Skocz do zawartości
yunivers

Własna działalność gospodarcza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Mam do was małe pytanko ponieważ ktoś z was miał bądź ma do czynienia z tym i będzie znał odpowiedz na moje pytanie a więc...

Mam 21 lat,obecnie pracuję ale chce zacząć robić coś na własną rękę i chce zacząć przygodę z handlem samochodami ponieważ wiem jak przygotować auto do handlu itp.

Podpowiedzcie mi co muszę zrobić czy mam jakieś szanse na jakieś dotacje czy zniżki na kredyt na zakup sprzętu itp.itd.

Od czego muszę zacząć?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgłoś się do urzędu pracy po dofinansowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej wątpię aby coś dali ale spróbować można :D

a jakieś inne podpowiedzi? jak zacząć itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe tak sie składa ze to wszystko wiem czym jest działalność i jak ją prowadzić bo skończyłem szkołę średnią w tym kierunku tylko zależy mi na inf działalności w kierunku handlu samochodami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe tak sie składa ze to wszystko wiem czym jest działalność i jak ją prowadzić bo skończyłem szkołę średnią w tym kierunku tylko zależy mi na inf działalności w kierunku handlu samochodami :D
skoro masz szkołę w kierunku handlu to co za problem

idziesz do gminy/starosty po kwit o zarejestrowaniu firmy potem po regon, do zusu, skarbówki i jak to wszystko masz to załatwiasz sobie sprawy reklamowe typu pieczątki, ulotki, banery, ramki z nazwą twojego auto-hausu i szukasz klientów na auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź Kamil napisz o co ci biega i papierki czy o sprawy techniczne?? Co masz na myśli pisząc

 

Podpowiedzcie mi co muszę zrobić czy mam jakieś szanse na jakieś dotacje czy zniżki na kredyt na zakup sprzętu itp.itd.

 

Jaki sprzęt masz na myśli?

 

Powiedz czy chcesz kupować-picować graty i pchać je jako super auta? Kupować rozbitki robić i sprzedawać? Otworzyć komis brać auta od ludzi picować je i sprzedawać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dotacje są , najłatwiej zgarnąć na terenach wiejskich , i wielu ludzi się przemeldowuje w tym celu.musisz mieć solidny biznes plan , to podstawa.

handel samochodami to ciężki kawałek chleba, bynajmniej w początkowej fazie.

 

na starcie masz preferencje w płaceniu ZUS'u

 

chcesz sam jeździć po auta czy jak to widzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nie pracować na etat przed założeniem własnej firmy, wtedy przez pierwsze 2 lata masz preferencyjny zus (ok. 390 zł zamiast 890).

Do takiego typu działalności chyba musisz być płatnikiem VAT i prowadzić książkę przychodow/rozchodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

preferencyjny zus masz jak nie prowadzisz działalności przez ostatni rok.

 

pracować możesz wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
preferencyjny zus masz jak nie prowadzisz działalności przez ostatni rok.

 

pracować możesz wcześniej

 

Masz rację, tzn. można pracować wcześniej, natomiast od zakończenia ew. wcześniejszej działalności musi minąć co najmniej 5 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm , a nie rok?

 

sam zwątpiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki sprzęt masz na myśli?

 

Powiedz czy chcesz kupować-picować graty i pchać je jako super auta? Kupować rozbitki robić i sprzedawać? Otworzyć komis brać auta od ludzi picować je i sprzedawać?

sprzęt czyli karcher,odkurzacz piorący,kompresor no i wiadomo środki czyszczące i pielęgnujące...

a co do aut to sprowadzać z za granicy picować i sprzedawać tu lub kupić taniej w Polsce i sprzedać drożej.

Zastanawiam się jeszcze renowacją felg ale tym zajmuje się narazie na lewo jeśli szło by wszystko ok to być może zaczął bym działalność z wiązaną z tym ale to jeszcze czas pokaże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yunivers, chyba najłatwiej by było Ci dostać dotacje na działalność zajmującą się przygotowywaniem aut do sprzedaży, czyli taka firma 'Auto-Błysk' - polerowanie, pranie tapicerek, renowacja felg itd.

Trudno będzie im wytłumaczyć, że Ty sprowadzisz auto, odpicujesz i sprzedasz. Prędzej firma taka jak pisałem, a Ty byś i tak sobie auta sprowadzał. Tak by było łatwiej moim zdaniem.

Co do dotacji z PUP - w tym roku nie wiem czy dostaniesz coś od nich. Ograniczyli środki, jest znacznie trudniej dostać dotację. W moim kochanym PUP już wisi kartka od kwietnia, że wniosków na dotację nie przyjmują do odwołania, czyli pewnie do przyszłego roku.

Dotacje z Unii - tam często można dostać do 40 tys. Z tym, że musi być lepszy biznesplan i trzeba przeważnie przez pół roku jeździć na szkolenia itp. a dotacji możesz nie dostać.

 

Masz jakieś doświadczenie (potwierdzone papierkiem) w tym temacie?

Bo bez doświadczenia będzie trudno... i tak zresztą będzie trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doświadczenie mam tylko bez papierka :(

bo szkołę kończyłem w innym kierunku co do tego to myślę ze w 5tyś.zł się zmieszczę bo potrzebuje tylko karchera,odkurzacza piorącego i kompresora,polerkę już mam a reszta rzeczy typu klucze itp. to już są drobne kwoty tylko chodzi o sprawy prawne bo aby sprzedać auto muszę mieć umowę na siebie to musiał bym auto zarejestrować a jeśli mam auto-handel to tylko przepisuje umowę na siebie i jest ok tak robi mój znajomy tylko ze interes stoi na jego kolegę i wszystkie umowy są na niego i w razie kontroli on ma lipe wtedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
yunivers, chyba najłatwiej by było Ci dostać dotacje na działalność zajmującą się przygotowywaniem aut do sprzedaży, czyli taka firma 'Auto-Błysk' - polerowanie, pranie tapicerek, renowacja felg itd.

 

tzw. Auto Detailing, niedawno w tv było cos na ten temat, podobno mało jest tego typu zakładów, ale za to popyt na takie usługi stale idzie w góre, ogólnie tego typu biznes w PL się dopiero rozwija a już "eksperci" wróżą mu duzą popularność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
idziesz do gminy/starosty po kwit o zarejestrowaniu firmy potem po regon, do zusu, skarbówki i jak to wszystko masz to załatwiasz sobie sprawy reklamowe typu pieczątki, ulotki, banery, ramki z nazwą twojego auto-hausu i szukasz klientów na auta

 

oj kolego wprowadzasz w błąd i to bardzo duży !! od 1 lipca tego roku w Polsce działa Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej, za pośrednictwem tego systemu można samemu założyć działalność gospodarczą, lub za pośrednictwem urzędu gminy. W dodatku nie trzeba chodzić po żadnych urzędach typu ZUS, GUS, US itp. system sam rozsyła do tych urzędów dane i uzyskuje takie dane jak NIP czy REGON.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oj kolego wprowadzasz w błąd i to bardzo duży !! od 1 lipca tego roku w Polsce działa Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej, za pośrednictwem tego systemu można samemu założyć działalność gospodarczą, lub za pośrednictwem urzędu gminy. W dodatku nie trzeba chodzić po żadnych urzędach typu ZUS, GUS, US itp. system sam rozsyła do tych urzędów dane i uzyskuje takie dane jak NIP czy REGON.
sorry aż tak na bieżąco to nie jestem opisałem to tak bo w maju kolega właśnie tak założył taką firmę tzn handel i sprawdzanie aut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil podwieś się pod jakiś komis przez nich umowy a jak się rozkręci to myśl o swojej działalności tak to wskoczysz w koszty na początku i zakończysz z komornikiem na karku. Podstawowe pytanie - MASZ MIEJSCE???

 

Co do karchera do mycia/prania to koszt żaden narazie możesz korzystać z moich ale pytanie wyżej???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Ja planuję otworzyć coś u siebie (wieś, 3000 mieszkańców) związanego z mechaniką, elektroniką. Konkurencji brak, więc teoretycznie byłby ruch ( do tej pory spoooro rzeczy z okolicy robię ludziom) ;-) Czy jest tu ktoś kto by mi mógł naświetlić z grubsza co i jak? Jutro lecę do firmy zajmującej się dotacjami z UE. Interesuje mnie jak to jest z pomieszczeniem, czy mogę to zrobić np. w swoim garażu?

Edytowane przez polonez15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności