Skocz do zawartości
MarkII

B7 monitorowanie ciśnienia w oponach - problem 433Hz

Rekomendowane odpowiedzi

A orirntuje sie ktoś tak "PI*drzwi" jaka mają żywotnosc te bateryjki ? Doczytałem że wyłączają się czujniki podczas postoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A orirntuje sie ktoś tak "PI*drzwi" jaka mają żywotnosc te bateryjki ? Doczytałem że wyłączają się czujniki podczas postoju.

 

Tego pewnie nie wie nikt. Doświadczalnie: w B7 za krótko są stosowane. Chyba, że ktoś w swoim B6 sprawdzi czy ma i czy działają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A orirntuje sie ktoś tak "PI*drzwi" jaka mają żywotnosc te bateryjki ? Doczytałem że wyłączają się czujniki podczas postoju.

 

Wyczytałem, że trwałość baterii przewidywana jest na ok . 160 tyś/km lub 10 lat po tym okresie lub przebiegu wymiana całego czujnika. Chyba wszyscy producenci stosują takie rozwiązanie z tymi niewymiennymi bateriami. W Lagunach dopiero cuda się z nimi dzieją. Nowy czujnik do B7 można kupić za ok. 250 zł, zaworek to wydatek ok. 60 zł. Myślę, że częściej od czujnika konieczna będzie wymiana zaworka.

Edytowane przez tom-998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 lat lub 160 tyś eeee to "śpię spokojnie" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale to teoria jak będzie w praktyce to się okaże. Sam za 2 tygodnie odbieram B7 więc pożyjemy zobaczymy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 letnie Touaregi juz lubia miec z tym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ****. zmieniłem wczoraj koła na zimowe. Felgi aluminiowe bez czujników. Wyjechałem od wulkanizatora i zero komunikatów. Pomyślałem, że system się wyłączył tak jak jest to napisane w instrukcji. Dzisiaj po przejechaniu 15 km zaczęła migac lampka kontrolna ciśnienia, po czym zaświeciła się na stałe. Po ponownym odpaleniu znowu zgasła, ale po 15 km znowu to samo.

 

Jak to diabelstwo wyłączyć na stale ? A może po kilku takich komunikatach (do tej pory miałem 2) w końcu się wyłączy ?

Edytowane przez MarkII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I ****. zmieniłem wczoraj koła na zimowe. Felgi aluminiowe bez czujników. Wyjechałem od wulkanizatora i zero komunikatów. Pomyślałem, że system się wyłączył tak jak jest to napisane w instrukcji. Dzisiaj po przejechaniu 15 km zaczęła migac lampka kontrolna ciśnienia, po czym zaświeciła się na stałe. Po ponownym odpaleniu znowu zgasła, ale po 15 km znowu to samo.

 

Jak to diabelstwo wyłączyć na stale ? A może po kilku takich komunikatach (do tej pory miałem 2) w końcu się wyłączy ?

 

IMHO kierunek ASiO i zgłoszenie usterki bo nie działa tak jak powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ASO. Komunikat na VASie (czy jak mu tam), że sygnał nieznany od obcego źródła. Znaczy, że coś zakłóca działania anten w nadkolach i system sie nie wyłącza. jak były koła z czujnikami to sygnał był silny i nie system nie wychwytywał sygnałów z zewnątrz. Teraz przy braku kół z czujnikami coś nadaje na podobnej częstotliwości i system identyfikuje błąd nie wyłączając się. Nic nie poradzili w ciągu 1.5 h. Diagnoza ... musi pan do nas przyjechać i zostawić samochód na dłużej. Koszmar.

Będą szukali źródła zakłóceń. Coś najwidoczniej sieje po samochodzie tylko co ??

Edytowane przez MarkII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na kessy albo zje...psuty odbiornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem z zapasowym kluczyki, system też się nie wyłączył. Jutro spróbuję jazdy z kluczykiem w stacyjce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbowałem z zapasowym kluczyki, system też się nie wyłączył. Jutro spróbuję jazdy z kluczykiem w stacyjce.

 

Oba kluczyki musza pracować na tym samym kanale, więc zmiana kluczyka nic nie zmienia.

Z drugiej strony kluczyk w stacyjce nadal będzie działał bezprzewodowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o to, ze jeden z nich może "siać" śmieciami. Co jeszcze może śmiecić RNS 510 ... Wkurzające ..

 

Pomysł. Zapalić samochód, zostawić kluczyk w garażu (lub wyjąć baterię) i odjechać.

Edytowane przez MarkII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oba kluczyki musza pracować na tym samym kanale, więc zmiana kluczyka nic nie zmienia.

Z drugiej strony kluczyk w stacyjce nadal będzie działał bezprzewodowo...

 

Kluczyk wyeliminowany, jechałem bez baterii i to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kluczyk wyeliminowany, jechałem bez baterii i to samo.

 

Kessy pracuje w zakresie częstotliwości 433,92 do 434,42 MHz - ja bym szukał tutaj

 

[ATTACH=CONFIG]70365[/ATTACH]

 

Zobacz, że w specyfikacji auta masz PR-5D1

 

Poza tym w nadkolach nie ma żadnych anten - odbiornik jest jeden w bagażniku

[ATTACH=CONFIG]70366[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, ze zakłóca nie kluczyk a nadajnik który go szuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba, ze zakłóca nie kluczyk a nadajnik który go szuka.

 

Kessy ma trochę anten, ale czy one coś nadają to nie wiem

[ATTACH=CONFIG]70370[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godzina wizyta w serwisie i diagnoza - uszkodzony sterownik odpowiedzialny za ciśnienie. W ramach testów przełożyli sterownik z samochodu demo. Wszystko zadziałało z tym, że moduł komfortu zaczął wywalać błędy, więc jedyne co można zrobić to zamówić sterownik u Germanów. Czas realizacji jeszcze około 7 dni.

Po odebraniu samochodu i przejechaniu 1500 m MFA poinformował mnie, że system kontroli ciśnienia został wyłączony. Czyli tak jak powinno być. Przypuszczam, że poprzednie problemy były z wiązane z zawieszeniem się tego sterownika a po jego wypięciu i ponownym założeniu wszystko zadziałało. Nie mnie jednak skoro już został zamówiony to zostanie wymieniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie. Jestem po wymianie sterownika od systemu. MFA dostał nową opcje. Teraz mam możliwość dezaktywacji z kierownicy systemu kontroli, czego wcześniej nie było.

Uważam, że jest to duuuużżżżo lepsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zmieniłem oponki na letnie (powiew wiosny). Czujniki zadziałały prawidłowo i ... miła zmiana. Teraz fis na schemacie pokazuje mi ciśnienie w każdym kole osobno. Poprzednio informował tylko tekstowo gdzie jest mało. Teraz pokazuje wartości poszczególnych opon i informuje. Fajnie.

 

img20120303094452.jpg

Edytowane przez MarkII

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności