Skocz do zawartości
kat825

Umowa kupna-sprzedaży auta z Anonsów a zwrot auta?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie jesteś profesjonalnym sprzedawcą (komisem, dealerem) to nie musisz się znać i nie ponosisz odpowiedzialności.
Tyle że nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania ;)

 

 

Jest jeszcze coś takiego jak wady ukryte (czy jakoś tak się to zwało) ale skoro mówisz że informowałeś go o tym to

ale na wszelki wypadek świadek na to że poinformowałeś kupującego o klimie sie przyda ;P
I myślę że nawet jak koleś pójdzie do sądu to szybko przestanie fikać.

Powodzonka życzę :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świadka raczej nie będzie, chyba że ojciec jako współwłaściciel?

wada może była ukryta ale ja mówiłem że klima jest nie sprawna, a ja nie jestem mechanikiem więc nie jestem w stanie powiedzieć co i jak, a że kompresor walnięty był to ja się na tym nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ojciec to nie świadek ? Było was dwóch przy sprzedaży no nie ? Kupujacy był z kimś kto słyszał wszystkie rozmowy o klimie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie było,

ja byłem w pracy, ojciec podjechał do mnie podpisałem pustą umowę w 2szt, wziął dowód i pojechał do klienta, tam wypisali umowę, kasa i BY BY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ci pocałować w d..... ale przez papierek :) powodzenia pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taką nadzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wada może była ukryta ale ja mówiłem że klima jest nie sprawna,

 

nie było,

ja byłem w pracy, ojciec podjechał do mnie podpisałem pustą umowę

 

To jak to jest byłeś i mówiłeś czy cię nie było - :hmm

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jak to jest byłeś i mówiłeś czy cię nie było -

 

Przy podpisaniu nie było, ale mógł wcześniej rozmawiać z kupującym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak było, mnie przy podpisywaniu umowy nie było. Rozmawiałem z gostkiem przez telefon o aucie i w tedy mu powiedziałem o klimie. Ojciec powiedział mi że przy podpisywaniu umowy była gostka żona i córka, i też było mówione o klimatyzacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem auto i bierze olej ( 1 litr na 1000km),

górna granica normy

uszczelniłem głowicę i załozylem nowe pierscionki

błąd, założyłeś takie jakie dawała fabryka zapewne

narazie podchodzę do drugiego etapu naprawy

jedyne słuszne wyjście

pewnie bedę go robił aż do stanu w jakim powinien być

bardzo dobry pomysł

lub druga opcja kupić drugi silnik

najgorszy twój pomysł.

 

kargulo masz silnik AZM i one mają wade fabryczną (ja mam ALT silniejszego brata i trochę o tym poczytałem przed zakupem bo takiego chciałem).

Jedyne co możesz zrobić to zmiana pierścieni uszczelniających ale nie na fabryczne. One są źle dobrane parametrami w silnikach 2.0 (niezależnie od mocy) i się zapiekają.

Wiem, że Jarek z ul. Bulwarowej w Łodzi (znajdziesz go w polecam w naszym regionalnym) wkłada w tych silnikach pierścienie z innego silnika i jest cacy (zużycie oleju spada do norm dla innych aut czyli nie dolewasz w zasadzie między wymianami.

Najgorsze to kupić drugi silnik. One tak mają i niewiele sobie poprawisz. Mój ALT przy 180kkm zużywa 0,4-0,6l na 1000 zależy jak go cisnę.

 

Dlatego napisałem Ci jak wyżej. Wada silnika jest wadą fabryczną i niestety tutaj sprzedający nie popełnił żadnego zatajenia bo nie wynika to ze zużycia silnika.

 

P.S. Władzo wiem, że to off-topic ale chciałem pomoc koledze.

 

kargulo, jak chciałbyś coś więcej wiedzieć dawaj na PW lub najlepiej na kom. 500-612-369

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strus251

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak dotąd cisza. Od środy przestał dzwonić, w piątek minęło 10 dni. Chyba gostek dał sobie na luuuuz, albo w końcu przeczytał umowę:) Jak coś się zmieni dam znać, mam nadzieje że nie będę musiał:) POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nooo dokładnie 2 tysiaki poszło. Dzisiaj zaprowadziłem do mechaniora niech coś działa

 

offf top od tematu ale za 600 kupił byś 2 silnik w idealnym stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich przejdę od razu do rzeczy dnia 16.02.2014 r sprzedałem swojego passata a dnia 22.02.2014 r. sprzedający dzwoni do mnie żeby mnie poinformować że oddaje mi auto i żąda zwrotu pieniędzy i kosztu które poniósł z powodu. że 3 dni po kupnie auta jechał do Krakowa ok 800 kilometrów i w połowie drogi zatrzymał się na przerwę. Po przerwie nie mógł odpalić auta ale się udało i pojechał dalej. Następnego dnia postawił auto do serwisu w celu sprawdzenia usterki co się okazało (tak twierdzi) że uszkodzone są pompo wtryski i nadają się tylko do wymiany koszt to 3000 zł ale starych nie mogą włożyć. To podjął decyzje żeby założyć używane za koszt 1500 zł i tak zrobił Teraz żąda pieniędzy za naprawę i auto. I jak się z tym nie zgodzę to idzie do sądu

Bardzo proszę poradę co w tej sprawie zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony ma rację, bo może dokonać zwrotu zakupionego towaru bez podawania przyczyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stosunku konsument - przedsiębiorca. A inaczej może pocałować 4 litery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że sprzedawałem auto jaka osoba prywatna a kupiony był na firmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten co chce oddać kupił na firmę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na firmę budowlaną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś profesjonalnym sprzedawcą to nie musisz znać się na autach i nie ponosisz odpowiedzialności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności