Skocz do zawartości
fauer

Czym przykleić folie do drzwi?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam.Mam pytanie,czy folie maskująca wewnętrzną stronę drzwi można przykleić silikonem?Czy będzie trzymać?Po kilkumiesięcznym zalewaniu auta okazało się,że właśnie woda leciała dołem folii.Zerwałem starą i jutro mam zamiar zrobić to jak należy! Dziękuję za odpowiedz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patex FIX ALL najlepszy klej montażowy jaki miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W żadnym przypadku nie używaj silikonu,90 % z nich jest na bazie kwasu octowego,a kwas i blacha to rudy po paru tygodniach,w końcu piękne przeżarte dziury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Rafał ma rację. Ja miałem to samo w golfie. Bardzo dobry jest po prostu uszczelniacz dekarski. Czarna masa w tubie, tylko warto najpierw rozgrzać w gorącej wodzie, żeby łatwiej wychodził. Będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem,użyłem kleju w spreyu i po kłopocie,tylko nie pamiętam już nazwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kleiłem taśmą dwustronną, ale bardzo cienką, praktycznie sama siateczka z klejem. Folia z worka na śmieci. Trochę za mocno naciągnąłem, ale udało się zamontować boczki bez uszkodzenia folii i wszystko działa już rok. Widoczne kropelki wody, to test przed złożeniem wszystkiego do kupy. Woda lana od zewnątrz po szybie i drzwiach, idealnie ścieka po folii do wnętrza drzwi i następnie wypływa z samochodu otworami do tego przeznaczonymi. Tymi podłużnymi przy dolnej krawędzi.

573a0811499140f4m.jpg 333a5a9ea84ab98fm.jpg 61c69f0000de1cefm.jpg12b20bd50f12118am.jpg

Edytowane przez brox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten klej ,specjalny do tapicerki w aucie,choć można też tym kleić uszczelkę jak się odklei ,przyklejałem nim całą uszczęlkę tylnej klapy w kombiaku .Klej jest firmy Forch.Szybko schnie i robi się coś w stylu klejącej gumy .Klej w spreju do tapicerki i uszczelek w aucie i kłopot zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kleiłem na taśmę dwustronną a do tego poprawiłem szarą taśmą pakową. Tak trzymało, że gdy musiałem się do drzwi dobrać, odkleić folii bez jej zniszczenia się nie dało.

Stosowałem żółtą paroizolacyjną folię PE grubości 0,2mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności