Skocz do zawartości
czajek19

czy mam prawo się domagać zwrotu kasy ?

Rekomendowane odpowiedzi

jakieś 2 miechy temu wymieniałem w Lublinie pompe wody + pare przewodów , wczoraj wróciłem z nad morza i już u siebie w mieście gdy przyciszyłem radio, zauwazyłem dziwne szwiergotanie pod maska.. dzisiaj byłem u mechanika i stwierdził , że najprawdopodobniej jest pompa wody..

Już od samego początku po naprawie u mechaników nie byłem zadowolony bo niepodokrecali srob itp.

 

Chciałem zapytać jak w temacie. Czy mogę domagać się zwrotu kasy od gościa który mi to wymnial ? czy jest jakas gwarancja na pompe ? 2 miesiace to chyba coś za szybko padła.. a wydałem z tego co pamietam ok 500 -600 zł za pompe + wymiane... to jednak nie są groszowe sprawy .. :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kopiłeś nową pompę to masz 2 lata gwarancji.

Jedź do mechanika na reklamację musi Ci to naprawić jako wykonawca i usługi

 

Pytanie czy od niego kupiłeś pompę czy ze sklepu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oraz czy masz rachunek za naprawę/wymianę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam rachunki wszystkie. Ja mu dałem samochód do naprawy, on mi wszystkie czesci kupował i wymieniał. Wystawił potem mi fakture , a ja zapłaciłem kase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystawił potem mi fakture , a ja zapłaciłem kase

no to masz podstawę, nie powinien w tym przypadku stawiać oporów.

Mnie się to nie udało, został mi tylko inny sposób :(

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nie wiem co robić , bo do Lublina mam obecnie 120 km , niby mam tam mieszkanie, ale no tutaj mam obowiązki.., a od reki ne wiem czy mi to zrobią i nie wiem czy lepiej jutro z rana wsiasc w auto i jechac do niego i mu powiedziec co i jak, czy lepiej pierw zadzwonić dzisiaj np , tylko co mu powiedzieć ? robił mi pan pompe wody 2 miechy temu , która mi siadła i chce to reklamować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko co mu powiedzieć ? robił mi pan pompe wody 2 miechy temu , która mi siadła i chce to reklamować ?

Od tego bym zaczął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
robił mi pan pompe wody 2 miechy temu , która mi siadła i chce to reklamować ?

dokładnie i zaznacz, że masz kwity.

Umów się konkretnie na termin, żeby Cię w bambucho nie zrobił.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jeszcze jedno pytanie wsumie ostatnie i będę wszystko już wiedział. Na pompę wody "mariorally" napisał , że mam 2 lata gwarancji . Czy faktycznie tak jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam 2 lata gwarancji .

Na pewno masz więcej niż dwa miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie pompa tylko któryś napinacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie , bo dzisiaj z mechaniorem zdjeliśmy pasek, i sprawdzalismy tzn no kręciliśmy rolkami, jedna coś chodziła dziwnie wykręciliśmy ją włożylismy dobrą bo miał na zapasie, ale odgłosy nie ucichły. Dzwięk jest taki jak by coś gdzieś ocierało takie chropotanie.. Ja to się na tym aż tak nie znam , ale on mi mówi , że na 80 -90 % pompa wody napierdziela... jutro mam jechać jeszcze do niego rano będzie sprawdzał czy to napewno ona żebym miał 100 % pewność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa rostrzygnieta. Wymienili mi na nową w starej poszly lozyska , uznali gwarancje, gwarancja na pompe wody jest na rok. temat do zamkniecia :) dzięki panowie za rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gwarancja na pompe wody jest na rok
gwarancja jest rok, ale możesz skorzystać z rękojmi (czy jak to się zwie ;) ) która daje ci 2 lata na zgłoszenie wad towaru.

Najważniejsze, że poszło bez kosztów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500-600 zł to ta pompa była pozłacana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
500-600 zł to ta pompa była pozłacana?

 

 

Ten mechanik to jakiś niezły bum musiał być:debil, ja bym mu odrazu dał w m... za oszukiwanie i wyzysk ludzi

 

Pompa to maks 200-220 zł ale z górnej półki!, a taki bum daje pseudo marże i życzy sobie za usługę

 

Ja zawsze przed wymianą jakąś itp, ustalam cenę z góry i albo się na nią godzę albo nie,

trzeba walczyć o swoje, i wiadomo najlepiej mieć sprawdzony serwis. Pomocny, dobry i uczciwy mechanik to dziś złoto, ale bywają też wyjątki te dobre i niestety gorsze :taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, teraz to ciężko o dobrego mechanika chyba że masz wtyki i masz jakąś władzę (z doświadczenia wiem, że gdyby nie ojciec to byłbym w d***e jeśli chodzi o mechanika). Nawet ASO robi w ciula za niezłą kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do aso... rok temu w sierpniu gdy mialem 5 dni do konca gwarancji na rozrzad (DWA LATA), poszla pompa wody, wymienili bez gadania plus nowy termostat, do tego umyli auto i wrocilem do domu - koszt zero złotych. Można? Można..warto jednak robić w aso...po dwóch latach żaden mechanik nie przyjmie auta.. (ASO to VW Mroczkowski w Poznaniu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności