Skocz do zawartości
Bonzo-cbr

Wymiana zderzaka z Ubezpiecznia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja żona miała stłuczke. Gość oczywiście z BMW nie wychamował bo gadał przez telefon. W naszym autku uszkodzony jest tylni zderzak i pare innych rzeczy

Mam pytanie odnośnie pokrycia kosztów naprawy z OCP (PZU) sprawcy

Oddałem auto do naprawy w ASO Tychy. Serwisant stwierdził, że w autach starszych niż 3 lata, ubezpieczyciel nie pokrywa kosztów nowego oryginalnego zderzaka tylko stosuje zamiennik. Twierdzi tez że zamiennik jest ciężko spasować i ogólenie nie ma takiego dobrego zamiennika, który leży na aucie jak oryginał i jest tak samo wutrzymały. Zasugerował coś że kupią używke i pomalują. Generalnie zaczął motać. Z tego co wiem Ubezpieczyciel ma obowiazek zapłacić za przywrócenie auta do stanu z przed stłuczki. Zderzak chce miec oryginalny taki jaki był wcześniej! Bardzo się tym wszystkim zirytowałem. Podpowiedźcie proszę jak załatwić temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego i domagaj się nowego oryginalnego zderzaka bo taki Ci się należy. Na początku roku miałem podobna sytuację również oddałem auto na bezgotówkowe i nawet nie było żadnej gadki ze auto jest starsze niż 3 lata czy coś, dostałem nowy zderzak, belkę, listwy i dokładkę zderzaka. Auto musi zostać doprowadzone do takiego stanu w jakim było przed zdarzeniem. Jak Cie będa straszyć że będziesz musiał dopłacać w przypadku jeśli ubezpieczyciel nie wypłaci im całego odszkodowania to powiedz żeby najpierw przygotowali Ci kosztorys naprawy i wysłali go do akceptacji do TU albo że sam wyślesz i dopilnujesz tego tematu żeby to zaakceptowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego i domagaj się nowego oryginalnego zderzaka bo taki Ci się należy
jeśli w ogólnych warunkach ubezpieczenia miła napisane że mogą być stosowane zamienniki to będzie na zamiennikach robione a jeśli zaznaczył na polisie że tylko oryginalne części to ma być naprawione na oryginalnych ,dlatego warto czytać bardzo uważnie to co się bierze podczas ubezpieczania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest pokrywane z oc sprawcy. Warunków jego polisy nie znam. Dzięki za szybką odpowiedź. Będę sie domagał oryginalnych części. Zastanawiam się czy nie lepiej było oddac do dobrego mechanika, blacharzą bo szkoda nie wielka, a zachodu w cholere. Działam dzięki i pozdrawiam

 

---------- Post added at 12:24 ---------- Previous post was at 12:04 ----------

 

Rok temu jakaś kobita przytarła mi przedni zderzak i reflektor. Jakoś te samo Aso nie miało przeciwskazań do wymiany przedniego oryginalnego zderzaka i reszty części. Wydaje mi się, że serwisy mają super kontakt z firmami ubezpieczeniowymi. Wkurzający jest też fakt ze wymianie podlega tylko jedna lampa. Od razu widac że coś było robione. Jak chciałem sprzedać wóz to musiałem się natłumaczyć że auto nie wypadkowe. Naszczęśce nie znalazł się taki co chciał kupić za taką kase i auto zostało w rodzinie.

Wracając do sprawy dzwoniłem i serwis pitoli, że napewno im kosztorysu ubezpieczyciel nie przyjmie i przedłuży to pobyt auta w serwisie. Wydaje mi sie że to ich straszenie i tyle. Ja dalej podtrzymuje że wymiana tylko na oryginalnych częściach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku szkody naprawianej z OC sprawcy warunki ubezpieczenia danego ubezpieczyciela nie mają kompletnie znaczenia i stosuje się przepisy z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (numerka ustawy nie mam teraz pod ręką, ale chyba dziennik ustaw nr 124). Zgodnie z tą ustawą ubezpieczyciel ma obowiązek doprowadzić samochód do stanu z przed zdarzenia (w skrócie mówiąc). Tak więc, jeżeli w kosztorysie ubezpieczyciel założy zamienniki, a Ty wcześniej miałeś części oryginalne, to masz prawo domagać się od ubezpieczyciela nowych części oryginalnych, nieważny w tym wypadku jest wiek auta, mają być takie same i już.

Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU) mają zastosowanie tylko w przypadku dobrowolnego ubezpieczenia dodatkowego (jak AC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy. Szybko i na temat. Dam znaka ja sie sprawa potoczyła. Miłego dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może w kosztorysie dla PZU policzą oryginał a wstawią zamiennik o czym cię uprzedzają....

ciekawe to ASio :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jutro rano podeślą mi kosztorys a potem jeszcze kosztorys zatwierdzony przez PZU. Zderzak idzie sprawdzić to nie problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis ma odpowiedż że PZU zgadza się tylko na zamienniki. Zastanawiam się teraz co dalej. Poprosze zeby mi wysłali ten kosztorys i chyba nie pozostaje nic innego jak pójsc samemu do PZU. Jeśli macie jakieś pisma jakaś podpowiedź byłbym wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej to ASO bo widac że to debile zadzwoń do PZU i zamów ich rzeczoznawce potem idź do niezależnego rzeczoznawcy bo ten z PZU na bank policzy zamienniki potem kosztorys wyślij do PZU i zobaczysz co odpiszą i pamiętaj nie mają prawa wciskać Ci zamienników !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień ASO, lub weź pieniążki, na które wycenia Ci naprawę PZU i sam wymień sobie zderzak na używkę w kolorze-jeszcze na tym zarobisz przy okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pzu mozesz nie zarobic biorac gotowke, a mozesz nawet doplacic do interesu jak nie znasz sie na kwotach naprawy.

 

ja w zyciu auta u nich nie ubezpiecze. kiedys tez mnie babka puknela (oc w pzu) i policzyli zamienniki i lakier 67% taniej. ale olalem sprawe z braku czasu. mialem o nich dobre zdanie bo wszyscy mowili "ubezpiecz auto w pzu bo oni wyplacaja dobra kase bez problemu" GOWNO PRAWDA (przynajmniej z oc dla poszkodowanego). moj mechanik nawet powiedzial ze "oni tak licza"

teraz trzymam sie od nich z daleka i ciagle zastanawiam sie dlaczego ludzie placa gruba kase za oc w pzu, mogac zaoszczedzic kilka stowek nie tracac nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja koleżanka pracuje w PZU w samochodówce i kiedyś ktoś jej wjechał w tył auta, porobiła wszystko na zamiennikach twierdząc że nie może mieć oryginałów także zobaczcie sami jak PZU szkoli swoich pracowników po za tym niedawno kumplowi uszkodzono auto więc chciał się od niej dowiedzieć jak załatwić sprawe zastępczego a ona że nie przysługuje mu :) więc sam wypożyczył przedstawił FV i PZU ładnie wypłaciło i ona dalej uparcie twierdzi że z OC nie można mieć części oryginalnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem szkodę z OC sprawcy z PZU. Do wymiany miałem tylko zderzak z tyłu bo akurat pękł. Wycena na 2500 pln - kupiłem na szrocie zderzak za 300, za 200 pięknie został pomalowany, założyłem i 2 tysia zostało w kieszeni.

Mogłem zrobić też oddając do ASO czy innego zakładu i też zrobią na oryginałach ale widzę że na Warszawie bardziej kumaci są rzeczoznawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej PZU odsyła do Serwisu a serwis do pzu. Podobno pare miesięcy temu weszła ustawa że przy autach powyżej 3 lat nie maja obowiązku wymiany części na oryginalne. Na razie czekam na jutrzejszy telefon od Serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno pare miesięcy temu weszła ustawa że przy autach powyżej 3 lat nie maja obowiązku wymiany części na oryginalne.

 

tak ale tu chodzi o to że po pierwsze dotyczy to AC a po drugie to serwis może Ci zaproponować ale nie może narzucić, kolego bierz niezależnego rzeczoznawce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do ktorego aso dales auto? w Tychach?

 

Przejedz sie do Katowic do aso i zobacz co oni powiedza, czy zrobia ci na ori czy tez beda kombinowac,

 

a jak nie to jedz do zakladu jakiegos gdzie robia bezgotowkowe, ugadaj sie z wlascicielem to ci jeszcze wymieni np amorki czy cos, a do pzu napisze taki rachuneczek ze i tak mu sie oplaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autom oddałem w poniedziałek do Magro Tychy. Przewieźli go do Magro Rybnik bo tam mają maszyny do naciagania wgnieceń które mam tam gdzie koło zapasowe. Teraz się zastanawiam czy brac rzeczoznawce czy żadać zwrotu auta. Czy serwis może mnie obciążyć za to że zrezygnowałem z ich usług przez przedłuzającą sie procedure wyceny.

 

---------- Post added at 09:48 ---------- Previous post was at 09:46 ----------

 

Może ktoś napisac dziennik ustaw art który ostatnio wnosił zmiany. Ale jesli zmiany nastąpiły tylko w AC to o co im chodzi kuwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś napisac dziennik ustaw art który ostatnio wnosił zmiany. Ale jesli zmiany nastąpiły tylko w AC to o co im chodzi kuwa.

chodzi im o kasiorę $$$

 

Jeśli szkoda z OC to Ty decydujesz w jaki sposób i na jakich częściach zostaje naprawiona szkoda , nie żaden Zakład Ubezpieczeń i nie żaden pracownik ASO bądz innego warsztatu , jeśli ktoś chce Ci wcisnąć zamienniki do Twojego samochodu , nie godzisz i tyle . Wynika to z zasady pełnego odszkodowania (art. 361 § 2 Kodeksu Cywilnego) oraz prawa do posiadania pojazdu o częściach identycznych z uszkodzonymi (art. 363 § 2 K.C.). Ponadto na czas naprawy przysługuje Ci auto zastępcze . W Twoim przypadku zrobiłbym tak oczywiście po wcześniejszym umówieniu się samochód odstawiam do ASO na naprawę bezgotówkową , powiedziałbym aby w ASO zrobili kosztorys na częściach orginalnych a następnie przesłali ten kosztorys do f-my ubezpieczeniowej oraz do Ciebie :dobrze .

Zupełnie inna para kaloszy jest jeśli szkoda jest naprawiana z AC .

ps. w Katowicach jest ASO VW Noma 2 , ale tam nie robią nic z blacharki i nie malują , i odsyłają na naprawy blacharskie i lakierowanie do ASO Audi Katowice ul. Kościuszki ( naprzeciw Famur ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jesli zmiany nastąpiły tylko w AC to o co im chodzi kuwa.

 

o pieniądze i żeby naciągnąć jak najwięcej ludzi bo gdyby tak było z OC to np jak bym Ci zniszczył zegarek za 500 zł to oddał bym Ci za 20 zł no bo przecież to też zegarek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności