Skocz do zawartości
romeo9999

Wymiana rozrządu 2.0 TFSI (BWA)

Rekomendowane odpowiedzi

moje pytanie jest nastepujące jakiej firmy zastosowac pompę wody czy tez starą oddac do aso i wząsc po regeneracji bo nie mają nowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa wody to hepu jest dobrą firmą ruvieli też daje dobrej jakości części

P.S.

co to za aso jak nie mają tej pompy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aso moją bierze i dają rgenerowaną

a czy na paskach rozrzadu jest data produkcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek ja zawsze montuje pompy SKF i nigdy nie było problemów, to bardzo wysoka półka. Nawet nie wiem jaki producent jest lepszy od SKFa. Do Twojego to pompa powinna być taka VKPC 81205 cena ok 200zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wymieniałem SKF rolki INA. Pompa nówka 140pln, napisz do Wesa ,mnie rozrząd kosztował coś niewiele ponad 500pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki temat zamkniety

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje kotleta , w ksiazce pisza ze pierwsze wymiana rozrzadu przy 180 tys , ja mam przejechane nie cale 120tys i slychac rano jak odpalam ze jakies lozysko od rozrzadu mi swiszczy a pozniej zanika mial ktos juz taki przypadek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,ja miałem. Na zimnym świszczało , jak się rozgrzał to cisza.

Diagnoza ASO : chałas z okolicy rozrządu ,popsikali czymś na pasek rozrządu i robiło sie cicho.

Wymiana w ASO części bez pompy wody ok.650PLN + robota 400PLN - 2 lata gwarancji

Przebieg 54000km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odgrzeje kotleta , w ksiazce pisza ze pierwsze wymiana rozrzadu przy 180 tys , ja mam przejechane nie cale 120tys i slychac rano jak odpalam ze jakies lozysko od rozrzadu mi swiszczy a pozniej zanika mial ktos juz taki przypadek ?

 

W polskich warunkach i np. przy jeździe miejskiej zdecydowanie warto zrobić wymianę rozrządu już przy 120.000 km. Jak kupiłem swojego to miał około 106.000 km i praktycznie od razu wymieniłem rozrząd nie czekając nawet do 120.000 km.

 

Natomiast chyba wiem o jakie świszczenie Ci chodzi. Też tak miałem jak odpalałem samochód na zimnym silniku to miałem takie "siii, siii, siii". :-D Jak silnik się rozgrzał to prawie tego nie było słychać.

Okazało się, że pasek wielorowkowy był do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie pasek pk4 do wymiany, a rozrządu z pompą wody płaciłem 515pln na oto częściach kupowałem od forumowicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasek wielorowkowy jest ok ale tak zrobie jak piszecie wymiana rozrzadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pasek wielorowkowy jest ok ale tak zrobie jak piszecie wymiana rozrzadu

 

Ok. to znaczy że wymieniany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa ,łożyska SKF lub FAG polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem orgynał bez pompy za 150 złrolka napinająca z canady a rolki na łozyskach japonskich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pasek wielorowkowy jest ok ale tak zrobie jak piszecie wymiana rozrzadu

 

Na oko nie poznasz czy jest ok. Przy okazji rozrządu wymień go w cholerę. To nie jest duży koszt. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podobno według książki serwisowej to rozrząd wymienia się co 180k lub co 5 lat.

 

Ja mam malutki przebieg (62000), ale samochód jest 2006, a chcę zrobić rozrząd przede wszystkim z innego powodu.

 

Czy jednym z elementów jest coś takiego "wariator napinacza paska rozrządu". Mianowicie, ostatnio mi powiedzieli, że prawdopodobnie u mnie ten element jest zapsuty (co się zdarza w 2,0tfsi) i dlatego silnik pracuje głośno, klekocze jak diesel, również może być to przyczyną lekkiej utraty mocy (chodzi o timing wałków rozrządu) Jednym słowem, czy jak powiem w serwisie "zrobić rozrząd" to wymiana tego elementu jest także robiona z automatu ?

 

Co dokładnie wchodzi w skład rozrządu. Co się wymienia podczas "robienia" rozrządu w TFSI? z góry dzięki za krótkie szkolenie:)

Edytowane przez Sadziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odp

 

pasek zebaty 148 z rolki x 2 odwracające, pompa wody i rolka napinająca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wbije sie tutaj zeby nie dublowac tematow :)

 

Mam pytanie odnosnie rozrzadu. a wiec zamowilem tzw. zestaw rozrzadu + pompa wody:

 

http://www.iparts.pl/czesc/rozrzad-zestaw-paska-skf-vkma01222,0-50-vkma01222-716321.html

http://www.iparts.pl/czesc/pompa-wody-skf-vkpc81205,0-50-vkpc81205-191331.html

 

dalem za calosc 417zl, jednak jest mozliwosc kupienia zestawu rozrzadu razem z pompa wody i tutaj nie rozumiem ceny towaru:

 

http://www.iparts.pl/czesc/zestaw-paska-rozrzadu-pompa-wody-skf-vkmc01222,vw,passat-3c2-2005-03-2010-11,2-0-fsi-200km,121-5398-19395-100453-0-50-vkmc01222.html

 

Jego cena to 587zl ! Zdecydowanie wiecej niz gdyby kupowac osobno. Wiec czy aby na pewno kupilem wszystkie niezbedne czesci czy moze jednak tamten drozszy zestaw zawiera jakies dodatkowe potrzebne rzeczy, ktorych brakuje w moim zestawie?

 

Dziekuje za odpowiedz. Sorry za linki jesli nie mozna wklejac oraz za brak pl znakow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba różnią się jednak, inne oznaczenia pomp wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie zbliża się kolejna wymiana rozrządu i mam pytanie. Mam nalatane 250kkm czy powinienem wymienić już wariator i łańcuszek wałków rozrządu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności