Skocz do zawartości
eNcoM

dym ze sprzęgła

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj cofając z przyczepą do tylu pod stromą górkę na samym szczycie sprzęgło zaczęło poszarpywac więc opuściłem cofanie jednak w tym momencie zaczął wydobywać się dym ze sprzęgła

Zaciaglem ręczny i na postoju przegazowalem dym nadal się wydobywał, poczekalem chwilę dymu nie było tylko smród sprawdziłem sprzęgło bierze ok i wydaje się dobre

Podczas jazdy powrotnej także nie zauważyłem żeby coś było nie tak

Jakie mogą być konsekwencje spalenia tarczy sprzęgła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj cofając z przyczepą do tylu pod stromą górkę na samym szczycie sprzęgło zaczęło poszarpywac więc opuściłem cofanie jednak w tym momencie zaczął wydobywać się dym ze sprzęgła

Zaciaglem ręczny i na postoju przegazowalem dym nadal się wydobywał, poczekalem chwilę dymu nie było tylko smród sprawdziłem sprzęgło bierze ok i wydaje się dobre

Podczas jazdy powrotnej także nie zauważyłem żeby coś było nie tak

Jakie mogą być konsekwencje spalenia tarczy sprzęgła?

 

Spalona jest ewidentnie.Stromy podjazd plus dodatkowe obciązenie i pewnie jazda na półsprzęgle :hyhy

Konsekwencją jest śłizgające sprzęgło co jest równoznaczne z nadmiernym zużywaniem skrzyni biegów-to tak w skrócie.Nie czekaj tylko jak najszybciej wymieniaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mu nie musi być, poszedł dym bo się zagrzało. Jak się zacznie ślizgać (a wcale nie musi) to wtedy wymienisz.

Ty zareagowałeś w porę więc spoko. Ten pan na pewno ma sprzęgło do wymiany: [ame]

[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie czekaj tylko jak najszybciej wymieniaj.

Patryk może kolega go tylko trochę przypalił i jak bieże normalnie nie ślizga to jeszcze troche pobrusi kumpel w podobnych okolicznosciach przypalil i póżniej zrobił na nim jeszcze jakieś 60tys ale już bez przyczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pospieszyłem się nieco z odpowiedzią,Mea Culpa :kumple

 

Pojeździj i zobacz co się dzieje... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło jest prawie nowka Wymienialem w grudniu

jak tylko zauważyłem dym zatrzymalem się auto chodziło na luzie i na luzie parę razy naciskalem sprzęgło, jak troche ostyglo sprawdziłem czy bierze

W drodze powrotnej nadal ciaglem przyczepę i sprzęgło nie szarpało ani nie slizgalo

więc może jeszcze pochula

 

---------- Post added at 21:58 ---------- Previous post was at 21:57 ----------

 

Pierwszy raz taki się stało i dlatego pytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem lekko przypalone sprzęgło i nic się z nim nie działo, brało normalnie jedyny problem był przy cofaniu pod stromą górkę bo trzeba było trochę więcej gazu używać. Pojeździsz i zobaczysz póki co nie ma się czym przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bierze dobrze i się nie ślizga to powinno być:dobrze. Miejmy taką nadzieję.

Pewnie za bardzo się nagrzało, grunt że od razu zatrzymałeś się a nie jechałeś dalej bo by był wydatek niepotrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc może jeszcze pochula

Napewno jeszcze sporo pochula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzęgło jest prawie nowka Wymienialem w grudniu
nadal ciaglem przyczepę i sprzęgło nie szarpało ani nie slizgalo

 

Czyli jest OK.Nie powinno być problemów.poprostu się nieco przypaliło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieje bo teraz groszem nie śmierdze Oby jeszcze pochulalo w sumie dużo z przyczepą nie jeżdżę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kiedyś odwaliłem podobnie tyle że się zagapiłem i ruszałem z 3 na pół-sprzęgle pod górę i tez poszedł dym. W moim przypadku mechanik wyregulował sprzęgło i zrobiłem ponad 30tys kiedy się rozsypał dwumas ale to nie miało związku z poprzednia awarią:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocieszające mam nadzieję że też jeszcze pojezdze w sumie po wymianie zrobiłem dopiero jakieś 6-7 tys

 

---------- Post added at 21:22 ---------- Previous post was at 21:19 ----------

 

Dzisiaj także nie zauważyłem niczego złego tylko smród jeszcze został nie miałem kiedy auta wywietrzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spalona jest ewidentnie.Stromy podjazd plus dodatkowe obciązenie i pewnie jazda na półsprzęgle

Konsekwencją jest śłizgające sprzęgło co jest równoznaczne z nadmiernym zużywaniem skrzyni biegów-to tak w skrócie.Nie czekaj tylko jak najszybciej wymieniaj.

 

Glupota... Ja swoje sprzeglo przypalilem juz kilka razy i dalej zyje i ma sie dobrze a raczej jest oryginalne... Jak juz faktycznie padnie to wymienia a nie przejmuj sie tym, ze np. wysoko bierze bo tak jest w passacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności