Skocz do zawartości
Grzesiek24

Wymiana silnika a adaptacja sterownika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Straciłem cierpliwość do mego klekota i czeka mnie wymiana silnika.

Znalazłem super silniczek, siedzi jeszcze w aucie gdyż gość przed sprzedażą daje sprawdzić silnik. Można podpiąć kompa sprawdzić przejechać się itp. Silnik za 1500 zł więc się nie zastanawiam.

Do rzeczy czy trzeba adaptować sterownik do silnika bo wkladając urzywany sterownik wkładając do auta należy zaadoptować a jak w tym przypadku ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podałeś oznaczeczeń silników ale adaptacja cię nie ominie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do rzeczy czy trzeba adaptować sterownik do silnika bo wkladając urzywany sterownik wkładając do auta należy zaadoptować a jak w tym przypadku ???

To zależy od silnika jaki włożysz, ale nie będzie to adaptacja tylko zmiana map silnika pod konkretny model (jeśli zajdzie taka potrzeba) Co innego jest ze sterownikiem, bo z innego autka ma w pamięci inne informacje na temat auta (przykładowo pin immo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O pinie immo wiem,co do silnika to u mnie siedzi AXR 130 koni ten co mam kupić wiem na razie tylko tyle że też ma 130 koni 2003 rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno by trzeba było po zmieniać mapy w kompie ale może być że bedzie palił i jeździł normalnie ale nie na 130 ps tylko 101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie na 130 ps tylko 101

Wiem że nie ma, na forum nie ma możliwości konfiguracji zestawu a szkoda . U mnie siedzi silnik od skody ale siedziały jeszcze takie w golfach i seatach ( w seatach to chyba jeszcze w 2006 je montowali

Edytowane przez Grzesiek24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem że nie ma, na forum nie ma możliwości konfiguracji zestawu a szkoda . U mnie siedzi silnik od skody ale siedziały jeszcze takie w golfach i seatach ( w seatach to chyba jeszcze w 2006 je montowali

 

jak od skody to tylko od superb, a golfy i wszystkie seaty miały silniki poprzeczne (trochę inna budowa osprzętu silnika i na pewno inna miska olejowa, pewnie i mapy wtrysku też były inne) to tak z grubsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie miał te same oznaczenia to nie musisz nic adaptować.

Wymieniałem u siebie silnik ponad rok temu i żadnej adaptacji nie robiłem,ale kupiłem z takim samym oznaczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie miał te same oznaczenia to nie musisz nic adaptować.

Wymieniałem u siebie silnik ponad rok temu i żadnej adaptacji nie robiłem,ale kupiłem z takim samym oznaczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adaptacja sterownika potrzeban jest tylko przy wymianie sterownika, a dokladnie chodzi o adaptacje imobilajzera. Jeżeli nie zmienisz sterownika to nie musisz nic adaptować. Jedyna żecz jaka cię czeka sprawdzenie bipów bo nie wiadomo jakie pompki siedzą w motorze. Z tego co pamietam to AXR jest 101ps i poprzeczny motor. O mocy bedzie decydowal comp (ecu) a nie oznaczenie silnika. Ja tez mam poprzeczny silnik z golfa w 3b.

Edytowane przez bogumilt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czy jest możliwość, czy jest to jakoś zapisane w sterowniku jakiś numer czy coś który powie do jakiego silnika jest dany program

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna sprawdzić po numerze sterownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy dosłownie na sterowniku czy jest zapisany w programie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer softweru masz na sterowniku. Podczas zaczytywania stera zaczytuje się też nr softu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak połączę się ze sterownikiem to powinienem widzieć taki sam numer programu jaki jest na sterowniku a w moin przypadku powinien być taki numer programu jaki odpowiada oznaczeniu silnika, czy dobrze rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oznaczenie softu niema nic wspólnego z oznaczeniem silnika. Sterownikami mozesz sobie ząglować jak chcesz tylko trzeba pamiętać aby były od jednego typu silnika. Czyli 1.9 pd lub 1.9vp na edc15, 1.9vp na msa15. W pd jak nie trafisz z pompkami to pojawia się bipy, które trzeba będzie dopasować..

Edytowane przez bogumilt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, wymieniałem silnik w swoim aucie. Model silnika pozostał ten sam czyli był AWT i został włożony AWT tyle tylko że ze Sody Superb z 2008 roku. Zauważyłem jednak że auto zaczęło więcej palić o około 1 l/100km. Czy jest taka możliwość że przy tym samym modelu silnika spalanie może być różne? Dodam tylko że większość rzeczy przełożyłem ze swojego starego silnika w sumie to wymieniony został sam słupek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności