Skocz do zawartości
Pjotrm

Pomoc w zakupie wiatrówki

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko

 

W naszym zacnym gronie mamy specjalistów w każdej dziedzinie, dlatego zwracam się z prośba o pomoc w zakupie wiatrówki ;)

Jest tego sprzętu na rynku od groma i zapewne nie brakuje bubli. Szukam sprzętu do 200zł i proszę o propozycje wiatrówek najlepszych w relacji cena/jakość :kumple

Co sądzicie o tej propozycji http://allegro.pl/super-wiatrowka-b3-tg-truglo-gratisy-1800szt-srut-i1751342301.html

Czekam na Wasze opinie.

 

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką i ogólnie jestem zadowolony wrony już nie za tą cenę naprawdę warto :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr nie kupuj łamanej w pół do załadunku zawiasy siadają i wiatrówka strzela gdzie che i jak chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś trochę się tym interesowałem bo byłem "na kupnie" :) Do 200zł ciężko będzie kupić karabinek dobrej jakości. Polecam Ci markę HATSAN sprzęt znany i lubiany, dobrze poszukać jakiegoś używanego i za 200-250zł może coś znajdziesz. Satysfakcja z używania na pewno będzie większa i trwać będzie dłużej niż przy nówkach za 100-200zł.

PS: lunety po 50-100zł też nie są warte zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek to zależy do czego chcesz ją używać ;)

Ja mam taką:

http://allegro.pl/pistolet-wiatrowka-designed-germany4-5-5-5-gratisy-i1751342023.html

ogólnie tandeta, ale po małych poprawkach i kalibracji nadaje się do pilnowania ryb w moim oczku wodnym :) (koty)

Ale jak by co to na koty mogę polecić coś 100 % pewnego - ja mam już spokój :D

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr nie kupuj łamanej w pół do załadunku zawiasy siadają i wiatrówka strzela gdzie che i jak chce

 

Przecież ta nie jest łamana w pół tylko ma naciąg dolny. Czytamy ze zrozumieniem Rafałku :D

 

Mam identyczną wiatrówkę z bardzo podobna lunetą. Jak na pierwszy "karabinek" nadaje się idealnie, bo jak coś zepsujesz to przynajmniej strata będzie mała. Ja bym brał. Cena dobra, dodatkowo w ch*j śrutu gratis :)

 

Przy naciąganiu rób to delikatnie, bez energicznych ruchów, bo łatwo zerwać sprężynę przy spuście (albo po prostu u mnie była już "zmęczona")

 

Wiatrówką nawet w miarę celna, wiadomo, z takim sprzętem snajperem nie zostaniesz, ale z 40 metrów można walić do butelek jeżeli dobrze skalibrujesz lunetę, bo na TG nie ma już takiej frajdy ;)

 

Moja wiatrówka dzielnie mi służyła, dopóki nie wziął jej do ręki mój kuzyn i nie wyszczerbił szyny do montażu lunety :( więc na to też radzę uważać

 

a jak już znudzi Ci się strzelanie z tej to zbieraj na TO Do tego wymienić sprężynę na mocniejszą i.... :D

Edytowane przez zdun_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to mam. Po pierwszym dniu żałowałem zakupu. Zabrzmi to jak slogan, ale lepiej dołożyć i kupić coś sensownego.

Wady tego modelu to:

- ciężko włożyć na miejsce śrut - ale idzie się nauczyć,

- jest dosyć, wróć, jest bardzo ciężka i po godzinie strzelania ręce opadają,

- spust chodzi nieprecyzyjnie i bardzo ciężko,

- dość mocno kopie, dzięki czemu wszystko się odkręca - luneta, śruby łączące z łożem, więc trzeba często ją kalibrować, i sprawdzać śruby.

 

Po 2-3 tyś. pękła sprężyna podtrzymująca blokadę... sprężyny? no, efekt taki, jak by się trzymało cały czas spust, nie blokowało naciągniętej sprężyny. Udało mi się dorobić i działa nadal. Przy okazji stuningowałem samą sprężynę - da się ją rękami rozciągnąć :rotfl:

 

Zalety - jest tania i strzela, polecam raczej lekki śrut, ten czeski jest bardzo dobry, wchodził w deski najgłębiej :D

Przebija dno puszki od piwa (jak się trafi) butelkę PET ale z wodą, bo w pustą słabo, butelkę po piwie też udało mi się rozwalić, ale nie po pierwszym trafieniu. Do stworzonek żywych nie wolno strzelać ;) a do kotków i piesków to mowy nie ma!

Bawiłem się jakąś podobną: http://allegro.pl/wiatrowka-norconia-germany-premium-4-5-mm-z-luneta-i1762063649.html i było o niebo lepiej - lekka, miękko chodziła, efekty na puszkach podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po 2-3 tyś. pękła sprężyna podtrzymująca blokadę... sprężyny? no, efekt taki, jak by się trzymało cały czas spust, nie blokowało naciągniętej sprężyny.

Mam to samo. I wiatrówka leży w piwnicy.

Co do celności: udało mi się jakoś taką dostać, że była mega celna. Aż sam się dziwiłem, że wiatrówka za 100-130 zł może mieć taką celność.

 

Nie polecam takich wiatrówek z 'bazaru' (są też oczywiście na Allegro) za 100-150 zł.

Tak jak pisali poprzednicy: albo kup używkę lepszą za 200-250 zł bo takiej za stówkę szkoda kupować, no chyba że chcesz strzelić co 3 dzień po 4 śruty to na trochę Ci starczy. Ja jak strzelałem godzinami to długo mi nie posłużyła.

Teraz bym szukał czegoś lepszego w granicach 200-300 zł co mi dłużej by posłużyło.

Edytowane przez Michal-LKR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam Hatsana 80 , solidny sprzęt z potężnym kopem

Jak koledzy wspominali za 2 stówki używkę znajdziesz .

Jeżeli chcesz używać sprzętu więcej niż 1 raz , nie kupuj chińczyka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek ja kupiłem taką

 

http://www.bestgun.pl/wiatrowka-bajkal-mp-512m-45-mm-kolba-polimerowa-p-97.html

 

Używaną na allegro za 170 zł z dwoma opakowaniami śrutu, dokupiłem celownik przeziernikowy i sprzęt nie do zajechania. Głównie służy do obrony czereśni/wiśni w sadzie przed atakami z powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jak by co to na koty mogę polecić coś 100 % pewnego - ja mam już spokój

Coś więcej na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś więcej na ten temat?

Piotr, przepraszam, że w Twoim wątku ...

 

Oprócz nadzoru oczka wodnego, przeprowadzałem ostatnio po małej przebudowie renowację trawnika - po nawiezieniu ziemi i zasianiu trawy, nie mogłem się "ich" pozbyć, wszędzie place rozkopane i nasr...e, żadne środki kupowane w marketach itp, kompletnie zero efektu. Pies ma swój kojec na działce, nie wypuszczam go, bo duży jest i robi troszkę bałaganu, a nie o to chodzi, więc kupiłem to:

http://allegro.pl/elektryzator-atva-1-pastuch-super-cena-i1732505238.html

Drut do wiązania zbrojenia mi został, dokupiłem tylko bambusowe paliki (grosze), rozwinąłem i przez pierwsze dwa dni słyszałem parę razy koci pisk :)

Teraz na moją działeczkę żaden kot nie wchodzi, a wręcz omija mój płot idąc po drugiej stronie drogi :D.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo nosiłem się z zamiarem kupna niedrogiej a "dobrej" wiatrówki i czytając fora z tym związane to sorry ale za 200 zł nic mądrego się nie kupi - chinki owszem. Zdecydowałem się w końcu na Slavię 634 klasycznie łamaną i jestem z niej bardzo zadowolony i optyka na niej nie siada tak jak w Hatsanach z mocnym kopem.

Proponuję zapoznać się z wiadomościami na tym forum : http://bron.iweb.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam miejsca na wiatrówkę, więc kupiłem sobie pistolecik:

http://www.bron.pl/shopbron/product/WIATROWKI-I-OSPRZET/Wiatrowki-pistolety/Wiatrowka-Pistolet-H-K-P30/1710

Pistolecik super. Zadowolony jestem w każdym calu.

W każdym razie gdy szukałem informacji co kupić, to trochę poczytałem for w tej tematyce i wszędzie zgodnie przestrzegano przed nówkami z allegro czy bazaru do 200zł. W skrajnych przypadkach chinka potrafi palca uciąć...

 

Piotr, przepraszam, że w Twoim wątku ...

 

Oprócz nadzoru oczka wodnego, przeprowadzałem ostatnio po małej przebudowie renowację trawnika - po nawiezieniu ziemi i zasianiu trawy, nie mogłem się "ich" pozbyć, wszędzie place rozkopane i nasr...e, żadne środki kupowane w marketach itp, kompletnie zero efektu. Pies ma swój kojec na działce, nie wypuszczam go, bo duży jest i robi troszkę bałaganu, a nie o to chodzi, więc kupiłem to:

http://allegro.pl/elektryzator-atva-1-pastuch-super-cena-i1732505238.html

Drut do wiązania zbrojenia mi został, dokupiłem tylko bambusowe paliki (grosze), rozwinąłem i przez pierwsze dwa dni słyszałem parę razy koci pisk :)

Teraz na moją działeczkę żaden kot nie wchodzi, a wręcz omija mój płot idąc po drugiej stronie drogi :D.

Pozdrawiam

 

Niezły pomysł-ja już do szału zostałem doprowadzony-mieszkam w typowej brytyjskiej zabudowie, na typowym osiedlu domków szeregowych. Dookoła każdy ma przynajmniej po jednym kocie, a jedna "pasjonatka" domek dalej od mojego ma ok 10 kotów...Jak lubiłem kiedys koty tak teraz nie nawidzę, bo pchlarze urządziły sobie pod moim oknem kuwetę i nic nie pomagało. Do tego co raz w ogórdku za domem je widzę i nie raz zostawia mine niespodziankę...

I nic nie zrobisz bo tu "pupile" mają większe prawa jak ludzie...

Pod oknem widzę, że problem rozwiązałem, mam nadzieje ostatecznie, ale Twój sposób wydaje się być idealny do ogródka za domem:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Wielkie dzięki za odzew :padam:

Nie ukrywam, że nadal nie wiem czy kupić coś do 2 stówek, czy zbierać na lepszy karabinek. Mam obawy, że kupie coś lepszego i znając siebie znudzę sie szybko i bedzie leżało w piwnicy dopóki Miłosz nie przyjedzie :haha

Piotrek to zależy do czego chcesz ją używać

Dla zabicia czasu postrzelać z młodym do tarczy czy puszek i przy okazji pofqrwiać Talara :D

Proponuję zapoznać się z wiadomościami na tym forum : http://bron.iweb.pl/

Dzięki za linka

 

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie

Wielkie dzięki za odzew :padam:

Nie ukrywam, że nadal nie wiem czy kupić coś do 2 stówek, czy zbierać na lepszy karabinek. Mam obawy, że kupie coś lepszego i znając siebie znudzę sie szybko i bedzie leżało w piwnicy dopóki Miłosz nie przyjedzie :haha

 

Dla zabicia czasu postrzelać z młodym do tarczy czy puszek i przy okazji pofqrwiać Talara :D

 

Dzięki za linka

 

Pozdrawiam

Piotr

Ja też mojego żadko używam, ale jak już używam to frajda w każdym calu. Gdy pierwszy raz wpadłem na pomysł zakupu pistoletu to też szukałem czegoś tańszego, ale w miarę zdobywania informacji zwiększałem budżet, utwierdzając się w przekonaniu, że lepiej raz, a dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotruś,

wiatrówką nie znudzi Ci się szybko o ile będziesz wymyślał nowe zabawy - pomijam oczywiście strzelanie do zwierząt :!:

 

Może wydać to się dziwne, ale mi po trzeźwemu nie wychodziło strzelanie, nawet z tej taniej wiatrówki, aleeeeee jak się rozpaliło grilla, otworzyło piwko, ustawiło cele no to .... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pomijam oczywiście strzelanie do zwierzą

Nie mam zamiaru strzelać do zwierząt, no chyba że do bydlaka Talara :haha

 

A co powiecie towarzysze broni o tej propozycji ??http://allegro.pl/wiatrowka-hatsan-80-stg-klasycznie-lamana-kal-4-5-i1745497059.html

Edytowane przez Pjotrm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Ja jakiś czas temu chyba ze 2 lata albo lepiej temu kupilem Lidera 5,5mm z dolnym naciagiem i powiem Ci że z 50 metrow ściągniesz Talara z balkonu.Nie narzekam...Spytaj Kynia bo też strzelał...Pozdro:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności