Skocz do zawartości
Sierko2

Czy da się przerobić lampy z anglika na europę?

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jak w temacie. Posiadam Passata b5 3BG po przeróbce z angola i zastanawiam się czy jest możliwa przeróbka lamp na europę, czy muszę kupować nowe lampy? Jeżeli jest możliwość przeróbki to może ktoś napisać dokładnie jak to zrobić a jeszcze lepiej zamieścić jakieś foto.

 

Dzięki i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są firmy które się tym trudnią , poszukaj na necie

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy warto robić starą lampę... jak za 190zł można kupić rozsądny zamiennik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czy sam dam radę przerobić taką lampę. Po prostu chcę zaoszczędzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o to czy sam dam radę przerobić taką lampę. Po prostu chcę zaoszczędzić.
kup używki z wersji europejskiej szybciej taniej i jest legalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie wystarczy przestawić dźwigienki w lampach? ;)

Lewy reflektor

Dźwignia w dół - ruch lewostronny

Dźwignia w górę - ruch prawostronny

Prawy reflektor

Dźwignia w dół - ruch prawostronny

Dźwignia w górę - ruch lewostronny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się samemu przerobić tylko jest trochę zabawy trzeba rozkleić lampy i wymontować soczewki potem odwrócić w nich przesłony. Zdjęcia powinieneś znaleźć na forum angliki jak nie będzie to popytaj na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy nie wystarczy przestawić dźwigienki w lampach?

Lewy reflektor

Dźwignia w dół - ruch lewostronny

Dźwignia w górę - ruch prawostronny

Prawy reflektor

Dźwignia w dół - ruch prawostronny

Dźwignia w górę - ruch lewostronny

Nie. Bo tymi dźwigienkami zmieniasz jedynie światła asymetryczne na symetryczne. Czyli świecą później jak z USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie...

 

Da się samemu przerobić tylko jest trochę zabawy trzeba rozkleić lampy i wymontować soczewki potem odwrócić w nich przesłony. Zdjęcia powinieneś znaleźć na forum angliki jak nie będzie to popytaj na tym forum.

 

Kolego no nie wiem... nie zaglądałem do soczewki w passku ale raczej przysłona jest delikatnie wypukła w jedną stronę, po odwróceniu będzie wypukła w drugą... przynajmniej tak miałem w badziwiastych zamiennikach z DJ AUTO...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam passata po przekładce i w ten sposób mam przerobione i da sie je przerobic więc wiem o czym mówie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcin1979 niestety nie mogę znaleźć zdjęć jak przerobić lampy z anglika. Możesz mi pomóc?

Edytowane przez Sierko2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz linka ale sa to lampy od A6 w sumie podobne do B5fl. Mi przerobili podgrzewając klosz jednak ciężko on schodzi bo jest mocny klej i trzeba uważać żeby za mocno nie podgrzać bo plastik "popłynie" potem wystarczy wyjąć soczewkę i roznitować przesłonę i obrócić w drugą stronę co masz pokazane w linku http://angliki.info/f10/lampy-i-ich-przerobienie-lub-wymiana-1549-6.html Ja wcześniej miałem zamiar kupić uszkodzone lampy europejskie i po prostu przełożyć całe soczewki ale skoro zrobili i jest ok to dałem sobie spokój na przeglądzie wszystko wyszło dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki marcin1979 :)

Troszkę pracy jest i proste też do końca nie jest. Boje się żebym niczego nie schrzanił, nie pomylił i nie popsuł. Może jakoś dam radę ;)

 

---------- Post added at 15:10 ---------- Previous post was at 15:05 ----------

 

jeszcze jedno pytanko. Taką operację muszę wykonać na obu lampach czy tylko na prawej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taką operację muszę wykonać na obu lampach czy tylko na prawej?

Na obu. Obie mają świecić w odpowiednim kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczy przełożyć przesłony na odwrót?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zupełnie, bo homologacji na to nie będzie... Zainwestuj w europejskie bo na drutowaniu, piłowaniu itp. daleko nie zajedziesz jak spotkasz kumatego stróża prawa... i wtedy wypłacisz więcej niż za lampy + do tego nowe lampy eur. + przegląd... Sam przekalkuluj.

Edytowane przez vietrzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym się kierować przy zakupie lamp? Muszę odkręcić te co mam i spisać jakiś nr czy wystarczy po roczniku i typie auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czym się kierować przy zakupie lamp? Muszę odkręcić te co mam i spisać jakiś nr czy wystarczy po roczniku i typie auta?

Wystarczy po typie auta... Jeśli chodzi o numery, to szukaj do wersji europejskiej, tj. 3B0941015AN (lewa) i 3B0941016AN (prawa). Mogą też być inne 3 ostatnie cyferki, ale pamiętaj o literkach AN (wersja europejska).

Literki AP to anglik, AQ to amerykaniec, AR to rynek skandynawski (też świeci odpowiedni, ale ETKA podaje, że żarówka od świateł drogowych to H9).

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :)

Edytowane przez Sierko2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu masz linka ale sa to lampy od A6 w sumie podobne do B5fl. Mi przerobili podgrzewając klosz jednak ciężko on schodzi bo jest mocny klej i trzeba uważać żeby za mocno nie podgrzać bo plastik "popłynie" potem wystarczy wyjąć soczewkę i roznitować przesłonę i obrócić w drugą stronę co masz pokazane w linku http://angliki.info/f10/lampy-i-ich-...na-1549-6.html Ja wcześniej miałem zamiar kupić uszkodzone lampy europejskie i po prostu przełożyć całe soczewki ale skoro zrobili i jest ok to dałem sobie spokój na przeglądzie wszystko wyszło dobrze

 

 

marcin1979 z tego linka co mi podesłałeś to wynika, że przesłony w lampach są dobrze chyba, że źle to rozumiem. Poniżej są zdjęcia przesłon w lampach (prawa i lewa), czy tak jest dobrze czy to ma być na odwrót? Pomóżcie!

 

dsc00048dp.th.jpg dsc00051xp.th.jpg

 

ImageShack.us

ImageShack.us

 

Ja w końcu mają być ustawione te przesłony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności