych. Ziemia się trzęsła, jak startowały te skoobańce.

 

Tomasz a ja mam to na co dzień:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomasz a ja mam to na co dzień

...czyli pracujesz przy Su..współczuję....no ja na codzień przy MiGach-29,

 

Pozdrawiam kolegę po fachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli pracujesz przy Su..współczuję

 

może nie konkretnie przy Su ale w 21 BLT;)

a dlaczego współczujesz?

Suczki przynajmniej nie zostawiają za sobą zasłony dymnej:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dlaczego współczujesz?

Nasze ,,dziewiątki" są cichsze pomimo dwóch silników od Waszych ,,Suk" - współczuję huku, ot, co.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności